3 Ocak 2020/Polen
  • Tarafından balkonak
  • 171
  • 0

Gün boyunca geçmek için 5 Saat Enerjiye, Red Bull’a veya Star Bucks kahveye mi ihtiyacınız var? Belki de sadece besin değeri yüksek bir süper gıdadan güvenli ve doğal bir enerji artışı arıyorsunuz. Her iki durumda da, arı poleni enerjinizi artırmak için vızıltı vardır.

Bugün piyasada çok sayıda arı poleni enerji takviyesi var. Birçoğu internette Red Bull enerji içecekleri veya bugün piyasada bulunan şeker yüklü, kafein çivili kolalar gibi ‘inanılmaz enerji arttırıcılar’ olarak pazarlanmaktadır.

Sizi bir iki saat sonra ‘düşürmeyen’ doğal, sürdürülebilir enerji üretimi hakkında bilgi arıyorsanız, o zaman okumaya devam edin.

Ne yazık ki, arı poleni karışımlarını bu enerji kolalarıyla aynı ışıkta tanıtarak enerji içeceği çılgınlığından faydalanmaya çalışan bazı arı poleni üreticileri var. Bu gerçekten yanıltıcı. Arı poleni size enerji verirken, Monster Energy içeceği veya üçlü espresso ile aynı şekilde çalışmaz.

Farklı Enerji Türleri

Her gün iki tür enerji vardır. Bir sana fter ya mevduat bunu yağ veya acil enerji ihtiyaçları için kullanımları o kadar, yemek adresinin vücut proteini, karbonhidrat ve yağ ayıklayan bir yemek yemek ve etkinlik düzeyine bağlı.

Depolanan enerjinize (yağ), gün boyunca ve uyurken organlarınızın çalışmasını sağlamak için erişilebilir. Bu ilk enerji türüdür.

Red Bull’daki pazarlamacıların bahsettiği enerji türü, uyarıcı tabanlı geçici enerji dediğim şeydir. Enerji bankasından – adrenal bezlerinizden – alınan borçtur.

Uyarıcı Tükettiğinizde Ne Olur?

Enerji içeceği şirketleri, içeceklerinin büyük miktarda kafein ve şeker içerdiği gerçeği konusunda kemik yapmıyor.

Kafein kan dolaşımınıza girdiğinde, adrenal bezlerinizi hızla uyarır. Adrenal bezleriniz ‘adrenalin’ üreten şeydir. Adrenalin, ‘kavga ya da uçuş’ için bize verilen inanılmaz güçlü kimyasaldır.

Bir enerji içeceği içtikten veya Starbucks’tan bir Grande kahvesinin tadını çıkardıktan sonra hepimiz hayatımızın bir noktasında ‘kaza’ yaşadık. Bu nedir?

Bu, adrenal bezlerimizi uyardıktan sonra yaşadığımız ‘gecikme’. Bu, adrenal bezlerin kafein gibi bir ilaç tarafından yapay olarak uyarıldıktan sonra yaşadığı yorgunluktan kaynaklanır. Vücudunuzu arada bir bu tür strese girmeye zorlamak, genellikle gerçekten besleyici bir diyet yiyen ve gece en az 8 saat uyuyan insanlar için büyük bir soruna neden olmaz.

Beslenme danışmanlığı deneyimimde, adrenalleri takviyelerle destekleyen insanların bunu daha iyi idare ettiğini buldum. (Adrenal destek önerilerimi buradan okuyabilirsiniz. ) Bu, adrenallerinizi yenen veya adrenal tükenmeyi önlemek isteyenleriniz içindir.

Her Gün Kahve İçtiğinizde Ne Olur?

Hem büyük miktarda kahve hem de enerji içeceğinin kronik, günlük tüketicileri birçok sağlık sorunu riski taşır.

Karşılaşacakları en önemli sorun adrenal yorgunluk ve nihayetinde toplam adrenal yorgunluktur. Bu, çalar saatiniz bittiğinde yaşadığınız hissi veren dünya için ölü, çılgın. Bu aynı zamanda her sabah bir çeşit uyarıcı için sizi deneyimlemenizdir.

Onun da orta gün işte deneyim solmaya. Devam etmen için kesinlikle bir kahveye ihtiyacın var. Listeleyebileceğim çok daha fazla adrenal yorgunluk belirtisi olsa da, bunlar en yaygın olanlarıdır.

Arı poleni enerjisi tamamen farklıdır ve yukarıda açıkladığım uyarıcıya dayalı ‘adrenalin’ enerjisi ile karıştırılmamalıdır. Ve ürünlerini ‘arı poleni size enerji vızıltısı verecek’ iddialarıyla pazarlayan arı poleni üreticilerine utanç. Oldukça basit, öyle değil. Arı poleni enerjisi böyle çalışmaz. Yani yanıltıcı iddialara kapılmayın.

Arı Poleni ve Enerji Hakkındaki Gerçekler

Arı poleni enerjisi farklıdır. On beş dakika içinde seni vurmuyor ve bir saat sonra düşüyor. Uzun ömürlü ve sağlığı geliştiren doğal bir enerjidir. Arı poleninin şaşırtıcı besin profili nedeniyle daha fazla canlılık ve enerji yaşayacaksınız .

Gerçek şu ki, arı poleni besleyici olarak gezegendeki herhangi bir yiyecek kadar eksiksizdir. Batı yarımkürede yaşıyorsanız, muhtemelen yaşam için gerekli besinlerin bir kısmında veya hepsinde eksik işlenmiş bir diyet yersiniz. Ve genetik kodumuzun her gün işlemek için tasarlanmadığı her gün binlerce kimyasal maddeye ve maddeye maruz kaldığınızı garanti edebilirim.

Arı polenini düzenli olarak tüketerek, bu eksik besinleri yutacak ve böylece sağlığınızı ve canlılığınızı artıracaksınız. Bu sizin için yavaş bir süreç olabilir – besin maddesi eksikliklerinin giderilmesi uzun zaman alabilir. Veya günler içinde canlılık ve enerjide bir artış hissedebilirsiniz.

Size söz verebilirim – günlük arı poleni tüketerek, kesinlikle zaman içinde sağlığınızı, canlılığınızı ve enerjinizi artıracaksınız. Bu güçlü bir ifade gibi görünebilir. Ama değil. C vitamini tüketimi iskorbiti önler mi? Evet. Folik Asit alımı sinir tüpü kusurlarını önler mi? Evet.

Öyleyse neden her gün 8 Temel Amino Asit ve 2 Temel Olmayan Amino Asit, 13 temel vitamin ve 10 mineralin hepsini tüketmek sağlık ve canlılığı iyileştirmiyor? (Bu arada arı poleninin temel besin profili olur)

Bir vızıltı yolunda gelmez, ama zaman verir. Eşsiz beslenme eksikliklerinizi doğanın düzeltmesine ve ortadan kaldırmasına izin verin.

Enerjinizin arı poleni enerjisinden gelsin!


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat