5 Aralık 2019/Sağlık
  • Tarafından balkonak
  • 179
  • 0

Balın ve sarımsakların faydalarını zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak bugün sıradanın ötesine geçip yeni şeyler söyleyeceğiz. Sarımsakın balla kürlenmesinin yararlarını duyduğunuzda okuduklarınıza inanmayacaksınız. Bu iki ürünü her zaman mutfaklarımızda tutarız, ancak onları bir arada hiç kullanmadık. Şimdi, doğal sarımsak için tek adres olan Anadolu sarımsak Balkonak Bal kombinasyonunun sonuçlarını görmeye hazır mısınız?

Sadece 5 günlük bir programla daha sağlıklı olacaksınız.

Hemen hemen her öğünde kullandığımız sarımsak, binlerce yıldır mutfaklarımız için vazgeçilmez bir besindir. Sarımsak, özellikle pişmemiş tüketildiğinde, kronik hastalıklar, iltihaplanma, enfeksiyon ve kan basıncı için iyi olduğu önerilmektedir.

Çoğumuz isteksizce sarımsak yersek de, balla birlikte tükettiğinizde tadına varacaksınız ve bu kombinasyonun faydalarını hemen 5 günde göreceksiniz.

Bal ile sarımsak tedavisi hazırlanması!

Malzemeler:

  • 400 gr Balkonak Bal
  • 12 diş sarımsak

Hazırlık:

Sarımsakları soyarız ve doğrarız. Sonra sarımsakları Buram Ballı Türkiye doğal balının bir kavanozun üzerine ekleyip kavanozunu kapattık . Kavanozu bir hafta boyunca karanlık bir yerde tuttuktan sonra mucizevi yemeğiniz tüketiminize hazır olacaktır.

Kullanım:

Boş bir mideyle sabahları karışımdan bir kaşık alırız. Bu karışımı 5 gün boyunca almaya devam edebilir, sonra bir hafta izin verebilir ve tekrar devam edebiliriz. Şeker gibi zararlı gıdalardan uzak durursanız, bu sarımsak-bal kürü sizin için birçok hastalığa iyi gelebilir.

Öksürük tedavisinde kullanılabilir:
Bal ve sarımsak ile hazırlanan bu kür her türlü öksürüğü tedavi edebilir. Bu karışım aynı zamanda mükemmel bir balgam söktürücüdür.

Solunum yolu bozuklukları için iyidir:
Bal-sarımsak tedavisi ile soğuk algınlığı semptomları ve grip semptomları gibi tüm solunum yolu semptomlarınızı bastırabilirsiniz. Bu tedavi virüslere karşı mücadelenizi destekler ve solunum sisteminizi korur.

Kolesterol için iyidir:
Sarımsakın vücudumuzdaki kolesterolü kaldırarak kan dolaşımını temizlediğini biliyoruz. Bu doğal bal sarımsak kürüyle trigliserit seviyesi her zaman düşüktür.

Damarları güçlendirir:
Balın iyileştirici özellikleri ve sarımsakta bulunan kükürt dolaşım sistemini rahatlatır. Bu kürün düzenli kullanımı kandaki pıhtılaşmayı önler ve damarları güçlendirir. Bu şekilde varisli damarlardan kurtulabilirsiniz.

Kan basıncını azaltır:
Kan basıncınızı kontrol etmek istiyorsanız, bu tedaviyi kesinlikle düzenli olarak kullanmalısınız. Aç karnına bir kaşık almanız gerektiğini unutmayın.

Vücudun direncini artırmak:
Bal ve sarımsak mikroplara karşı etkilidir. Küf, mantar ve virüsler bu mikroplar arasındadır. Bu yüzden bu tedavi düzenli olarak kullanılıyorsa bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur.

Bu tedaviyi hazırlamak için yapmanız gereken tek şey organik sarımsak ile Balkonak Bal ürününü birleştirmek. Her doğal ürün sağlık için bir kaynaktır. Ayrıca Balkonak Balı ile sağlık bulabilirsiniz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat