23 Nisan 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 569
  • 0

 

Sofra şekeri olmadan hayat düşünemiyorsanız, çözüm bal olabilir. Bal, ihtiyaç duyduğunuz besin maddeleri ile istediğiniz tatlılığı sağlayarak kilo vermenize yardımcı olabilecek mükemmel bir yemektir. Bal, besinlere ek olarak, yağları yakıp dökmeye yardımcı olmak için daha uzun süre egzersiz yapmanız için gereken hızlı enerjiyi sağlar.

Balın Kilo Kaybı İçin Faydaları

Bir Glisemik İndeksi (GI), bir kilo verme programında gıdanın ne kadar iyi olabileceğinin bir göstergesi olabilir. 55’in üzerindeki GI’li yiyeceklerin kilo kaybı için kötü olduğu düşünülür, çünkü bu yiyecekler aslında şeker seviyesini yükseltir ve daha fazla açlık yaratır. Bal, 55’lik bir GI puanına sahiptir, bu iyi bir hızlı enerji kaynağı olabileceği anlamına gelir – ancak yalnızca kalorileri çabucak yakacaksanız.

Kilo kaybı, vücudunuzda depolanan yağların parçalanmasını içerir. Bu yağlar parçalandıkça serbest radikal salınır. Bu maddelerin kanserojen olduğu bilinmektedir, bu nedenle bunların uzaklaştırılması önemlidir. Bal, serbest radikallerden kurtulmaya yardımcı olan antioksidanlar bakımından oldukça zengindir.
Bir kilo kaybı programı sırasında birçok insan enerji tükendiğini hissediyor. Bal, basit şekerlerden oluştuğu ve vücut tarafından hazır enerji için kullanılabildiği için, vücudunuz balı buhar tükendiğinde size ekstra bir destek vermek için kullanabilir.
Sofra şekeri içindeki kaloriler genellikle “boş kaloriler” olarak adlandırılır, çünkü şekerde başka besin yoktur. Bal, diğer yandan, arzu ettiğiniz tatlılığı ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bazı temel besin maddelerini sağlayabilir.

Kilo Kaybı için Bal Kullanmanın 4 Yolu

Kilo vermenize yardımcı olmak için balınızı diyetinize dahil etmenin birkaç yolu vardır.

1. Bal ve Sıcak Su

Her gün, bir bardak ılık suda bir çorba kaşığı bal karıştırın ve karışımı için. Bazı araştırmalar, her gün bu küçük bal miktarını almanın, vücudunuzdaki enerji yağını yakmaya hazır hale getirmek için vücudunuzdaki yağ deposundan uzaklaştırmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Yağ enerji için yakıldığı için, artık vücudunuzda fazladan ağırlık olarak depolanmayacaktır.

2. Bal ve Limon Suyu

Ekstra bir destek için, bir çorba kaşığı bal ve ılık su karışımına karıştırmayı deneyin. Alacağınız ekstra C vitamini, serbest radikalleri nötralize etmek için bir antioksidan görevi görecek ve karaciğerinizin işleyişini arttırırken mobilize edilmiş yağların metabolizmasını da artıracaktır.

3. Bal ve Tarçın

Limon suyu yerine, bal ve ılık suyunuza bir çorba kaşığı tarçın eklemeyi deneyin. Vücudunuzdaki glikoz metabolizmasını düzenlemeye yardımcı olmak için yemekten önce sabah ilk şey bu karışımı içiniz. Tarçın serum glukoz seviyelerini düşürdüğü görülüyor. Bu, vücudunuzun şeker yerine enerji için yağ depolarına başvurması gerektiği anlamına gelir. Sonuç yağ yakmak ve kilo vermek olacaktır.

4. Ev yapımı Bal Enerji İçecekleri

 

622041328

Mağazada satın alınan enerji içeceklerinin sağlığına ilişkin tartışmalar göz önüne alındığında, kendi enerji içeceğinizi, aslında enerji içmenize ve kilo vermenize yardımcı olabilecek içeceklerin olumsuz yan etkilerini yaşamaya yardımcı olabilecek bal ile yapabileceğinizi bilmek iyidir. Kafein doludur. En sevdiğiniz şekersiz meyve suyunun üçte biri ile başlayın – greyfurt, nar veya kızılcık suyu mükemmeldir. Üçte bir bardak çiğ bal ve 6 bardak su ile karıştırın. Egzersiz sırasında çok fazla terliyorsanız, az miktarda tuz atınız. Katkıyı karıştırın ve buzdolabında cam veya plastik şişelerde saklayın. Çayın tadını meyve suyuna tercih ediyorsanız, en sevdiğiniz çay yerine meyve suyunu almanız yeterlidir. Çay 6 bardak su ile demlenir ve ardından bal ile karıştırılır. Yine, içkiyi kullanmaya hazır olana kadar şişelerde soğutun.

İpuçları

Yatmadan önce bir tatlı kaşığı bal yemek, metabolizmanızı gece boyunca devam ettirmenize yardımcı olabilir – siz uyurken yağ yakınız. Bal ayrıca vücudunuzdaki zararlı stres hormonlarını azaltarak daha iyi uyumana yardımcı olabilir.

Büyük bir yemekten sonra bir tatlı kaşığı bal yemeyi deneyin. Bazı çalışmalar balın sindirim sürecinizi hızlandırmaya ve kilo vermenize yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Normalde şekere ne zaman ulaşırsanız, bunun yerine bala ulaşın. Mısır gevreğine, tatlılara veya diğer yiyeceklere hala kalori eklerken, boş kaloriler yerine hayati besinler de ekliyorsunuz.

Önlemler

Balın kalori içerdiğini unutmayın, bu yüzden her gün kullandığınız bal miktarını kontrol etmek önemlidir. Çok fazla iyi bir şey çok kötü bir şey olabilir!

Bal ile ılık bir içecek oluşturuyorsanız, balı kaynatmadığınızdan emin olun. Aşırı sıcaklık, balı sizin için çok iyi yapan besin maddelerini parçalayacaktır.

Herhangi bir diyette olduğu gibi, kilo vermek için bal kullandığınızda düzenli besleyici yiyecekler yemeyi bırakmamalısınız. İyi bir diyet yemeyi bırakırsanız, dünyadaki tüm ballar sizi hasta etmekten alıkoyamaz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat