30 Temmuz 2019/Sağlık
  • Tarafından balkonak
  • 483
  • 0

Her ne kadar eski moda olsa da, “bal akne tedavisi için yardımcı olur mu?” ben evet Belirti ve semptomların yanı sıra biyokimyadaki belirtilerinizin ciddiyeti hafifletici faktörler olsa da, baldaki anti-bakteriyel nitelikler sivilcenin salgınını hafifletmek için harikalar yaratmaktadır. Sivilceyi doğal olarak tedavi etmenin bir sürü farklı yolu var. Bunlar sivilceleri hızlı bir şekilde tedavi etmenin en iyi doğal yollarından sadece birkaçı .

Sivilce sebepleri nedir?

Gözenekler tıkandığında (cildinizdeki küçük delikler) tıkanırsa, sivilce gelişir. Yağlı madde, yağsız bezler ve sebumlar arasında salgılanan, siyah noktaların, sivilcelerin, beyaz noktaların, akne ve akne belirtilerinin belirgin ve güzel bir cildin belirtileridir. Hormonal değişiklikler nedeniyle ergenlik, gençler ve ergenler akne etmeye meyillidir, ancak Sebum’un üretimini artırdığı halde, sorun yaşamaya başlamışsa da, bu sorundan dolayı sıkıntı yaşanmaktadır. Tıkanmış gözeneklere hapsolmuş olan bakteriler Bir beyaz başı veya bir siyah kafayı bir içi doldurulmuş sivilce ile değiştirebilir.

Bal Antibakteriyel ve Antiseptik Özellikleri

Bal akne tedavisi için antibakteriyel ve antiseptik özellikleri vardır. Hidrojen peroksit, baldan yavaşça salıverildiği için, organik asit bileşenidir. Thi, bir yanma için topikal bir tedavi ve bal yakmaktan bahseder ve şu an için bir miktar keser. 40’lı yıllarda antibiyotiklerin keşfedilmesine rağmen, modern tıbbın içinde bal yerinden edilmiş olsa da, bal akne hafif bir bakteriyel enfeksiyonun tedavisi için doğal ve doğal bir seçimdir.

Yapışkan Bal, gözeneklerinizi temizler

Piyasadaki farmasötik ürünlerin birçoğu, balın zararlı etkilerini içerir. Ancak, bal, kozmetik bir etki yaratabilir, ayrıca yapışkan kaliteye sahip değildir. Balın gözeneklerinizin içine girmesi ve gözle görülür hale gelmemesi ve elde ettiğim balın elimine ettiği sonuçta kirlenmemesi.

Organik ve Şifalı Bal

Avlanırken doğru bal, sivilceyi tedavi etmek için, organik ve işlenmemiş balın genel markaları olduğunu düşünür. En çok bakkalda bulacağınız sofra balının zorluğu, bakkallarda buhar ısıl işleminden geçirilebilecek olan bal, organik balda doğal peroksit üreten enzimleri yok eder.

Yüzünüze Bal uygulayın

Ondan sonra, balın tipini belirledikten sonra temel olarak temiz bir elinizle yüzünüze sürtünen balın ovalanmasına maruz kalırsınız. Yüzünüze bal bırakıp yirmi dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Topikal olarak, enfekte bölgelere haftada bir gün boyunca her gün enfekte olmuş bölgelere organik veya tatlı dereceli bal tatbik edildiğinde, iyileşme olduğunu fark edebilirsiniz. Bu sonuç, sonuçta ortaya çıkan kişilerin büyük bir akraba olduğunu ve aklınız var ise, bir tıp uzmanından daha fazla istemediğini aklınızda bulundurun. Benzoil peroksit veya salisilik asit gibi bileşenler içeren kremler veya losyonlar gibi topikal ilaçlar cildin yağlılığını azaltmaya, ciltteki bakterileri öldürmeye ve cildin hücre dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olur. Araştırmalara göre, dermatologlar ve güzellik uzmanları, sivilce ilaçlarında belirtilen çareler ayrıca sivilce yönetiminde ve önlenmesinde de iyi çalışır.

Sivilce için bal ve tarçın: Sivilce tedavisinde yardımcı olur mu?

 

Akne, saç köklerinin ve gözeneklerinin cildinizdeki yağ (sebum) ve ölü cilt hücreleri ile tıkandığı zaman ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığı türüdür . Bloke gözeneklerden siyah nokta ve beyaz başlıklar ortaya çıkar. Sırt ve göğüste sivilce de görülür, çünkü yağ bezlerinde yoğunluğu yüksektir. Engellenen gözenekler bakteri ile enfekte olduğunda iltihaplanma meydana gelir ve kırmızı veya irin dolgulu şişlikler. Çoğunlukla gençler ve yetişkinler çok sık sivilce muzdarip ve onlar için çok yaygın bir sorundur. Bununla uğraşmak gerçekten çok sinir bozucu çünkü piyasada mevcut olan akne serumları fiyatlarına göre reklamlarda vaat ettikleri istenen sonuçları sağlamıyor.

Ergenlik döneminde en sık görülen tip, hormon seviyelerinin yükseldiği akne türleridir. Bu değişiklik nedeniyle cilt bezlerinden daha fazla yağ üretilir. Ölü cilt hücreleri yağ ile karıştığında gözenekler tıkanır ve bakteriler oradan büyümeye başlar. Bakteriler, yağ ve ölü hücreler birbirine bitişik dokularla karıştığında şişlik, sivilce, kızarıklık, kabarmalar ve irin görülebilir.
Sivilce, şiddetli, hafif veya ılımlı olabilen yetişkinliğe devam edebilir. Hafif akne durumunda gözenekler bazen tıkanır ve çoğunlukla yüzünde görülür.. Orta derecede sivilce yüzünüzde ve hatta göğsünüzde veya sırtınızda daha fazla sayıda frekans ve salgınlara sahiptir. Şiddetli akne sadece yüzünde, göğsünde ve sırtında değil aynı zamanda uyluk ve üst kollarında da görülen ağrılı ve geniş lezyonlar veya kistler ile karakterizedir.

Bazı akademisyenler stres düzeylerini ve diğer çevresel faktörleri suçladığı halde, yetişkin sivilcelerinin ana nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ayrıca birçoğu şeker seviyesinden zengin beslenmeye bağlar. Birçok çalışma da sivilce nedeninin de genetik ve kalıtsal olduğunu göstermiştir. Çoğu, adet döngüsü veya ergenlik döneminde gerçekleşen hormonal aktivitelerin akne oluşumunda hayati bir rol oynadığına inanmaktadır . Çoğu zaman testosteron, anabolik steroidler veya östrojen içeren çeşitli ilaçlar da sivilce oluşumundan sorumludur.

Sivilcenin Kötüleşmesini Nasıl Önlersiniz?

Yağlı kozmetik nemlendirici ve ucuz makyaj gibi gözenek tıkayıcı malzemede yoğun olan bazı kozmetik ürünlerinin ve çeşitli cilt bakım ürünlerinin aşırı kullanımı , ölü hücrelere ve cildin yağlarına tıkanmış foliküllere ve gözeneklere eğilimi artırır . Tersine, alkol içeriği yüksek olan ürünler kurutma etkisine sahiptir ve cilde, lekeleri ve lekeleri tekrar tıkayan fazla miktarda yağ üreterek cildi telafi eder. Yüzünüze kirli ellerle dokunmak sivilceyi kötü bir şekilde etkileyen belirsizliğin bir işaretidir ve bununla birlikte asla sıkma, toplama ve sıkma lekelerinizi denememelisiniz.

Diğer çeşitli temizsizlik türleri, yatmadan önce makyajınızı çıkarmamak ve düzenli olarak temizlik yapmamaktır, makyajınızı makyaj fırçaları veya süngerler gibi uygular. Ayrıca havlu, pazen ve ayrıca çarşaf, yastık kılıfı, örtüyü ve çarşaf ve yorganı düzenli olarak temizlemelisiniz. Son olarak cildin daha fazla temizlenmesi veya temizlenmesinin altında cildin kötüleşmesinden sorumludur. Yüzünüzü ve vücudunuzu temiz ve sivilcelerden arındırmak için temizleyiciler de kullanabilirsiniz , ancak ürünler sertse cildinizin dokusunu etkileyebilir, iltihapları durdurarak sivilce oluşumunu şiddetlendirebilir.

Akne için bal ve tarçın nasıl çalışır?

Tarçın ve bal yüz maskesi, sivilce kurumasını sağlayarak lekeleri ve sivilceleri temizleyerek yüzün nemli ve yumuşak kalmasını sağlar. Bu tedavi, sivilceniz için bir gecede tedavi olarak kullanıyorsanız, kuru cildinizi canlandırmanıza yardımcı olur. Bunun formülü çok etkili ve kolaydır çünkü ışıltılı ve güzel bir cilt için yarışta çok etkili bir müttefik olduğu kanıtlanmış maddeler içerir.

Bal, doğal bir nemlendirici, doğal bir antibakteriyel ve akne kırılmasını ve akne tedavisini önlemek için mükemmel olduğu için bir mantar önleyici tedavi görevi görür. Cildinizin içindeki nemi hapsetmeye yardımcı olur ve antioksidan özellikleri cildinizi serbest radikallere ve güneşin zararlarına karşı korur. Cildinizde tahrişe neden olmadan enfeksiyonla mücadelede harikadır.

Öte yandan, Tarçın’ın en önemli özelliklerinden biri , cildinize uyguladığınız yere yüzeye oksijen ve kan getirerek dolaşımın arttırılmasında harika olmasıdır. Tarçın içinde bulunan bileşenlerden bazıları Eugenol, Demir, Kalsiyum , Linalool, Etil sinnamat, Manganez, Beta-karofilen ve kumarindir. Tarçın kızarıklık ve iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olur çünkü sivilcelerdeki bakteriyel enfeksiyonu azaltan ve aynı zamanda lekeleri önleyen ve ayrıca mevcut sivilcelerin kurumasına yardımcı olan bir antiseptiktir. İçinde bulunan hafif sıkılaştırıcı özellikler, gözeneklerin küçülmesine yardımcı olabilir ve ayrıca ten renginizi pürüzsüzleştirip düzeltir. Ayrıca dolaşımı stimüle sürecinde yardımcı olur, yeniden canlandırmak ve çizerek cilt pul pul besinleriCildin yüzeyine oksijen ve kanı çok temiz ve sağlıklı bırakarak. İçinde bulunan hoş koku, beyin aktivitenizi arttırır . Bu, sivilce muamele için harika içeriklere sahip bir kombinasyondur ve aynı zamanda sivilce izlerinizi yok eder.

Sivilce için Bal ve tarçın dışında, cildinizi rahatlatan çeşitli oral ve tropik ilaçlar vardır. Ayrıca tedavinizi desteklemek için ışık tedavileri, özütlemeler, lazer ve kimyasal kabukları gibi farklı tedavileri deneyebilirsiniz.

Yöntemler, akne- tropikal ilaçları, oral ilaçları ve hem akıntıları hem de akne skarlarını tedavi etmede etkili olan diğer tedavileri tedavi etmek için üç kategoriye ayrılmıştır .

Bal Ve Tarçınlı Yüz Maskesinin 5 Faydası

1) İnce çizgilerle savaşır
Tarçın mükemmel bir anti-ince çizgi ajanı olduğu için dolaşımın desteklenmesine yardımcı olan bileşikler içerir ve cildinize dolgun ve besleyici olarak daha fazla kan gelir. Bu işlemi yaparak para cezaları kaybolmaya başlar.

2) Anti-akne tedavisidir
Tarçın ve bal hem antibakteriyeldir, hem de sivilce patlamalarından sorumlu olan bu bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Bal, şişmiş kırmızı sivilce için çok etkilidir çünkü özellikleri daha yüksektir. Tarçın sivilce mükemmel tedavi yardımcı olur.

3) Pul pul dökülme
Ölü hücreleri yiyen balda kendine özgü özellikleri ile birlikte glikolik asit ve organik asitlerin başka özellikleri de vardır. Bu yöntemi izleyerek cildinizi ovalamadan kolayca ve hızlı bir şekilde gençleştirebilirsiniz.

4) Nemlendirici
Bal emerek büyük nemlendirici olarak işlev görür su gelen çevre cilt altına kilitleme ve daha sonra.

5) Egzama
Cildinize, bu rahatsızlıktan dolayı yaşanan kaşıntı ve tahrişlerden kurtulmanıza yardımcı olacak bir bal ve tarçın karışımı uygulayabilirsiniz.

Maskeyi Oluşturmak İçin Aşağıda Verilen Prosedürü izleyin

1. Adım: Malzemeleri düzenleyin

Manuka balı ve pudralı Seylan tarçın yerel gıda mağazanızdan satın alın, aksi takdirde çevrimiçi olarak sipariş verebilirsiniz.

Adım 2: Malzemeleri karıştırın

Şimdi, üç-üç çorba kaşığı Manuka balı birleştirebilir ve bir plastik kapta bir çorba kaşığı toz tarçın ekleyerek seramik bir kap veya mikrodalgada tutulabilen bir camı plastik bir madde haline getirebilirsiniz.

Adım 3: Karışımı ısıtın

Karışımı bir mikrodalgaya yaklaşık 15 ila 30 saniye boyunca koyabilirsiniz. Çok sıcak olmadığından emin olun. Sıcaklığını bileğinizle test edebilirsiniz ancak parmaklarınızla değil.

Adım 4: Karışımı cildinize uygulayın

Karışımı cildinize uygulamadan önce ellerinizi ve yüzünüzü iyice yıkayın. Temiz bir pamuk yünü, kumaş ya da temiz parmaklarınızı kullanmanız ve akne eğilimli bölgelere ve lekelere odaklanarak karışımı cildinize dikkatle koymanız gerekir. Herhangi bir damlamayı yakalamak için karışımı uygularken boynunuza bir havlu da koyabilirsiniz.

Adım 5: Karışımı Uyguladıktan Sonra Rahatlayın

Şimdi karışımın cildinizde 10-15 dakika kadar cildinizde kalmasına izin verin, bu arada damlalarınızı yakalamak için oturup boynunuz altında bir havluyla dinlenebilir veya gerilebilir.

Adım 6: Bir süre sonra maskeyi durulayın

Artık ellerinizi veya temiz havluyu kullanarak bal ve tarçın maskesini cildinizden ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Adım 7: Yüzünüzü Kuruyun

Yüzünüzü temiz ve kuru bir havluyla kurulayın.

Bundan daha güçlü bir yüz maskesi arıyorsanız, 1 çorba kaşığı tarçın ve 2 çorba kaşığı bal karışımına bir çay kaşığı hindistan cevizi ekleyebilirsin. Eşit bir hamur elde edene kadar her şeyi karıştırdıktan sonra, şimdi yüzünüze yayabilirsiniz. 30 dakika tuttuktan sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Bu karışım şişmiş yerler, yatıştırıcı yanıklar, sivilce izleri ve kızarıklıklar için harikadır. Sonuçları iki katına çıkarmak için yüz maskesini uyguladıktan sonra yüzünüzü bir miktar limon suyuyla temizleyebilirsiniz. Limonlar, tarçın ve balın yoğun özelliklerine sahip mükemmel doğal tonerlerdir, bunu kullandıktan sonra kimyasal temizleyicilere artık ihtiyaç duymazsınız.

İpuçları Bu Yüz maskesini kullanmanın püf noktaları ve uyarıları: “Sivilce için bal ve tarçın”
Sivilce tedavisinde, her zaman kokusundan tanıyabileceğiniz taze tarçın kullanmalısınız. Sizin tarafınızdan satın alınan tarçın normal kokusundan daha az güçlü kokuyorsa, o zaman çok eski olduğunu ve sivilceleriniz üzerinde iyi bir etki yaratmayacağını gösterir.
Yüz maskesini uyguladıktan sonra sivilcenizin durumunda bir iyileşme görmüyorsanız ve temizlemenin başka bir yolu varsa, size alternatif yöntemler önermek için doktora danışmalısınız .
Tarçın potansiyel bir alerjen olarak kabul edilir. Herhangi bir şüpheniz varsa, ailenizin tıbbi geçmişini kontrol edebilir veya sağlık uzmanınızı ziyaret edebilirsiniz . Tarçında çoğunlukla alerji vakaları oldukça nadirdir. Herhangi bir ev yapımı tarçın karışımını hazırlamadan önce, bunun küçük bir örneğini hazırlayın ve size kol alerjisi olmadığından emin olmak için iç kolunuzla yama testi yapılabilir.
Ayrıca sivilceyi önlemek için stres seviyenizi kontrol etmeye çalışmalısınız. Jogging, meditasyon, egzersizler ve evcil hayvanlarınızla vakit geçirmek, akne patlamalarını azaltarak stres ve endişe düzeyinizi azaltmanıza yardımcı olan aktivitelerdir.
Herhangi bir reçeteli ilaç kullanıyorsanız, doktorunuza tarçın çayı içmenin güvenli olup olmadığını sorabilirsiniz . Tarçın birçok durumda, diyabet ilaçları, kan inceltici ve antibiyotikler gibi bazı ilaçlarla da etkileşime girebilir .

Akne Gelecekteki koparmaları Nasıl Önlenir

Köknar sivilce neden olan şeylerden bazıları hormonal kaymalar ve genetik gibi bizim kontrolümüz altında değil. Aknenin gelecekteki patlamalarını önlemek için deneyebileceğiniz çeşitli yollar vardır .

Yüzünüzü günde iki kez yıkamanız gerekir, ancak daha sık köpürtmek cildinizi tahriş edebilir ve daha fazla yağ üretimine ve bozulmaya neden olabilir.

Aknenin bozulmasını önlemek için salisilik asit ve benzoil peroksit içeren OTC ürünleri kullanılmalıdır. Gözeneklerinizi tıkayan yağların kurumasına yardımcı olurlar. Sivilce yapan bakteriler Benzoil peroksit tarafından öldürülüyor.

Makyaj ürünleri çok akıllıca seçilmelidir. “Komedojenik olmayan” veya “yağsız” olarak işaretlenmiş ürünler, gözeneklerinizi tıkayabilir.
Cildinizin akne oluşumunu önlemek için cildinizin nefes almasını sağlayacak gevşek giysiler giyin .

Akne yaparken ellerinizi yüzünüzden uzak tutmalısınız, çünkü bunları seçmek yara izlerine ya da daha fazla sivilcelere yol açacaktır.

Birçok insan , pazarda bulunan tezgah üstü ürünlerle sivilcelerini kontrol edemez. Bu durumda, sivilceyle daha kolay ve etkili bir şekilde lekelenebilecek daha iyi bir reçete için bir cilt doktoruna gitmeleri gerekir. Yukarıda verilenler, günlük güzellik rutininize bir yüz tarçın ve bal paketi eklemeyi düşünmenizin nedenleridir. Cildinizin parlamasını ve aknesini serbest bırakmak için, özelliklerini kullanarak çeşitli koşulların yok olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece bu iki bileşen cildiniz için büyük fayda sağlamaz .


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat