17 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 250
  • 0

Arı poleni eski dönemlerden beri takviye olarak tüketilir. Günlük yaşam için fazla tüketilmeyen polen, insan vücudu için önemli bir konuma sahip olan arı poleninin nasıl kullanılacağı konusunda yardımcı olacağız. Sağlıklı beslenme, organik tüketimler sayesinde desteklenmektedir. Arılar ile doğanın birleşimi sonucu ortaya çıkan polenlerin muhteşem etkileri vardır. Aşağıda vereceğimiz bilgiler sayesinde arı polenini nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

İlk olarak yoğurt ve arı poleninin uyumundan bahsedeceğiz. Bir kase yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı polen ekleyerek tükettiğiniz zaman enerji verici gibi özelliği vardır. Aynı zamanda yoğurdun tok tutma gibi bir özelliği vardır. Bu ikiliyi birlikte tüketerek sağlıklı bir beslenmeye sahip olabilirsiniz. Yoğurt ve polen ikilisi dışında süt ve arı poleni ikilisini de tercih edebilirsiniz. Bir bardak sütün içerisine bir çay kaşığı arı poleni ekleyip tükettiğiniz zaman enerji verici, tok tutma ve birçok faydalı özelliklerden yararlanırsınız.

Eğer sütü sevmiyorsanız içerisine soya sütü, hindistan cevizi gibi eklemeler yaparak arı polenini tüketebilirsiniz. Bu tarifi çocuklara da uygulayabilirsiniz. Çocuklara uyguladığınız zaman sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamış olursunuz.

Taze meyveler ile hazırlayacağınız smoothienin içerisine bir çay kaşığı arı poleni ekleyerek sağlıklı ve keyifli bir öğün geçirmeyi sağlayabilirsiniz. Arı poleni besin değeri konusunda oldukça önemli bir içeriğe sahiptir. Yapısını bozmayacak şekilde takviyeler ile tüketildiği zaman sağlık açısından büyük bir yararı vardır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat