13 Ağustos 2019/Polen
  • Tarafından balkonak
  • 281
  • 0

Arı poleni , bir çiçekten diğerine uçarken arılar tarafından toplanan polenlerin bir karışımıdır. Arı poleni, premenstrüel sendrom ( PMS ) ve genişlemiş prostat gibi birçok durumda popüler bir halk ilacıdır . Ayrıca bir enerji toniği olarak kullanılır.

İnsanlar neden arı poleni alır?

Uzun süredir devam eden geleneksel kullanımına rağmen, arı poleninin herhangi bir sağlık yararına sahip olduğuna dair çok az kanıt vardır.

Birkaç çalışma umut verici olmuştur:

Küçük bir çalışma, arı poleninin radyasyon tedavisinin kanser için bazı yan etkilerini azalttığına dair kanıt buldu .

Diğer çalışmalar, arı poleninin özüne baktı ve kronik prostatit veya genişlemiş prostattan muzdarip erkeklerde bazı yararlar buldu .
Başka bir çalışma, arı poleni içeren bir ürünün (ve diğer bazı bileşenlerin) PMS semptomlarını azalttığı görülmüştür.

Ancak, arı poleninin bu koşullara gerçekten yardım edip etmediği bilinmeden önce daha fazla araştırma yapılması gerekir.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Arı poleninin atletik performansı veya dayanıklılığı arttırmada yardımcı olmadığına dair kanıtlar var. Arı poleninin diğer birçok kullanımı – artan kuvvetten yaşlanmayı yavaşlatmaya kadar – büyük ölçüde araştırılmamıştır.

Yiyecek olarak arı poleni en azından besleyici görünmektedir. İyi bir vitamin , mineral, protein ve karbonhidrat kaynağıdır . Arı poleninin, arı takviyesi , arı sütü, arı sütü ve bal gibi takviyeler olarak kullanılan arılardan elde edilen diğer maddelerle aynı olmadığını unutmayın .

Ne kadar arı poleni almalısınız?

Arı poleni kanıtlanmamış bir tedavi olduğundan, standart bir doz yoktur. Doktorunuzdan tavsiye isteyin.

Arı polenini yiyeceklerden doğal olarak alabilir misiniz?
Polenin yanı sıra hiçbir gıda polen kaynağı yoktur.

Arı poleni alma riskleri nelerdir?

 

  • Yan etkiler. Genel olarak, arı poleni oldukça güvenli görünüyor. Bununla birlikte, bal, polen (arı poleninin nereden geldiğine bağlı olarak bezelye veya diğer bitkiler gibi) alerjisi olan kişilerde veya arı sokmalarında potansiyel olarak ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir . Belirtileri kaşıntı , kızarıklık, şişme, kurdeşen , nefes darlığı ve hatta anafilaktik şok içerebilir .
  • Riskler. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, düzenli olarak arı poleni kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın. Alerjik astımı , kan hastalıkları veya karaciğer hastalığı olan kişiler için güvenli olmayabilir . Arı alerjisi için polen alan insanlar, takviyedeki polenlere alerjileri varsa, semptomlarını şiddetlendirebilirler.
  • Etkileşimler. Düzenli olarak herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, arı polen takviyesi kullanmaya başlamadan önce doktorunuzla konuşun .Güvenliği konusunda kanıt bulunmadığı göz önüne alındığında, arı poleni çocuklar veya hamile veya emziren kadınlar için önerilmez .

Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat