24 Nisan 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 469
  • 0

Öksürük, soğuk algınlığı veya alerji nedeniyle boğaz ağrınız varsa, zencefil ve bal kombinasyonu semptomlarınızı hafifletebilir ve boğaz ağrınızının asıl nedenini tedavi edebilirsiniz. Zencefil ve balın tıbbi kullanımı eski zamanlara dayanır. Her ikisi de, çeşitli koşulların doğal olarak ve yan etkileri olmadan tedavi edilmesine yardımcı olabilecek çok yönlü çözümlerdir.

Balkonak Ham Ballarından Satın Al

 

Herhangi bir bitkisel ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşun; zencefil ve balın boğaz ağrısına veya diğer sağlık koşullarına karşı etkinliği iddialarını destekleyecek yeterli klinik kanıt yoktur.

Zencefilin Özellikleri

Norman Shealy tarafından “Resimli Şifa Çözümleri Ansiklopedisi” ne göre, zencefil bir ağrı kesici ile bağlantılı ağrıyı hafifletebilecek bir analjeziktir – bir ağrı kesicidir. Aynı zamanda antibakteriyel ve antifungal olup boğaz ağrısına neden olan enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olabilir. David Frawley ve Vasant Lad’in “Otların Yogası” na göre, ayurveda tıbbı zencefilin evrensel bir ilaç olduğunu düşünür, çünkü vücudun tüm dokuları üzerinde çalışır ve  dengeleyicidir – yani vücut. Zencefilin tıbbi kullanımını destekleyen klinik kanıtlar kesin değildir. Hamileyseniz tıbbi olarak zencefil kullanmayın.

Balın Özellikleri

Nathaniel Altman’ın “Bal Reçetesi” ne göre, bal, eski zamanlardan beri bilinen en iyi anti-enflamatuar ajanlardan biriydi. Ciltte, mukus zarlarında ve vücudun iç organlarında tahrişe neden olur. Bal ayrıca antimikrobiyal hidrojen peroksit oluşturan glukozeoksidaz enzimi gibi özel enfeksiyonla mücadele enzimlerine sahiptir. Günümüzde modern tıp, özellikle de özel manuka bal ile tedavi edilen bandajlarda olduğu gibi yaralardan ve enfeksiyonlardan hızlı iyileşmeye yardımcı olmak için balın değerini yeniden keşfediyor, “Bal Reçetesi” diyor. Bununla birlikte, baldaki kesin enzim içeriği standardize edilmemiştir ve bir boğaz ağrısını iyileştirmek için kullanımını destekleyecek yeterli klinik kanıt yoktur.

Kombinasyonların Gücü

Zencefil ve balın özellikleri, bir boğaz ağrısının ağrı ve iltihabının yanı sıra çeşitli olası nedenlerin tedavisi için mükemmel ilaçlar sağlar. Ancak bir araya geldiklerinde daha da güçlüler. “Şifalı Bitkilerin Yogası” na göre, bitkisel ilaçların kombinasyon halinde kullanılması faydalarını arttırır. Bu, bal ve zencefilin birlikte kullanılmasının hızlı iyileşme etkisi sağlayabileceğini göstermektedir. Boğaz ağrısının tedavisinde zencefil ve balın etkinliğini destekleyen yeterli klinik kanıt yoktur.

Ballı Zencefil Suyu

Günde birkaç kez zencefil suyunu bal ile yutmak, boğaz ağrınızı gidermenize yardımcı olabilir, “İyileştirici Çözümler Resimli Ansiklopedisi” ni önerir. 3-inç taze zencefil kökünden bir parça ayırın – veya bir meyve sıkacağı boyunca çalıştırın – ve suyunu sıkın. Taze zencefil suyunu 3 yemek kaşığı limon suyuyla karıştırın – limon ve kireç C vitamini ekleyin ve antimikrobiyal – ve 3 yemek kaşığı bal ekleyin. Boğazınızda tahriş hissettiğinizde karışımı yudumlayın.

Demleme

Zencefilin bal eklenmesiyle sıcak bir şekilde verilmesi boğaz ağrısını da yatıştırır. 6 bardak su kaynatın ve dört dilim taze zencefil kökü ekleyin. Isıyı azaltın ve on dakika pişirin. Karışım, vücut sıcaklığından biraz daha sıcak olana kadar soğumaya bırakın ve 2 ila 3 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Boğazınız ağrıyorsa, infüzyonu yudumlayın. Zencefil ve balın boğaz ağrısını veya diğer sağlık koşullarını iyileştireceği iddialarını desteklemek için yeterli klinik kanıt yoktur.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Kategoriler:Bal / Genel / Sağlık
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat