19 Aralık 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 240
  • 0

Bal, kilo almaya çalışırken çok faydalı olabilir. Kilo yönetimi * balın ana faydalarından biridir ! Aşırı kiloluysanız, bal sadece kilonuzu azaltmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kalp-damar hastalıkları riskini de azaltır.

Pekala, biz de duyduğumuzda ona güvenemeyeceğimiz gerçeği ışığında bizi bekleyin. Yeni araştırmalarda belirtildiği gibi, her gece yatmadan önce bir kaşık bal yiyerek 3 haftada bir elbise büyüklüğüne kadar düşebilirsiniz !

Baldaki kaloriler kilo vermeye yönelik çabalarınıza karşı durmaz mı? Gerçekten de, yazar ve beslenme uzmanlarına göre, hepsi balın metabolik gücüne bağlı. Balın sindirim sistemindeki değişiklikleri tetiklediğini ve hepimizin kandırdığı sıkıntılı şeker özlemlerine yenilmeyeceğinizi garanti eden ve dinlenirken bile yağ yakacağını garanti ediyor.

Şimdi şeker hastalarının bal yiyebileceklerini merak ediyor olabilirsiniz ? Endişelenmeyin çünkü şekerle kıyaslandığında, balın daha fazla su içeriğiyle birlikte daha fazla besin ve vitaminleri vardır. Ancak söylendiği gibi, fazla olan her şey daima zararlıdır. Böylece şeker hastalığı olan insanlar ılımlı bir şekilde bal tüketebilirler.

Açlıktan ve açlıktan doğan iyi beslenmelere aldırış etmeyin – bu basit ilkelere uyun ve bir hafta içinde birkaç kilo verebilirsiniz! Neden hatırlama konusunda size yardımcı olmak için buzdolabınıza yapıştırmıyorsunuz?

Şeker Yerine Bal!

Alternatif olarak bal kullanarak tatlandırıcılar dahil tüm şekeri kesin. Güne sıcak suda bal ile başlayın, şekerli çay ile kahvede, mısır gevreğinde ve gün boyunca tüm yemeklerinde Balkonak bal ile değiştirin.

Bu nasıl yardımcı olacak, sorduğunuzu duyuyoruz? Daha iyi anlamanıza yardımcı olalım. Tüm evlerimizde bulunan normal sofra şekeri, kesinlikle size hiçbir şekilde fayda sağlayamayan kaloriler içermektedir. Size çok az veya hiç besin vermeyen bu kaloriler “boş kaloriler” olarak bilinir. Vücudunuz, sadece bu gereksiz yağı çözmek için gerekli besinleri kullanır. Önemli besin ve vitaminlerimizin çoğu burada tüketildiğinden, diğer şekillerde saf şekeri veya şekeri tüketirken kilo alma eğilimindeyiz. İşte bu yüzden bal, iyi bir besin kaynağı olarak, şeker yerine kullanıldığında kilo vermede yardımcı olur.

Rafine Edilmemiş Karbonhidratları Seç

Beyaz makarnada ve beyaz pirinçte bulunan rafine beyaz un kan şekeri artışına neden olabilir. Kepekli ekmek, makarna ve kahverengi pirinç lif bakımından zengindir, bu nedenle sindiriminiz için iyidir, vücudunuzun işlenmesi ve daha uzun süre daha dolgun hissetmenizi sağlaması için daha uzun sürebilir. Bütün öğün karbonhidratlarının yemeğinizin dörtte birinden daha azını aldığından emin olun ve tabağınızı protein ve sebzelerle doldurun.

 

Protein, protein, protein

Her öğünde protein bulunduğundan emin olarak, daha uzun süre daha dolgun hissedersiniz ve kan şekeri iğnelerine neden olabilirsiniz. Balıkları (ekmekli veya dövülmemiş), tavuklu (derisiz), domuzlu (yağda kesilmiş), sığır eti (biftek veya% 5 yağlı kıyma) veya yumurta gibi kalorileri düşük tutmak için proteini mümkün olduğunca yağsız tutmaya çalışın.

Hazırda Bekletme Diyetini Takip Edin

Hazırda bekletme diyeti temel olarak bize uyurken nasıl kilo verebileceğimizi öğreten bir diyet. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu? Bu diyette yapmanız gereken tek şey, geceleri yatağa gitmeden önce bir kaşık Balkonak bal emektir. Bu teknik biyolojimizi kullanır. Balkonak Bal karaciğerimizi besler ve bu da yağ yakma metabolizmasını hızlandırır. Bu diyetin adından da anlaşılacağı gibi, kış uykusundayken kilo alabilirsin.

Sindirim geliştirir

Balın sindirim sisteminin işleyişini iyileştirdiği de bilinmektedir. Akşam yemeğinden sonra bir kaşık ya da iki bal yemek harikalar yaratıyor. Özellikle büyük bir öğün yediğinizde, bir kaşık Balkonak bal almak, sindirim sisteminizde biriken statik ağırlığı azaltmanıza yardımcı olur.

Balkonak Bal ve ılık su

Balla su içmek kilo almanıza yardımcı olabilir. Doğal bir şeker olan bal, sadece sağlıklı bir kalori kaynağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda şeker isteklerinizin uzak durmasına yardımcı olur. Balkonak Bal ve limon suyu içmek, bir gecede garantisi vermez * Kilo yönetimi * ancak kesinlikle bir süre için nedene yardımcı olur.

Bal ve Limon Suyu

Genellikle sabahları aç karnına bal ve limon suyu içmenin Kilo yönetimini * hızlandırdığı düşünülmektedir. Ilık su ile bal ve birkaç damla limon suyunun bir araya gelmesi, birçok Kilo yönetimi programının çok önemli bir parçasıdır. Hem Balkonak bal hem de limonun kendi sağlık yararları vardır, birlikte kullanıldığında sadece Kilo yönetimine * yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gereksiz yağ sisteminizi de temizlerler.

Ballı limonlu içecek yapmak için:

Bir bardak su kaynatın ve ılık olana kadar soğumaya bırakın.
2-3 kaşık Dabur Bal ekleyin. Çözünene kadar iyice karıştırın.
Bu karışıma 1/2 limon sıkın.
Bu içeceği iyice karıştırın ve için.

Bal ve Tarçın

Ayrıca kilo vermek için bal ve ılık suda tarçın karışımı tarifimizi deneyebilirsiniz. Bu tarifin biraz tuhaf geldiğini biliyoruz, ancak bal ve tarçın birleştirildiğinde, tatlı istekleri azaltarak ağırlığı yönetmenize yardımcı oluyorlar. Tarçın kanımızdaki şeker seviyelerini stabilize ettiği bilinmektedir. Bu gereksiz yere yağ depolanmasını önler. Bunu balın yararları ile birleştirin ve bu tarif Kilo yönetimi * hedefiniz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Ağırlık yönetimi için bal kullanırken *:

Kaynar suda balı karıştırmayın
Balkonak Balı yüksek sıcaklıklarda pişirmeyin
Yukarıda belirtilen işlemlerin herhangi birinin yapılması, bala uygulanan ısının yanlış olması nedeniyle besin kaybına neden olacaktır.

Herhangi bir diyeti uygularken, aklınıza bir şey sokun: Yemek yememek kilo vermenize yardımcı olmaz. Düzenli yeme ve doğru irade!

Diyet her zaman kendinizi aç bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Yeterince yiyeceği tüketmemeniz, bağışıklık sisteminizi kesinlikle zayıflatacaktır, çünkü sisteminizde tonlarca kalori, mineral ve lif birikebilir ve yanacak suyu yoktur. Diyet yaparken yemek yememek sizi sadece kilo verme hedefinizden uzağa götürür.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Kategoriler:Bal / Genel / Sağlık
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat