27 Aralık 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 204
  • 0

Delibal olarak adlandırılan bal kestane balı mı? Son zamanlarda adını çok duyduğumuz kestane balı deli bal mıdır? İşte detaylar…

Deli bal Türkiye’de özellikle son zamanlarda herkesin konuşmasında yer edinmeyi başarmıştır. Deli bala kestane balı diyen de var. Şimdi ise biz bu konuyu bir netleştirelim. Kafalarda ki bilgi kirliliğinden kurtulalım.

Deli bal kestane balı mı?

Deli bal kestane balı mı? Deli bal aslında kestane balı olarak adlandırılmakta.  Genelde ülkemizde acı bal diyen de var, kestane balı diyende deli bal diyen de bulunuyor. Bu bakımdan bu balların tamamı aynı baldır diyebiliriz.

Deli balın yani kestane balının faydaları ise saymakla bitmiyor.

Deli bal faydası

Deli bal faydaları çok uzun ama size kısaca bilgi aktarmak istiyorum. Deli bal öksürüğe çok iyi gelir ve üst solunum yolu rahatsızlıklarında tedavi edici etkisi vardır. Bu bakımdan sizlere birçok vitamin sunacağı için bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

İçerisinde yer alan birçok madde antioksidan görevi görür ve sizi daha güçlü kılar. Potasyum çok fazla içerdiğinden kas gelişimini güzel yönden olumlu kılar.

Sizlerinde deli bal veya kestane balı hakkında soru ve görüşleri olursa, alt kısımda yer alan yorum penceresinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat