25 Mayıs 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 477
  • 0

Bu ilacın düşmesine yardımcı olmak için bir kaşık şekere gerek yok. Bal, yüzyıllar boyunca bir yiyecek ve ilaç olarak olmuştur. Antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu yüzden gerçekten ilk antibiyotik merhemdir. Bu sevimli küçük ayı kavanozlarında gelir.

Balkonak Ham Ballarından Satın Al

 

Ballar hakkında söyleyecek kötü bir şey olmadığını zaten biliyoruz. Fakat bal öksürüğü tedavi ediyor mu? herkes tarafından merak ediliyor.

Bir tedavi değil, fakat balın öksürüğü , reçetesiz öksürük şuruplarından daha iyi bastırdığına dair kanıtlar var .

Bal, çocuklarda sakinleştirici öksürüklerde hangisinin daha iyi olduğunu belirlemek için yaygın bir öksürük önleyici olan dekstrometorfan’a karşı test edilmiştir. Araştırmacılar balı, dekstrometorfanı ve hiçbir şeyi kıyaslamadılar. Hiçbiri öksürüğü tamamen iyileştiremedi.

Öksürüğü tanımlayın

Öksürük karmaşıktır. Beyinde, boğazda, soluk borusunda ve öksürüğü tetiklemek için birleşen akciğerlerde birçok şey oluyor. Öksürüğü tedavi etmek, altta yatan sorunu düzeltmekle ilgilidir. Bal, öksürükle ilgili hiçbir şeyi tedavi etmez, ancak geceleri reçetesiz bir rahatlama sağlamak için en iyi alternatif bu gibi görünüyor.

Çalışmada dekstrometorfan hiç olmamasından daha iyisini yapmadı.

Öksürük için en iyi alternatif bal!

Yani, temel olarak, bal hiç olmamasından iyidir. Bu çalışmada çocuklar balı doğrudan kaşıkla aldılar ve daha hafif baldan daha antioksidan özelliklere sahip daha koyu bir çeşit olan karabuğday balı aldılar. Çocukların ayrıca bal dozundan sonra sıcak bir içecek içmeleri gerekiyordu.

Bal tedavileri için birçok tarif gördüm. Bazen kulağa hoş gelen fakat burada test edilmeyen limon suyuyla karıştırılır.

Günümüzde öksürüğün tedavisi yoktur. Çocuklar öksürük ilacı almamaları gerektiğinden , rahatlamak için çok fazla seçenek yoktur.

Bal çocuğunuz için uygun olabilir. Balın asla bebeklere verilmemesi gerektiğini unutmayın; ondan botulizm bulaştırabilirler. Sadece bir yaşından büyük çocuklara verin ve mucizeler beklemeyin.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Kategoriler:Bal / Genel / Sağlık
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat