13 Kasım 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 201
  • 0

Soğuk algınlığı solunum yollarının viral bir hastalığıdır ve esas olarak boğaz ve sinüs ile birlikte burnu etkiler. Soğuk algınlığı belirtileri ve semptomları arasında öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, hapşırma, baş ağrısı ve ateş sayılabilir. Zararlı değildir ancak iyileşmesi 7 ila 10 gün sürebilir. Her Hint hanehalkı, soğuk bal için ev ilaçları, özellikle de soğuk bal için ilaçlar. Hintliler çok çeşitli ev ilaçları kullanıyorlar çünkü yan etkileri yok ama en yaygın ilaç soğuk algınlığı.

Neden Bal Soğuk İçin Kullanılır?

Balın sözde soğuk algınlığı ve semptomlarına karşı savaşmamıza yardımcı olan antioksidanlar, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikler içerdiği iddia ediliyor. Bal ve soğuk bir araya gelmiştir, çünkü bal doğal olarak boğaz veya cızırtılı boğazın gevşemesine yardımcı olur. Ayrıca soğuk bal, daha hızlı iyileşmemize yardımcı olan ve gelecekte soğuk algınlığı riskini azaltmaya yardımcı olan bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu yüzden bal ile soğuk için çareler çok yaygındır.

Soğuk algınlığı ve grip için bal nasıl kullanılır?

 

Bal:

Düzenli olarak soğuk algınlığı için bal tüketmek, soğuk algınlığı ve diğer sağlık sorunlarının tedavisinde yardımcı olabilir. Bir ya da iki çorba kaşığı bal tüketin ya da bazı semptomları anlarsanız , balın işleyişindeki faydaların ne kadar harika olduğunu görünce şaşıracaksınız .

Bal ve çiğ soğan

Soğuk soğan ve gripten elde edilen çiğ soğan ve bal karışımının da çok yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. İlk önce, bütün bir soğanı, tercihen kırmızı olanını dilimler halinde kesin. Ardından soğan dilimlerini bal ve biraz şekerle kaplayın. Bal ve soğanın bu karışımını bir gece bekletin ve sabahın erken saatlerinde bir kaşık tüketin.

Ilık su ile bal

Bir bardak ılık su alın, bir çay kaşığı bal ekleyin. Bu bal karışımını her sabah soğuk algınlığı ve grip için tüketmek boğaz tahrişini yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

Limonlu Çay

Bal ile soğuk için eğlenceli çareler mi arıyorsunuz? İşte sizin için bir tane. Bu karışımı her gün tüketmek, soğuk algınlığı ve gripten kurtulmanın iyi bir yolu değil, aynı zamanda eğlenceli bir yoldur. Bunu tüketmek için, 2 çorba kaşığı bal ile 1 kaşık limon suyunu birleştirin. Kupanın üstüne çıkması için yeterince sıcak su ekleyin. Karışımı kuvvetlice ve bir kez uygun şekilde karıştırdıktan sonra karıştırın. Sadece TV seyrederken veya bir gazete okurken arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat