7 Ağustos 2019/Sağlık
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 354
  • 0

Karaçalı balı böbrek taşı dökümü için işe yarar mı? Karaçalı bitkisi nedir? Karaçalı balı hakkında merak ettiğiniz birçok detayı bugün sizlere aktarıyoruz. İşte detaylar…

Karaçalı, ülkemiz florasının en önemli tıbbi bitkilerinin başında yer alır. Çünkü bu bitki genel anlamda ürogenital sisteme etki ediyor. Bitkinin idrar söktürücü ve böbrekler üzerinde yer alan protein kaçağını azaltıyor. En önemlisi ise böbrek taşının düşmesine çok fazla etki gösteriyor.

Karaçalı bitkisi 3-4 metre boylarında olup, dikenli bir türe sahiptir. Bu bitki ise flavonlar, paliurin ve tanen adında uçucu yağları içermektedir.

Balkonak Karaçalı Balı Satın Al

 

Tıbbi olarak bu bitkinin faydaları idrar söktürücü böbrek taşı düşürmeye iyi gelmektedir.

Karaçalı balı böbrek taşı

Karaçalı bitkisinin sizlere ne kadar faydalı olduğunu belirttik. Peki balın çok şifalı ve etken olduğunu bilinirken, sizcede karaçalı bitkisinden mucizevi arıların polen nektarlarını alıp bal yapması daha yüksek bir mucize değil mi?

Karaçalı balı böbrek taşı düşürmede çok etkilidir. Kullanılmaya başlandığı ilk andan itibaren etkisini hızla gösterir ve bir kaç saat içerisinde kendinizi daha fazla rahat hissedeceksiniz. Bir kaç günlük düzenli tüketim sonrası böbrek taşınızın parçalandığını ve daha rahat düştüğü gözle görülür olacaktır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat