19 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 276
  • 0

Balda cilt kullanmanın yararlarından bazıları şunlardır:

  • Bal, doğal bir nemlendiricidir, havadan nemi cilde çeker ve cildinizi nemli tutar.
  • Ham baldaki enzimler cildi arındırır ve gözenekleri temiz ve temiz tutar.
  • Bal, cildi besleyen, temizleyen ve nemlendiren antioksidanlar, enzimler ve diğer besinlerle yüklenir.
  • Balın cildi aydınlattığı söylenir ve anti-enflamatuar ve antibakteriyel bileşiklerinin, yara izlerinin azalmasına ve iyileşme ve doku yenilenmesini arttırmasına yardımcı olur.
  • Bal, kopmalara neden olabilecek bakterileri engelleyen antibakteriyel ve antifungal özellikler içerir.
  • Bal, güneşe maruz kalan derinin en derin katmanlarına nemlenmeyi geri kazandırır.

Bal, besinlerin, antioksidanların ve diğer iyileştirici bileşiklerin güç kaynağıdır. Öyle ham bal pastörize değildir ve antioksidan yüksek hacimli içeren doğal olarak cilt parlaklık artırmak ve herhangi bir yan etki olmadan

Balın cilt dostu ana özellikleri aşağıdadır.

 

Akne: Bal doğal bir antibakteriyel olduğundan, akne önleme ve tedavi için mükemmel bir seçenek
Yaşlanma: Antioksidanlarla dolu yaşlanma sürecini yavaşlatmak için harika
Cilt artışı: Parıltıyı korumaya yardımcı olan iyi nemlendirici ve yatıştırıcı bir ajandır.
Gözenekler: Bal berraklaştırır, çünkü tıkanmalarını kolaylaştırmak için gözenekleri açar.

“Saflığın Gücü”

Ham bal hastalık önleyici ve hastalık mücadele flavonoidleri içerir. Rawhoney hem propolis hem de arı poleni içerdiğinden, bu iki doğal güç santralinden de faydalanırsınız. Alerji, diyabet, uyku problemleri, öksürük ve yara iyileşmesine yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Put bal senin üzerinde cilt haftada en az üç kez ve sahip olacak cilt pahalı gerek kalmadan geliştiği nemlendiriciler .

Yüzünü yıka. Slather tatlım . 15 dakika bekledikten sonra ılık su ve bir bezle durulayın.

Balın iyileşmeyi hızlandırma kabiliyeti, kalan kızarıklığı büyük bir aradan atmaya yardımcı olabilir.

Akşamdan kalmışları yenmeye yardımcı olabilir

Fruktoz, karaciğerde alkolün oksidasyonunu hızlandırır. Bal, kabaca eşit parça glikoz ve fruktozdur, bu nedenle bu reaksiyona neden olma potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, balın alkol metabolizmasını arttırma kabiliyetini inceleyen araştırmalar, 25 gram alkol başına yaklaşık 2 ons bal (8 çorba kaşığı) kullanıyor ve bu da yaklaşık 480 kalori değerinde bal olacak. Bir günde o kadar çok kalori değerinde bal tüketmenizi tavsiye etmiyoruz.

Antioksidanlar içerir

Bazı bal türlerinin, kanser, kalp hastalığı vb. Gibi hastalık riskini artırabilecek hücre hasarına karşı savaşmaya yardımcı olabilecek antioksidanlar (bal ne kadar koyu olursa olsun, antioksidanlar) içerdiği tespit edilmiştir. bir antioksidan yumruk paketi, bir çay kaşığı veya iki baldan fazla tüketmeniz gerekir; Amerikan Kalp Derneği, kadınların çoğunun günde 25 gramdan (veya 6 çay kaşığı) toplam ilave şeker tüketmemesini (yaklaşık 100 kalori değerinde) öneriyor. Burada kullanılan ve bir çay kaşığı küçük bir antioksidan bonusu sağlarken, meyve ve sebzeler gibi daha besleyici kaynaklardan antioksidanlar almanızı tavsiye ederiz.

Kanserle savaşmaya yardımcı olabilir

Fareler üzerinde yapılan ön çalışmalar, bazı bal türlerinin kanser hücresi büyümesini inhibe edebileceğini göstermektedir. Şimdiye kadar, çalışmalar sadece farelerde yapıldı, bu yüzden insanlara kesin bir şekilde çevrilemez.

Kesiklerinizin ve yanıklarınızın iyileşmesine yardımcı olabilir

Bazı araştırmalar, balın küçük ila orta dereceli yaralar üzerine topikal uygulanmasının iyileşmeyi hızlandırabileceğini göstermektedir.

Öksürükleri kolaylaştırabilir

Küçük araştırmalar çocukların öksürüklerinin verilen balla azaldığını tespit etti. (Ve boğazınız hacklenmekten çiğ olduğunda, kesinlikle rahatlatıcı bir havanın olmasını hissediyor.)

Şekerden daha tatlıdır

Çay kaşığı başına, bal 20 kalori, 5 gram şeker içerir ve yağ içermez. Toz şeker 15 kaloriye, 4 gram şeker ve çay kaşığı başına yağ içermez. Bal biraz daha tatlıdır, bu yüzden biraz daha az kullanabilirsiniz – bu yüzden daha az bal kullandığınız zaman kaloriler muhtemelen toz şekerle eşdeğerdir.

Kilo kontrolü ile yardımcı olabilir

622041328

Neredeyse her zaman insanların yiyeceklerin düz versiyonunu satın almalarını ve doğal bir tatlandırıcı kullanarak kendilerini tatlandırmalarını tavsiye ediyoruz, böylece ilave şeker miktarını kontrol edebiliyorlar. Ancak günde 6 çay kaşığı (2 çorba kaşığı) baldan fazla tüketmediğinizden emin olun, ve yediğiniz SADECE eklenen şeker ise. Diğer kaynaklardan şeker alıyorsanız, toplam şeker alımınızın 6 çay kaşığı almadığından emin olun.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat