10 Ekim 2019/Polen
  • Tarafından balkonak
  • 212
  • 0

Arı Poleni Yararları ve Yan Etkileri

Her yıl, herbalistler son derece besleyici bir gıda olarak arı polenini seçtiler . Hatta bazı sağlık problemlerinin tedavisi olduğunu iddia ettiler. Ancak yıllarca süren araştırmalardan sonra, bilim adamları arı poleninin sağlık açısından herhangi bir faydası olduğunu doğrulayamıyorlar.

Arı Poleni Nedir?

Arı poleni; vitaminler , mineraller, karbonhidratlar, lipitler ve protein içerir. Arıların vücudunda toplanan polenden gelir . Arı poleni ayrıca arı tükürüğü içerebilir .

Arı poleninin doğal bal, bal peteği, arı zehiri veya arı sütü ile karıştırılmasını önlemek önemlidir . Bu ürünler arı poleni içermemelerine rağmen, bu maddelerden bir veya daha fazlasını içeren karma ürünler olmasına rağmen.

Arı Poleni Nasıl Kullanılır?

 

Arı poleni birçok sağlık gıda mağazasında bulunmaktadır. Arı polenini diğer doğal besin takviyelerinin yanı sıra, bebek bezinin kızarıklığı veya egzamasında kullanılan ten yumuşatma ürünlerinde de bulabilirsiniz .

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Ayrıca alkolizm , astım , alerji , sağlık bakımı veya mide problemleri için arı poleni kullanma önerileri duyabilirsiniz , ancak bu koşullara yardımcı olduğuna dair bir kanıt yoktur. Sağlık durumu için herhangi bir doğal ürün almadan önce doktorunuza danışın.

Arı poleni bazı bitkisel uzmanlar tarafından atletik performansı artırmak , kemoterapinin yan etkilerini azaltmak ve alerjileri ve astımı geliştirmek için de önerilmektedir .

Bu noktada, tıbbi araştırmalar arı poleninin bu sağlık sorunlarından herhangi biri için etkili olduğunu göstermemiştir.

Arı poleni hamileler için güvenli midir?

Arı poleni, en azından kısa süreliğine alındığında çoğu insan için güvenli gibi görünmektedir. Ancak polen alerjiniz varsa, pazarlık yaptığınızdan daha fazlasını alabilirsiniz. Arı poleni, nefes darlığı, kurdeşen , şişme ve anafilaksi dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir .

Arı poleni hamile kadınlar için güvenli değildir . Bir kadın emziriyorsa arı poleni kullanmaktan da kaçınmalıdır .

Arı poleni, warfarin gibi bazı kan sulandırıcılarla alındığında kanamanın artmasına neden olabilir . Herhangi bir ilaç , reçetesiz ilaç veya bitki kullanıyorsanız, arı polenini almadan önce doktorunuza danışın .


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat