11 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 251
  • 0

Bal diyeti, bal diyeti yaparak zayıflamak mümkün mü? Bugün bal diyeti hakkında merak ettiğiniz detaylardan bahsedeceğiz.

Bal diyeti yapıp zayıflamak hakkında çok fazla soru geliyor. Bal diyeti daha çok son zamanlarda TV programlarında ve internet üzerinden karşımıza çıkmaya başlamış durumda.

Uzman diyetisyenler ise bal diyeti ile çok hızlı zayıflamanın mümkün olduğunu dile getiriyor. Bu diyet çok fazla tavsiye edilirken, her kişinin metabolizma hızı farklı olduğundan herkesin programı farklı olacaktır. Yinede tüketilen bal metabolizmayı çok fazla hızlandıracağı için size tam bir destek verecektir.

Bal diyeti hakkında

Bal diyeti için diyetisyenlerin bizlere hazırladığı bir çok program yer alıyor. Bu diyet programlarının kimisi 3 günde 3 kilo verdiriyor. Bazıları ise 1 hafta içerisinde 5-6 kg verdirir.

Elbette bal diyetine uymak yani programı tam anlamıyla gerçekleştirmek gerekiyor.

Bal diyetinin 3 günlük bir menü ile 1 haftaya kadar uzayan programları bulunmaktadır. İlk gün kahvaltı öğle yemeği ve akşam yemeği ile gelen program, tam 3 gün bu şekilde devam ediyor.

Genel anlamda kahvaltılar da hep yumurta sarısı yada rafadan yemek zorunda kalırken, 1 çay kaşığı da bal karıştırıp yemeniz gerekmekte. Sebze yemekleri daha ağır ve şekersiz içecekler içmeniz gerekiyor.

Sizlerinde bal diyeti hakkında sormak istedikleri varsa sorabilirsiniz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat