20 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 442
  • 0

Sabahları erken uyandığınız zaman kahvaltı yapmadan önce bal tüketirseniz bunun birçok yararı vardır. Yani aç karnına bal tüketilir. Aşağıda vereceğimiz bal ve karışımlarını tüketerek faydalarını görebilirsiniz. Ancak aç karnına tüketilecek diye bir zorunluluk yoktur. Sadece aç karnına tüketildiği zaman daha da faydasını görmüş olacaksınız.

Bal ve Tarçın

Bal ve tarçın karışımı bağışıklık sistemi için önemlidir. Kalp hastalıkları, yüksek tansiyon gibi sorunların da önüne bu iki karışım geçer.

Bal ve elma sirkesi

Elma sirkesi ve bal karışımı uyguladığınız zaman, sindirim ve mineral eminimi arttırmış olursunuz. Reflü hastalığına sahip olan kişiler için yararlı bir karışımdır.

Bal ve Turuçgil

Bal ve turunçgil karışımı boğaz ağrıları ve grip için etkili bir karışımdır. Bu karışımı boğaz enfeksiyonu hastalığınızda tüketirseniz hızlı bir şekilde iyileşirsiniz. Ayrıca içerisine zencefil eklediğiniz zaman daha da faydasını görürsünüz.

Bal ve Soğan

Bu ikili karışım adeta antibiyotik etkisine sahiptir. Öksürük karşıtı ve balgam söktürücü olarak kullanılan bal ve soğan karışımının büyük bir antibiyotik etkisi vardır.

Bal ve limon

Soğuk algınlığı ve yüksek ateşe sahip olan kişiler bu iki karışımı kullanırsa mükemmel bir sonuç alacaktır.

Bal ve Zencefil

Bal ve zencefil karışımı dolaşıma yardımcı olur ve mide rahatsızlıklarını önler.

Bal ve Karanfil

Bu iki karışım da enfeksiyonlarla müdahalelere karşı güçlü özelliğe sahiptir. hasta olduğunuz zaman sabah aç karnına ve akşam yukarıda yazan karışımları seçip tüketirseniz hızlı bir şekilde sonuç aldığınızı görmüş olursunuz.

 


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat