11 Ağustos 2019/Sağlık
  • Tarafından balkonak
  • 393
  • 0

Bal genel olarak asidik bir pH’a sahiptir (birkaçı alkalin olmasına rağmen). Asitler çoğu metal ile reaksiyona girer (altın bir istisnadır). Reaksiyon metalik iyonları alarak balın tadını değiştiriyor. Bu genellikle iyi veya arzulanan bir şey olarak görülmez.

Sadece bir kaptan (tercihen bir cam kavanozdan) transfer etmek için metal kaşık kullanılması: Paslı bir kaşık kullanmadıkça, aksi bir neden yoktur. Balın asitliği, balın bir kaşıkla (güzel, temiz, paslanmaz çelik kaşık) temas ettiği kısa sürede lezzet veya tadı etkilemeyecektir.

Böylece bir efsane olabilir ve iyi bir etki hissedebilirsiniz. Bu bağlamda, birçok ülkede metal kaşık, balı kaplardan aktarmak için kullanılır. Çoğunlukla cam, seramik olabilir, ancak asla çıplak demir veya bakır içeren metal bir kap kullanılması uygun değildir.

Balın Faydaları Vitaminler, Enzimler, Su, Besinlerdir.

Bu faydaların hiçbiri metal kullanılarak etkilenmez.

ANCAK

Gazı nasıl doldurduğunuzu biliyorsunuz ve herhangi bir statik elektriği nötralize etmek için metale dokunmanız gerekiyor mu?

Arılar tarafından vızıldayan ve tüküren balların hazırlanmasının ve bal taraklarında saklanmasının bazı statik elektrik veya negatif yük iyonlaşması yarattığına inanan bazıları var.

Pozitif iyonlar zarar verir ve insanlar negatif iyonların vücuda doğru iyileştirici bir etkisi olduğuna inanırlar.

Baldaki veya gıdalardaki negatif iyonun, anksiyete ve stresi, hatta astım ve alerjileri tedavi etmeye yardımcı olan pozitif yükleri dengelemeye yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Negatif iyonlaşmanın daha yüksek olduğu yiyeceklerin alınmasında sağlık yararı vardır. Neden bazı insanlara Çimenlerde yalınayak yürümek söyleniyor. Çim, elektrik deşarjlarımızın dengesizliklerini nötralize etmeye yardımcı olur.

zihin bedeni ruhu… pozitif bir zihin bedeni rahat tutmaya yardımcı olur… stresli ve rahatsız bir zihin olarak vücudun pH değerini düşürecek oksidatif stresi tetikler, daha fazla asitlik, daha pozitif iyonlar salınır ve her türlü hastalık için risk oluşturur.

evet, metal kaşık kullanmanın bir zararı yoktur. Ama yükü baldan etkisizleştirme eğilimindesin. Neden insanlar bal için plastik veya tahta kaşık kullanıyorlar? Bal taraklarının kullanım sırasında metallerle çok az teması vardır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat