17 Temmuz 2019/Bal
 • Tarafından İrem Mutlukaya
 • 593
 • 0

Bal doğal bir anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bal sayesinde kapmış olduğumuz hastalıklardan kurtuluruz. Su tutucu özelliği sayesinde boğaz kurulmasını alır ve boğazı yumuşatarak oluşan öksürüğün önüne geçer. Andioksidan özelliği sayesinde vücutta bulunan radikallere karşı savaşır. Ayrıca niasin, kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum, riboflavin açısından zengindir.

Güçlü Bir Bağışıklık sistmemi Için ihtiyacımız Olan C vitaminidir ettik limon YÜKSEK miktarda C vitamini İçerir. C vitamini aynı zamanda vücutun enfesiyona karşı direncini kuvvetlendirir. Bal ve limon karışımı da öksürük kesicidir.

Hakiki zeytinyağı ile limon ve balı birleştirmek zaman güçlü bir ilaç yapılır olursunuz. Yapılmış olduğu ilacı düzenli olarak kullandığınız zaman boğaz enfeksiyonlarının önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda öksürüklere karşı savaş açar ve öksürüklerin önünde geçmiş olur. Bal gibi anti bakteriyel özelliğe sahip olan limon suyu, hastalığın atılmalarında büyük etki sağlayarak çabuk iyileşmesine yol açar.

Yüksek C vitamini sahip olan limon, bakterileri temizleyen bal ile birleştiği zaman güçlü bir antibiyotik etkisi yaratır. Aynı zamanda zeytinyağı da balgam sökme konusunda etkilidir. Bu üç mix öksürüklere Karşı kullanmak En istiyorsanız, limon, bal ettik zeytinyağı karışımını Düzenli bir sekilde tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Kısa süre alacağınız olumlu sonuç nedeniyle ilaç kullanmanız gerek kalmadan doğal yollarla hastalığın önüne geçmiş olursunuz. Son olarak balın sahte uygulamakına ve zeytinyağının hakiki olduğuna dikkat edin.

Bal ve limon, öksürük, soğuk algınlığı için en çok bilinen eski yarar ilaçlarından biri içindir. Ancak zeytinyağı pek yaygın değildir. Bal ve zeytinyağı öksürük şurubu tarifini tıklayınız burada.

Karışımdaki bal boğazı yatıştırır ve kullandığınız kaliteli çiğ şeyleriniz varsa, antibakteriyel ve antienflamatuar olmanın ek faydaları vardır, Çalışmalar artık sadece balın etkili bir öksürük baskılayıcı olabileceğini gösteriyor. Limon suyu tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olur ve vücuttaki soğuk algınlığı ve kavrama virüsünün azaltılması ve balgamı azalttığı bildirilmektedir. Bir meyve sıkacağı için erişiminiz varsa, bütün limonu, cildi ve kabuğunu meyve suyundan daha faydalı olacaktır. Zeytinyağı kaplar ve boğazı yatıştırır, bu korkunç “gıdıklanıyor” içindir ve hatta tam öksürüklere yardımcı olur.

Bal, Limon ve Zeytinyağı Öksürüğü ve Soğuk Çözümü

Malzemeler

 • 1/4 su bardağı limon suyu
 • 1/4 fincan kaliteli sızma zeytinyağı
 • 1/4 su bardağı / 90g Balkonak çiğ bal

Tüm malzemeleri bir cam kavanoza doldurun
İyi kombine olana kadar sallayın.
zevkinize göre değişir.

Çocuklar: 1 çay kaşığı ila 1 çorba kaşığı

Yetişkinler: 2-3 yemek kaşığı.

Soğuk içilebilir fakat tavsiye edilen derece ılıktadır. (aşırı ısınmamaya dikkat edin)

Notlar:

Boğazınız gerçekten acıyorsa, zeytinyağını yükseltebilirsiniz. Esansiyel yağ içine ve tüketmek için onaylanmış bazı mükemmel kalitede olanlar varsa devam edin.

 

Zeytinyağı Nerelerde Kullanılır?

 

 • Salata üzerine karıştırın veya salata sosuna karıştırın.
 • Et, balık, kümes hayvanları ve sebzeler için marinat veya soslarda kullanın. Yağ, deniz edilen yiyeceğin ilk birkaç tabakasına güzel bir şekilde nüfuz eder.
 • Bir lezzet patlaması için pişirmenin sonunda ekleyin.
 • Pişmiş makarna veya sebze üzerine çisenizi.
 • Ekmek için sağlıklı bir dalış olarak tereyağı veya margarin yerine kullanın. Küçük bir garnitür içine biraz zeytinyağı dökün ve ortada havuzlanacak ve çok çekici görünecek birkaç su bardağı balsamik sirke ekleyin.
 • Kolay bir meze için, broyler altında baget dilimlerini kızartın, kesilmiş bir diş sarımsak ile hafifçe ovalayın ve biraz çiseleyen zeytinyağı ekleyin.
 • Tereyağını patates püresi veya fırında patates üzerine zeytinyağı ile ilgili. Nihai patates püresi için pişmiş patatesleri, kavrulmuş sarımsak ve zeytinyağını karıştırın; tatmak için mevsim.
 • Bir mutfak robotunda pişmiş beyaz fasulye, sarımsak ve zeytinyağını karıştırarak lezzetli, kalp-sağlıklı bir dalış yapın; En sevdiğiniz otlar ile tatmak için mevsim.
 • Soslarınızda zeytinyağı kullanın – çırpma, sulu kullanın sostaki yağ ile emülsifiye etmeyi veya karıştırmayı yardımcı çalışır.

 


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat