27 Kasım 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 200
  • 0

Ballı ve Zencefilli Sıcak Limonlu Suların Sağlık Faydaları

 

Hidratlı kalın ve sindirime yardımcı olan, cildinizin görünümünü iyileştiren ve çabucak en iyi şekilde hissetmenizi sağlamaya yardımcı olabilecek bu doğal olarak yatıştırıcı, anti-enflamatuar Bal ve Zencefil Sıcak Limon Suyu ile bağışıklık sisteminize yumuşak bir destek verin.

ZENCEFİL, LİMON VE BAL SUYU SAĞLIĞA FAYDALARI

Zencefil, Limon ve Bal – Bu doğal maddeler bir araya getirildiğinde içerden daha iyi hissetmenize yardımcı olacak lezzetli, işlevsel bir içecek oluştururlar.

Bu yazıda, bu bileşenlerin her birinin sağlığa faydaları hakkında ayrıntılı bir açıklama bulacaksınız: bal, limon, zencefil ve su.

Daha sonra hepsini sağlıklı bir içecekle biraraya getirmenin sağlığa faydalarını ve kilo kaybı için de bu içeceği bir detoks içeceği olarak kullanma konusunda beslenme uzmanı olarak düşüncelerimi keşfedeceğiz.

NEDEN BALLI VE ZENCEFİL SICAK LİMONLU SU?

Limon suyu yağ yakıcı! Kilo Verme Yolunuzu İçin! Mide Yağlarından Kurtulmak İçin Detoks! 2 hafta içinde 22 kilo verin!

Ancak gerçek şu ki, bir tek bileşen veya tek bir tarif, başka olumlu bütünsel yaşam tarzı değişiklikleri yapmadan kendinizi daha iyi hissetmenizi veya aşırı kilo vermenizi sağlayacak sihirli iyileştirme yeteneklerine sahip değil .

Zevkle aldığımız yiyecekler ve içecekler vücudumuza doğal detoksifikasyon yollarına kesinlikle yardımcı olabilir, ancak işleyen bir karaciğer ve böbreklere sahip olmak için yeterince şanslıysanız, vücudunuz doğal olarak sizin için doğal detoks sürecine bakar.

Kilo kaybına gelince, kilo vermenin sağlığa verilen tek cevap olmadığını not etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Aslında, iyi bir sağlığa kavuşmanın sırrının basit kilo kaybına bakma ve sağlığı geliştirme davranışlarına odaklanma yeteneğinde yattığını düşünüyorum .

 

ÜZGÜN ​​BİR MİDE İÇİN EV İLAÇLARI

Üzücü bir mide için ev ilaçları olarak hizmet veren birçok Zencefil Limonlu Çay Faydaları vardır.

Zencefil Limon Çayı, enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olabilir.

Zencefil, limon ve balın her biri, kullanılan bileşenlerin birleşimi sayesinde antibakteriyel, mantar önleyici, diyabetik olmayan, antikanser ve antiviral özellikleri içeren geniş bir biyolojik aktivite spektrumuna sahiptir.
Zencefil Limon Çayı mide bulantısını azaltabilir.

Bilimsel kanıtlar, zencefilin hamilelik, cerrahi, kanser tedavisi veya hareket hastalığının ardından mide bulantısı ve kusma semptomlarını hafifletebileceği bulgularını desteklemektedir ( 3 ).
Zencefil Limon Çayı antienflamatuvardır.

Limon, zencefil ve balın antienflamatuar bileşikler içerdiği bulunmuştur. Özellikle zencefil, anti-enflamatuar özellikleri için çalışılmıştır.

Son 25 yıl boyunca, birçok laboratuvar zencefilin anti-enflamatuar özelliklere sahip bileşenleri içerdiği uzun süredir inancı için bilimsel destek sağlamıştır .

MALZEMEYE GÖRE SAĞLIK FAYDALARI

Bal, limon ve zencefilin sağlığa olan faydaları ve neden her birinin bu limon zencefilli su iksirlerinin bu kadar güçlü olmasına yardımcı olunur.

BALIN SAĞLIK FAYDALARI

Sıcak limonlu su ile yeni başlayanlar için, limon suyunun tart tadı sabahları çok ezici olabilir.

Balın girdiği yer orası.

Arılar tarafından yapılan doğal bir nektar olan bal, doğal ilaç tedavilerinde binlerce yıldır kullanılan güçlü besinleri ve enzimleri içeren doğal olarak yatıştırıcı bir bileşendir.

Granüle beyaz şeker veya yüksek fruktozlu mısır şurubu, sık tüketildiği takdirde vücutta birçok probleme neden olabilir. Bu rafine şekerlerin aksine, balın daha sağlıklı bir doğal tatlandırıcı olduğu kabul edilir.

Araştırmalar, yerel çiğ yerel bal tedarikinin , bu tarifte olduğu gibi tıbbi amaçlar için bal kullanıldığında vücudunuz ve bağışıklık sisteminiz için en iyi olabileceğini düşündürmektedir .

Çiğ bal işlenmemiş veya filtrelenmemiş, besinsel yararların çoğu bozulmadan kalmıştır.

Marketten yaygın olarak satın alınan geleneksel bal işlenmiş, pastörize edilmiş ve kimyasal olarak rafine edilmiş olabilir. Rafine etme işlemi, sağlığı geliştiren en önemli özelliklerin çoğunu kaldırabilir veya yok edebilir.

Çiğ bal tüketmek, doğal mantar önleyici ve bakteri önleyici özellikleri göz önüne alındığında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Ham bal aynı zamanda bir antioksidan kaynağıdır, vücuttaki serbest radikalleri bloke etmeye ve hücrelerimizi korumaya yardımcı olan önemli bileşenlerdir. Bu antioksidanlar bir dizi hastalığın önlenmesine yardımcı olur ve bu da onları doğal bir bağışıklık sistemini güçlendirir ve korur.

Ayrıca, balın öksürük ve kaşıntılı bir boğazın yatıştırılmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Artan bilimsel kanıtlar, tek bir bal dozunun mukus salgısını ve öksürükleri azaltabildiğini göstermektedir.

Bir çalışmada bal, reçetesiz öksürük ilaçlarında bulunan genel bileşenler olan difenhidramin ve dekstrometorfan kadar etkiliydi .

Bal satın alırken, ham yerel bal idealdir, her zaman mümkün değildir. Yerel bal mevcut değilse, yerel marketi kontrol edin. Herhangi bir yapay içerik veya istenmeyen katkı maddesi olmadığından emin olmak için içerik listesini kontrol ettiğinizden emin olun.

İdeal olarak, balınızı yerel bir arıcı veya sağlık gıda mağazasından satın almanız gerekir. Size yakın bir üretici bulmak için bu bal bulucuyu kullanabilirsiniz .

Bal sağlığına daha fazla fayda sağlamak için aşağıdaki kaynakları inceleyin:

 

ZENCEFİLİN SAĞLIKLI FAYDALARI

 

Bulantı önleyici özelliklerinin antik çağlara kadar izlenmesiyle kullanılmasıyla, zencefil en uzun süredir kullanılan doğal mide ağrısı ilaçlarından biri olabilir.

Zencefil hem mide ağrısı hem de mide bulantısı rahatsızlığına yardımcı olabilir. Zencefilin en sevdiğim sağlık yararlarından biri, vücutta alabileceği anti-enflamatuar etkilerdir.

Zencefil konusunda yeniyseniz, korkmak zorundasınız!

Bu uzun ve topuzlu köksapın ilk başta kullanımı zor görünebilir, ancak rahatladığınızda, normalde kullanabileceğiniz diğer tüm ürünler gibi.

Genelde dış etini soymak ve çıplak kökü kesmek için sadece bir sebze soyucuyu kullanıyorum, ancak küçük bir rende de kullanabilirsiniz.

LİMONUN SAĞLIK FAYDALARI

 

Ticari olarak temin edilebilen en narenciye meyvelerinden biri olan limon, ekşi ve canlı tadıyla bilinir.

Limon gibi narenciye meyveleri binlerce yıldır tıbbi olarak kullanılmaktadır. Sadece C vitamini bakımından zengin limonlar değil, soğuk algınlığını denemek ve savuşturmak için hepimizin döndüğü vitamin değil, meyvelerde bulunan doğal bir lif olan pektin doludur.

Limon Suyu Kanser Karşıtı Özelliklere Sahiptir
Limonlar, bu meyvenin kanser karşıtı özelliklerine katkıda bulunan flavonoidler adı verilen önemli bir bileşik içerir.

Flavonoidler doğrudan antioksidanlar ve serbest radikal temizleyicileri olarak işlev görebilir, bu da vücuttaki zararlı, potansiyel olarak kanserojen maddelerin yok edilmesine ve yok edilmesine yardımcı olur.

Limon Suyu Antibakteriyel ve Anti-Viral Özelliklere Sahiptir
Flavonoidler ayrıca optimum vücut fonksiyonları için kritik olan enzimatik aktiviteleri modüle etme kapasitesine sahiptir ve hatta limonun anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-kanser özelliklerini desteklemek için önemli olan hücre proliferasyonunu inhibe edebilir.

LİMONLU ZENCEFİL BALI DETOKS İÇECEĞİ

 

Görünen o ki, daha sık, hızlı kilo kaybını görmek için ümitlerle “temizlemeye”, “temizlemeye” ve özel içecekler içmeye başlıyoruz.

İnsan vücudu her günün her saniyesinde sabit bir detoks durumundadır, çünkü karaciğer ve böbreklerin endotoksin, yabancı madde ve yabancı maddelerin vücuttan kurtulmasının fizyolojik işlevidir.

Öyleyse, hiç bir zaman verimli olan insan vücudu en kapsamlı ve doğal detoksing biçimine sahipse, neden bu kadar çok kişi buna neden oluyor ve çok para harcıyorsa, belirli bir içki veya takviyenin vücutlarını detokslayacağını iddia ediyor?

TİROİD SAĞLIĞI VE HASHİMOTO’S İÇİN ILIK LİMON, BAL VE ZENCEFİL ÇAYI

 

Çoğu zaman yediğimiz yiyecekler üzerinde yoğunlaşıyoruz, tükettiğimiz içeceklerin genel sağlığımızda da büyük bir rol oynayabileceğini unutuyoruz.

Yemek kitabımda 30 Dakika Tiroid Yemek Kitabı’nda yaptığım önerilerden biri, anti-enflamatuar diyet ve optimal tiroid sağlığını desteklemek için bitkisel çay, kemik suyu ve Sıcak Limon, Bal ve Zencefil suyu gibi şifalı içeceklerin tadını çıkarmak .

Olanlar için Hashimoto ile yaşam , hipotiroidizm veya başka tiroid bozuklukları, bu bir anti-enflamatuar diyet desteklemeye yardımcı olabilir lezzetli, yatıştırıcı bir içecektir.

Vücuttaki iltihap miktarını diyet ve yaşam tarzı müdahaleleri ile azaltmaya çalışarak, hipotiroidizm semptomlarını yönetmeye ve tedavi etmeye başlayabiliriz.

LİMONLU ZENCEFİL VE BAL İÇECEĞİMİ NASIL YAPARIM?

 

Sonuç olarak, sizin için neyin işe yaradığını bulmanız gerekir ve bu benim için neyin işe yaradığını gösterir.

Ballı ve zencefilli ılık limon suyunun tadını seviyorum ve şimdi eskisinden çok daha fazla su içiyorum.

Sağlıklı yaşam tarzım büyük ölçüde etkinlik ve hazırlıkla belirlenir, bu yüzden limon suyum için ihtiyacım olan her şeyi önceden hazırlıyorum.

Genellikle hafta sonları limonlarımı dilimlemek ve zencefilimi soymak ve dilimlemek 20 dakika sürer.

Her zaman organik ürünler kullanmasam da, suyum için organik limonlar almaya çalışıyorum çünkü bütün kabuğu ekleyip gün boyu orada tutuyorum.

Suyumu demlemek için bir çaydanlık kullanırdım. Aynı zencefil ve aynı limon parçasını bütün gün seyahat kupamda tutarım ve sadece günüm boyunca ılık suyla doldururum.

MALZEMELER

1 organik limon, ince dilimlenmiş, tohum çıkarıldı
1 inç taze zencefil parçası, soyulmuş ve ince dilimlenmiş
1 tatlı kaşığı çiğ veya yerel bal
8 ons kaynar su

TALİMATLAR

Favori fincanınızın dibine limon ve zencefil ekleyin.
Kaynar suyu bardağa dökün.
İstediğiniz gibi bal karıştırın.
Keyfini çıkarın!

Bu Tarifte Bal Hakkında Önemli Not: Kaynar suya ham bal eklenmesi, sağlığı teşvik edici en önemli özelliklerden bazılarını tehlikeye atacaktır. Bu tarifi hazırlarken, mevcut tüm sağlık yararlarından yararlandığınızdan emin olmak için balınızı karıştırmadan önce rahatça yudumlamak için suyun yeterince soğumasını bekleyin.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat