23 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 430
  • 0

Balın faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Besin değeri bakımından oldukça zengin olan balın sadece besin değeri değil aynı zamanda tadına ve lezzetine de diyecek laf yok. Bal sadece yiyecek olarak değil aynı zamanda cilt bakımında ya da dudak pieelinginde de kullanılır. Grip olduğumuz zaman enfeksiyonlara karşı bizi korur ve güç kazanmamızı sağlar.

Bu yazımızda yer alan bal kilo aldırır mı sorusunun detaylarını paylaşalım. Yaz aylarının içerisindeyiz ve kilomuza dikkat etmemiz gerekiyor. Balın ne kadar kilo aldırdığına cevap vermek için günde ne miktar tükettiğinize bakın. Eğer abartmayacak bir şekilde tüketiyorsanız bal kilo aldırmaz. Aksine diyet yapan kişiler bal tüketir.

Diyetisyenler tarafından gün içerisinde bal tüketimi de önerilir bunun sebebi ise, yemek tüketimini azalttığımızdan dolayı enerjiden düşmemek adına bal tüketilir. Enerji ihtiyacımızı baldan alabiliriz ve sindirim güçlüğü çeken kişiler için bal yararlı bir yiyecek olacaktır. Aynı zamanda kilo almamak için tatlılardan, şekerlerden uzak duruyorsanız tatlı ihtiyacınızı baldan alabilirsiniz.

İçerisinde bulunan yüksek protein sayesinde halsizliğin de önüne geçmiş olursunuz. Bir küçük yemek kaşığı bal 30 kalori içerir ve diğer besinlere göre kalorisi fazla gelse de tüketmiş olduğunuz besinlere kıyasla daha da az kalori içerir. Ancak fazla tüketiminin de yararlı olmadığından bahsedelim. Ayrıca çayınıza şeker atmadan içemiyorsanız şeker yerine bal kullanmanız daha da faydalı olacaktır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat