31 Temmuz 2019/Polen
 • Tarafından balkonak
 • 381
 • 0

Arılar henüz vızıldamıyor, ancak kış soğuklarında bile baharın tadına bakabilirsiniz. Arılar sadece bal için iyi değildir, aynı zamanda arı poleni de üretirler. Çok bilinmeyen ve kullanılmayan bir tatlandırıcı katkı maddesidir. Mükemmel bir arı polen çayı yapmayı nasıl yapacağınız konusundaki bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Arı poleni, genç arılar için besin kaynağı olarak bal arıları tarafından üretilir. Bal arıları, polenleri arka bacaklarındaki nadir fırçalar ve kıllar ve midelerinden yayılan yapışkan bir madde yardımıyla granüllere doldurur. Herhangi bir anda iki granül tutarak uzun vadede gençlerine destek olacak olan polenleriyle kovana girer. Arıcılar kovanın girişinde ekranlı küçük bir kutu eklerler. Elek bal arılarının içeri girmesini sağlar, ancak küçük polen granüllerini kasıtlı olarak bacaklarından dışarı atar. Toplanan granüller daha sonra paketlenir, satılır ve mutfak dolabınızda önemli bir ürün haline gelir.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Arı poleni tüketmenin bir besinsel faydaları yığını vardır ve hatta “doğanın mükemmel yemeği” olarak kabul edilir. Ancak asıl yararının tadı olduğuna inanıyoruz. Arı poleninin sağlığa faydaları tıp topluluğu tarafından onaylanmadığından veya desteklenmediğinden, bir arı polen takviyesi almadan önce doktorunuzla olası yan etkileri hakkında konuşun. Arı poleninin hassas kişilerde alerjik reaksiyonlar ürettiği bilinmektedir . Herhangi bir olumsuz yan etki veya reaksiyonla karşılaşırsanız arı poleni almayı bırakmanızı tavsiye ederiz .

Artık arı poleninin faydası ve yan etkisi olduğunu bildiğinize göre, biraz çay yapalım! İlk önce aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

MALZEMELER:

 • Yerel arı poleninin 1/4 çorba kaşığı
 • 1 yemek kaşığı çiğ bal
 • 1 yemek kaşığı zerdeçal
 • 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu

* Yaklaşık ölçümler 8oz çay bardağına göre yapılır. Daha büyük bir porsiyon boyutu yapıyorsanız, ölçümleri buna göre ayarlayın.

TALİMATLAR:

 • Sıcak su kaynatın.
 • Su bir kez kaynatıldıktan sonra, arı poleni ve zerdeçalı fincanınıza veya kupanıza koyun.
 • Bardağa veya bardağa su dökün. Zerdeçal ve arı poleni bardağın dibine batan olarak bilinir, bu nedenle suya bir kaşıkla güzel bir karıştırın.
 • Kalan bal ve limon malzemelerini ekleyerek çayınıza gereken tatlılığı verin.

Bu kadar! Çayınız artık “ arı” zevkine hazır !

Arı poleni denemekte tereddütlüseniz veya alerjik olabileceğinden korkuyorsanız, bebek adımlarını atabilirsiniz. Ayrıca halihazırda düşük miktarda arı poleni bulunan bir çay sunuyoruz.

Ve orada bitmiyor. Çayınızı aldıktan sonra en sevdiğiniz çay hamur işlerinin üzerine arı poleni serpebilirsiniz. Kek, çikolata muamelesi veya hatta patlamış mısır ile yemeyi deneyin! İmkanlar sonsuzdur!

Arı polenini yeni kaynatılmış sıcak suya koyduğunuzda, hafifçe soğuyuncaya kadar beklerseniz, şifa faydalarını azaltmazsınız. Arı poleni veya balın çay veya benzeri bir şeyde olması, şifalı otların iyileştirici özelliklerini vücudunuza getirmeye yardımcı olmak için harika bir yoldur. Doğrudan yüksek ısı olmadığından, özellikler kalacaktır.

Arı poleninin faydalı özelliklerini kaybedeceği sıcaklık 118 derece Fahrenheit’tir. 118 derecenin üzerinde pişirilmemiş veya ısıtılmamış yiyecekler çiğ olarak kabul edilir. Tüm enzimler mevcut olacak. Kaynama noktası 212 derece F olduğundan, maksimum sonuç alabilmek için kısa bir süre beklemeniz gerekir.

Bununla birlikte, ısıtıldıktan veya bir pişirme tarifinde kullanıldıktan sonra arı poleninin zararı olmaz. Avantajları kullanmamaya ağır basacaktır. Pastörizasyon 140 veya 150 derece F sonrasında gerçekleşir.

Arı polenli çayı seviyor musun? Bizimle düşüncelerini paylaşmak ister misin?


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat