6 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 402
  • 0

Ballı yoğurt kilo aldırır mı? Bugün sizlere bal ve yoğurt ikilisinden kilo aldırır mı konusuna değineceğiz.  İşte tüm detaylar…

Bal hepimizin bildiği gibi çok önemli bir besin kaynağı oluyor. Ancak yoğurtta kahvaltıdan eksik etmememiz gereken ve küçük büyük demeden herkesin tüketmesi gereken bir besin oluyor.

Bal ve yoğurt vücudumuz için aslında çok fazla vitamin ile minerali almamızı sağlar. Bu bakımdan karışımın faydası oldukça yüksektir. Çok yüksek protein sunan ve glikoz içerdiğinden, spordan önce ve sonra tüketilmesi enerji ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ballı yoğurt faydaları nedir?

Hem folat hemde C vitamini barındırdığı için balın yoğurt ile tüketilmesi bağışıklığı güçlendirmede çok etkilidir.  Protein seviyesi çok yüksek olduğu için protein ihtiyacınızı da karşılayacaktır.

Çok yüksek kalsiyum içerdiği için kemik erimesinin önüne geçecektir. Ayrıca mide içerisinde yanma yaşıyorsanız çok iyi geleceğini söyleyebiliriz.

Ballı yoğurt kilo aldırır mı?

Bal ile yoğurt karışımı kilo aldırır mı? Bu soru çok fazla soruluyor. Elbette bu karışımı ciddi anlamda fazla tükettiğiniz taktirde, kalorisi yüksek olacağından belli bir süre sonra kilo almaya başlayacaksınız.

Ancak az miktarda tüketim yaparsanız kilo almanız beklenmez. Dediğimiz gibi 1 porsiyon tüketeceğinize günde 2 -3 porsiyon tüketirseniz, kilo alacağınıza kesin gözüyle bakabiliriz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat