28 Nisan 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 357
  • 0

Kilo vermek, her türlü çelişkili bilgiyi elemek zorunda kalmadan uygulamaya koymak yeterince zordur. Çoğu kilo verme aşamaları sağlıklı değildirr. Bal ve sirke, mucize bir tedavi olmasa da, kilo vermenize yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir. Mayo Clinic web sitesinde “Kilo Verme Temelleri” başlıklı bir makaleye göre, “Başarılı kilo vermenin anahtarı, diyet ve egzersiz alışkanlıklarınızda kalıcı değişiklikler yapma taahhüdüdür.” Buna sirke ve bal eklemek yardımcı olacaktır.

Sizin için bal ve sirke ile zayıflamanıza yardımcı olabilecek bazı ip uçlarımız var

1.Adım

Bir su bardağı ya da normal bir bardak kullanın. Soğuk su bal ve sirke kombinasyonunun yutulmasını kolaylaştırıyor gibi gözükse de ılık veya sıcak su da kullanabilirsiniz.

 

2. Adım

1 ila 3 çay kaşığı ekleyin. Organik, süzülmemiş elma sirkesi. Global Şifa Merkezi’nden Dr. Edward Group’a göre, sirke içindeki asetik asit vücudunuzun nişastaları sindirilme hızını yavaşlatır ve bu da onları yiyerek oluşan kan şekeri artışının düzenlenmesine yardımcı olur.

3. Adım

1 ila 2 yemek kaşığı ekleyin. sirkenize ve suyunuza bal sürün ve içindekileri iyice karıştırana kadar bir kaşıkla iyice karıştırın. BioMed Central’da çevrimiçi yayınlanan ve 2006’da Aly M. Ezz El-Arab tarafından yayınlanan bir araştırma makalesi, balın sindirim sisteminizde gerekli bakterileri sağlıklı tutan probiyotikler içerdiği sonucuna varmıştır. Bu, vücudunuzun besin maddelerini daha verimli işlemesini sağlar. Bal ayrıca sirkenin ekşiliğini de azaltır.

4. Adım

Vücudunuzun kilo verdikçe daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için her sabah veya yatmadan önce her gece bir bardak su, sirke ve bal için.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • Cam ya da kupa, 200ml kapasite
  • Su
  • Organik, filtresiz elma sirkesi
  • Bal
  • Kaşık

Suya az miktarda sirke ve bal ekleyin ve bütün gün yudumlayın.

Uyarı

Asla süzülmemiş elma sirkesi yerine süpermarket sirkesi kullanmayın, çünkü gerekli enzimleri içermez.

Bal ve Sirke zayıflamanıza yardımcı oldu mu?


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Kategoriler:Bal / Genel / Sağlık
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat