30 Temmuz 2019/Sağlık
  • Tarafından balkonak
  • 36
  • 0

Her ne kadar eski moda olsa da, “bal akne tedavisi için yardımcı olur mu?” ben evet Belirti ve semptomların yanı sıra biyokimyadaki belirtilerinizin ciddiyeti hafifletici faktörler olsa da, baldaki anti-bakteriyel nitelikler sivilcenin salgınını hafifletmek için harikalar yaratmaktadır. Sivilceyi doğal olarak tedavi etmenin bir sürü farklı yolu var. Bunlar sivilceleri hızlı bir şekilde tedavi etmenin en iyi doğal yollarından sadece birkaçı .

Sivilce sebepleri nedir?

Gözenekler tıkandığında (cildinizdeki küçük delikler) tıkanırsa, sivilce gelişir. Yağlı madde, yağsız bezler ve sebumlar arasında salgılanan, siyah noktaların, sivilcelerin, beyaz noktaların, akne ve akne belirtilerinin belirgin ve güzel bir cildin belirtileridir. Hormonal değişiklikler nedeniyle ergenlik, gençler ve ergenler akne etmeye meyillidir, ancak Sebum’un üretimini artırdığı halde, sorun yaşamaya başlamışsa da, bu sorundan dolayı sıkıntı yaşanmaktadır. Tıkanmış gözeneklere hapsolmuş olan bakteriler Bir beyaz başı veya bir siyah kafayı bir içi doldurulmuş sivilce ile değiştirebilir.

Bal Antibakteriyel ve Antiseptik Özellikleri

Bal akne tedavisi için antibakteriyel ve antiseptik özellikleri vardır. Hidrojen peroksit, baldan yavaşça salıverildiği için, organik asit bileşenidir. Thi, bir yanma için topikal bir tedavi ve bal yakmaktan bahseder ve şu an için bir miktar keser. 40’lı yıllarda antibiyotiklerin keşfedilmesine rağmen, modern tıbbın içinde bal yerinden edilmiş olsa da, bal akne hafif bir bakteriyel enfeksiyonun tedavisi için doğal ve doğal bir seçimdir.

Yapışkan Bal, gözeneklerinizi temizler

Piyasadaki farmasötik ürünlerin birçoğu, balın zararlı etkilerini içerir. Ancak, bal, kozmetik bir etki yaratabilir, ayrıca yapışkan kaliteye sahip değildir. Balın gözeneklerinizin içine girmesi ve gözle görülür hale gelmemesi ve elde ettiğim balın elimine ettiği sonuçta kirlenmemesi.

Organik ve Şifalı Bal

Avlanırken doğru bal, sivilceyi tedavi etmek için, organik ve işlenmemiş balın genel markaları olduğunu düşünür. En çok bakkalda bulacağınız sofra balının zorluğu, bakkallarda buhar ısıl işleminden geçirilebilecek olan bal, organik balda doğal peroksit üreten enzimleri yok eder.

Yüzünüze Bal uygulayın

Ondan sonra, balın tipini belirledikten sonra temel olarak temiz bir elinizle yüzünüze sürtünen balın ovalanmasına maruz kalırsınız. Yüzünüze bal bırakıp yirmi dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Topikal olarak, enfekte bölgelere haftada bir gün boyunca her gün enfekte olmuş bölgelere organik veya tatlı dereceli bal tatbik edildiğinde, iyileşme olduğunu fark edebilirsiniz. Bu sonuç, sonuçta ortaya çıkan kişilerin büyük bir akraba olduğunu ve aklınız var ise, bir tıp uzmanından daha fazla istemediğini aklınızda bulundurun. Benzoil peroksit veya salisilik asit gibi bileşenler içeren kremler veya losyonlar gibi topikal ilaçlar cildin yağlılığını azaltmaya, ciltteki bakterileri öldürmeye ve cildin hücre dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olur. Araştırmalara göre, dermatologlar ve güzellik uzmanları, sivilce ilaçlarında belirtilen çareler ayrıca sivilce yönetiminde ve önlenmesinde de iyi çalışır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *