1 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 366
  • 0

Çam balımı yoksa çiçek balımı gibi sorularınızı yanıtlamak için bugün bu yazımızı hazırlıyoruz. İşte çam balı ve çiçek balı hakkında bilinmesi gereken detaylar…

Çam balı nedir?

Çam balı aslında salgı balı olarak akıllarda yer edinmiş bal çeşididir. Aslında polen bal ile karıştırılmamalıdır. Çünkü faydaları tamamen farklıdır.

Çam balının saça faydası çok yüksektir. Zayıf saç köklerini güçlendirir. Dökülmeleri azaltır ve bir süre sonra hatta rahatsız edici dökülmeler bile olmaz. Yorgunluğu giderir ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara çok iyi gelir. Sindirim sistemine iyi gelirken yaralarında iyileşmesini sağlar.

Çiçek balı nedir?

Bal arılarının binlerce çeşit çiçeklerden elde ettikleri nektarların vücutlarında salgılamış olduğu bazı maddeler ile salgılayarak üretilen bir bal çeşididir ve bu bala çiçek balı denir.

Peki çiçek balı mı yoksa çam balı mı daha iyi?

Açık konuşmak gerekirse her bal doğru tüketildiği taktirde iyi bir bal çeşididir. Ancak bu iki bal arasında şunları sizlere belirtmek isterim.

Balkonak Hakiki Çam Balı Satın Al

 

Balkonak Hakiki Çiçek Balı Satın Al

 

Çiçek balı her yerde bulunabilecek bir baldır. Çünkü arıların her çiçeğe konması mümkündür. En fazla üretimi olan bal çiçek balıdır. Ancak çam balı farklı bir baldır.

Sağlık açısından ikiside faydalı olurken, çam balı biraz daha etkili bir baldır. Yanlış tanımlamak istemediğim için, çiçek balının da düzenli olarak tüketilmesi gerektiğini belirteyim. Her bal faydalıdır ama çiçek balı biraz daha bazı rahatsızlıklara iyi gelmektedir.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat