11 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 496
  • 0

Çayınıza hem süt hem de bal koyabilir misiniz?

Siyah çaylar için iyidir. Diğer çay tadı, süt ve balla içilmeye özen gösterir. Her zaman olduğu gibi bir tercih meselesidir. İstediğiniz gibi için, ıstırap çekeceğiniz sonuçlara katlanmak ya da kalbinizin içeriğini duymaktan çekinmeyin.

Yeşil çayı limon ve bal ekleyebilir miyiz?

Evet. Herhangi bir çayı bal ve limon ekleyebilirsiniz. Çayınıza eşsiz bir lezzet katar ve bazı sağlık yararları vardır. Öğretmene bir şey eklemenin gerçek lezzetten uzaklaştığına inanan bazı saf çay içicileriyle tanıştım, ama çayın lezzetini artırabilecek küçük katkılar buldum.

Yeşil çay içerisine limon ve bal ekleyebilir, kilo vermenize yardımcı olur, fakat yeşil çay almanın zamanını hatırlayın. Benim tavsiyem gibi boş mideye yeşil çay almayın.

Ballı ve limonlu yeşil çay içmek zararlı mı?

Tabii ki değil!

Bal, limon, kakule tohumu, zencefil, yeşil çayın lezzetini arttırmak için bilerek eklenen katkı maddelerinin bazılarıdır. Birçok insanın tercihine göre, bazen eklenmemesi gereken çayın hazırlanan karışımına bazen süt de eklenir. Ancak bal ve limon tadı arttırmak için bazen çay içerisine eklenebilecek doğal maddelerdir. Ben kendimi bir çay tutkunuyum ve doğal formunda yeşil çayı tercih ediyorum, yani ılık su ve çay yaprakları.

Yarım kaşık doğal balla birlikte çay hazırlarken bir tutam çay-masala eklemek tada katkıda bulunur ve ayrıca sağlığa bazı şekillerde de yarar sağlar. Çay alıp demlenmeyi buna göre yapabilirsiniz.

Bal Limon ve Yeşil Çay Cilde Zarar Vermez

Bal ve limon ile yeşil çay içmek kesinlikle cilde zarar vermez, çünkü tüm bu elementler doğal ürünlerdir ve antioksidanlar, bitki besinleri vb içerir. Limonda karoten ve C vitamini bulunurken, diğer taraftan bal birlikte alındığında faydalı vitamin ve mineraller içerir. .

Limonlu yeşil çay içmek hiç de zararlı değil … aslında sadece yeşil çaydan daha iyi olduğuna inanılıyor.

Yeşil çay kullandığınız için faydalarının iyi farkında olmalısınız. Ama ona limon ve bal eklediğimizde, her ikisi de vücuda yeşil çayın besinlerini limon ve balsız yaklaşık 6 tondan daha fazla emen yardımcı olan enzimleri sağlarlar.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat