10 Ağustos 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 285
  • 0

Bal diyabetin nedenleri arasında değildir. Bal, bal arıları tarafından salgılanan bir enzim ile birleştirilmiş, bal arısı arılarının salgıladığı enzim ile birleştirilen çiçek nektarından yapılmış tatlı bir üründür.

Diyabetin iki türü vardır – Tip 1 ve Tip 2 diyabet.

Tip 1 diyabette, pankreasınızdaki insülin üreten hücreler, bağışıklık sisteminizden tahrip edilir. Diyetinizdeki bal miktarı – yaşam tarzınızdaki herhangi bir şey – Tip 1 diyabet hastalığınıza neden olabilir.

Tip 2 diyabet ile, bal doğrudan Tip 2 diyabet yapmaz, aşırı kilolu iseniz de olabilir. İhtiyacınız olan kaloriler, ihtiyaç duyduğunuz kaloriler ve şekerli yiyecekler ile içeceğiniz kalorilerden çok fazla olabilir.

Balınızı ağırlaştırıyorsanız, kilo vermenize neden olur, Tip 2 diyabet riskini artırıyor olursunuz. Ancak Tip 2 diyabet kompleksidir ve bal, durumunun ortaya çıkması ihtimalini de arttırır.

Bal, bir diyabet beslenme planını tamamen yasaklamıyor. Bal, şekerin yüksek bir konsantrasyonuna sahiptir ve sofra şekeri çay kaşığı kaloridir. Balın küçük bir miktarının diyabetik bir diyetde bulunmasına izin verilir, bununla birlikte, günlük hedefinizi aşan diyabetik diyet planınızdaki toplam karbonhidratları izlemeniz gerekir. Kan şekeri seviyenizde dik bir yükselişi önlemek için baldan fazla miktarda tüketmekten kaçının.

Diyabet, uzun süreli hipergliseminin neden olduğu varsayılan bir hastalıktır.

Ve aşağıdakileri kimse bilmiyor.

Hiperglisemi nedir? En azından hangi rakamın yüksek olduğu hala tartışmalı. Bir Güney Amerikalı için doğru olabilecek bir sayı bir Afrikalı veya bir Japon için nasıl doğru olabilir? Gerçek hiç kimse bilmiyor.
Hiperglisemiye ne sebep olur? Yine kimse bilmiyor . Şeker yiyenlerin diyabet almasına gerek yoktur. Ancak Doktor tavsiyelerine uyanlar bunu alıyor gibi görünüyor. Basitçe paradoksal.
Şeker hastalığından, iyi yiyecekler alarak veya kötü yiyeceklerden uzak durarak mı? Yine aynı şey

Balın kendisi diyabeti tetiklemeyecektir.

Öncelikle, muhtemelen otoimmün bir hastalığın neden olduğu genetik bir anormallik olan Tip 1 diyabet üzerinde etkisi olmayacaktır. Bal yemek ya da yemek yemeye karışmayacak.

Öte yandan, tip 2 diyabet aşırı şeker tüketimi, egzersiz eksikliği ve diğer bazı şeylerden kaynaklanabilir. Ve iyi anlaşılmayan bazı genetik bileşenler var.

Balın kendisi tip 1 veya tip 2 diyabete neden olmaz. Bunu destekleyen hiçbir kanıt yok. Glikoz ve / veya fruktoz, kan dolaşımına absorbe edilebilecek sadece dört şeker molekülünden ikisi, düzeylerin Tip 2 diyabet üzerinde bir etkiye sahip olması durumunda, diğer şekerler ile aynı etkiye sahip olacaktır (veya etkisizliği) sofra şekeri, sükroz (bu sindirim sisteminde glikoz ve fruktoz içine parçalanır).

Balın glisemik indeks için sakarozdan daha iyi bir tatlandırıcı olabileceğini belirten küçük ve potansiyel olarak anlamsız bazı çalışmalar vardır, çünkü muhtemelen fruktozun glikoza oranı balda daha yüksektir. Ancak bu tarihten itibaren yapılan çalışmalardan ikna olmadım.

Dolayısıyla, balın diyabete neden olup olmadığı, herhangi bir şeker hakkında sorulabileceği ile aynı sorudur. Şekerden kaçınmanız gerekiyorsa, baldan da kaçınılması gerekir.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat