17 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 145
  • 0

Bal doğal bir anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bal sayesinde kapmış olduğumuz hastalıklardan kurtuluruz. Su tutucu özelliği sayesinde boğaz kuruluğunu alır ve boğazı yumuşatarak oluşan öksürüğün önüne geçer. Andioksidan özelliği sayesinde vücutta bulunan radikallere karşı savaşır. Ayrıca niasin, kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum, riboflavin bakımından zengindir.

Güçlü bir bağışıklık sistmemi için ihtiyacımız olan C vitaminidir ve limon yüksek miktarda C vitamini içerir. C vitamini aynı zamanda vücudun enfesiyona karşı direncini kuvvetlendirir. Bal ve limon karışımı da öksürük kesicidir.

Hakiki zeytinyağı ile limon ve balı birleştirdiğiniz zaman güçlü bir ilaç yapmış olursunuz. Yapmış olduğunuz ilacı düzenli olarak kullandığınız zaman boğaz enfeksiyonlarının önüne geçmiş olursunuz.  Aynı zamanda öksürüklere karşı savaş açar ve öksürüklerin önüne geçmiş olur. Bal gibi anti bakteriyel özelliğe sahip olan limon suyu, hastalığın atılma sürecinde büyük etki sağlayarak çabuk iyileşmesine yol açar.

Yüksek C vitamine sahip olan limon, bakterileri temizleyen bal ile birleştiği zaman güçlü bir antibiyotik etkisi yaratır. Aynı zamanda zeytinyağı da balgam sökme konusunda etkilidir. Bu üç karışımı öksürüklere karşı kullanmak istiyorsanız, limon, bal ve zeytinyağı karışımını düzenli bir şekilde tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Kısa sürede alacağınız olumlu sonuç sayesinde ilaç kullanmanıza gerek kalmadan doğal yollarla hastalığın önüne geçmiş olursunuz. Son olarak balın sahte olmadığına ve zeytinyağının hakiki olduğuna dikkat edin.


reklam

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat