19 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 295
  • 0

Bu yazımızda çam balının neye iyi geldiği konusunda bilgi vereceğiz. Çam balı, salgı balı olarak bilinen bir bal türüdür. Fayda konusunda diğer ballara göre farklı özelliklere sahiptir. İlk olarak çam balının faydalarının ne olduğu konusunda bilgi verelim. Çam balı, saçları besler ve saçların güçlenmesine yardımcı olur. Yorgunluğu giderici etkisi olan çam balının, enerji verme özelliği de vardır.

Çam balı, halsizliğin önüne geçer ve yüksek tansiyon hastaları düzenli şekilde kullandığı zaman sağlığına kavuşacağını fark eder. Tansiyonu düşürmede etkisi olan balın, dengeyi sağlama gibi bir etkisi de yer almaktadır. Aynı zamanda sindirim sistemimize yardımcı olur. En hassas midede bile sindirimi kolay bir şekilde gerçekleştirir. Mideyi tedavi edici etkisi vardır ve hazımsızlık yapmaz.

Yaraları tedavi etme gibi bir özelliği olduğunu da belirtelim. Çam balı yaraları tedavi eder ve iltihabı çözme gibi bir özelliği vardır. Nesle, boğaz yanmaları, öksürük gibi hastalıkların iyileşmesinde yardımcı olur. Göz bozukluğu için de faydaları vardır. Damar tıkanıklığı olanlar için damar açma etkisi vardır. Alerjik reaksiyonları önler ve alerji oluşumunun önüne geçer.

Balkonak Hakiki Çam Balı Satın Al

 

İshal sorunu yaşayan kişiler çam balını tükettiği zaman bu sorunun önüne geçer. Kansızlık için de iyi gelen çam balı aynı zamanda doğal bir ağrı kesici etkisine sahiptir. Diğer bal çeşitlerine göre farklı faydası olan çam balı, faydaları konusunda ön planda yerini alıyor. Sağlığınız için sizin de çam balını tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Çam Balının Özellikleri

 

 

Bilindiği üzere çam balı çam ağaçlarının üzerinde bulunan tatlımsı yapışkan maddenin arılar tarafından işlenerek kovanlara taşımasıyla elde edilir. Çam balı bir çiçek balı değil salgı balıdır. Aroması da çiçek balından farklıdır.

Yine çam balının farklı bir özelliği olarak uzun yıllar donmama ve bozulmama özelliğine sahiptir. Çiçek balına oranla rengi daha koyu ve kahveringimsidir. Çam balı içerisinde çiçek balından daha az fruktoz bulunur ve şekere göre daha az tatlımsı bir tadı vardır. çam balı özellikleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Çam Balı mı? Çiçek Balı mı?

 

 

Bu sorunun cevabı okuyan kişiye göre değişebilir. Çünkü fayda olarak çam balı ile çiçek balı arasında çok fazla fark yoktur. Sadece tat olarak değişiklik gösterirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi çam balı çiçek balından daha az şekerlidir. İki balda kahvaltılık bal olma özelliğindedir. Çam balı mı? Çiçek Balı mı? sorusunun cevabını balı tattıktan sonra kendiniz karar vermelisiniz. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız bu sayfamızdan fikir edinebilirsiniz.

En iyi katkısı çam balı burada!

Kendi üretimimiz olan organik çam balını denediniz mi?


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat