28 Kasım 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 145
  • 0

Bal, sağlık ile oldukça eşanlamlıdır, çünkü günümüzde stresli ve meşgul kişilerin stresli sağlıklarına bakmalarına gerçekten yardımcı olacak birçok faydası vardır. Bunun nedeni, balın ülser ve diğer gastrointestinal rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olması, mantarlar ve bakteriler gibi mikroplarla savaşması, atletik performansı arttırması, öksürük ve boğaz tahrişini azaltması, kan şekerinin düzenlenmesinde yardımcı olması ve ayrıca yaraların iyileşmesine yardımcı olmasıdır. Bununla birlikte, balın belirli gıda maddeleriyle ve aynı zamanda balın maksimum avantajlarından yararlanmanın en iyi olduğu günün belirli zamanlarında uygun bir şekilde tüketilmesi gerekir.

Bal en iyi nasıl ve ne zaman alınmalı?

Günün her saatinde bugün insanlar tarafından bal alınmaktadır ve bu iyidir, ancak genellikle sağlık uzmanları tarafından sabah ve akşam tüketildiğinde balın bahis oynadığı belirtilmiştir. Bunun nedeni, vücudun daima enerjinin devam etmesini istemesidir ve sabah saatinin en iyi zamanı olması, çünkü balın enerji seviyelerini yükseltmeye yardımcı olmasıdır. Bu nedenle, sabahları, insanlar gün boyunca tam kuvvet ve gayretle birlikte hareket edebilecek kadar ücret alabilirler. Yine, akşam saatlerinde, günün yarısı geçildiğinde ve kişinin tükenmesi ve yorulmasına neden olarak enerji tüketilmesi durumunda, bal, bireyi en doyurucu hale getirebilir ve böylece günün ikinci yarısına başlayabilir. tekrar. Her iki zaman da, insanın bal alması gereken günün mükemmel zamanları olarak kabul edilir.

Gündüz ve akşam olarak belirtilen günün dışında, baldan maksimum faydayı elde etmek için doğru türde yiyecek içeren balın olması da önemlidir. Bal tüketimini daha da faydalı hale getirebilecek bazı öneriler:

Bal, kireç veya limon suyu ile alındığında, ağırlığı kontrol ettiği ve mideyi de temizlediği için yararlıdır. Bu, balın sabah saatinde  alınabileceği en iyi yollardan biridir; Bu aynı zamanda sağlıklı yaşam uzmanları tarafından da tavsiye edilir.

Bunun dışında bal, mısır gevreği, tereyağlı tost, akşamları yoğurt , mısır gevreği ve süt vb. İle birlikte alınabilir, böylece vücuda bir şekilde ulaşabilir ve maksimumda detoksifikasyon işleminde yardımcı olur. sabah.

Tüm bu noktalara ek olarak, bal alımı ile ilgili bazı diğer faktörler de vardır. Bal tüketiminin yapamadığı kadarıyla asla ısıtılmaması gerekir çünkü bir toksine dönüşür ve ayrıca günümüzde genellikle bu nesil tarafından alınan yağlı, baharatlı ya da abur cuburlarla karıştırılmamalıdır. Besin alışkanlıklarının birçoğu sağlığa zararlıdır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat