20 Ocak 2020/Sağlık
  • Tarafından balkonak
  • 151
  • 0

Bu bitki bazlı, besin açısından zengin gıdalar, çökmenize ve yanmanıza neden olmadan enerjinizi artıracaktır.

Bitki seven bir mutfak beslenme uzmanı olarak, sık sık aktif vejetaryen müşterilerimden, günlerini ve antrenmanlarını geçebilecek kadar enerjiyi nasıl koruyabileceklerini soruyorum . Cevabım hep aynı: bitki bazlı yiyecekler.

Bitki bazlı gıdalar sadece en fazla besin (protein, karbonhidrat ve yağ) ve biyolojik olarak mevcut vitamin ve minerallerle dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda optimum enerjinin korunmasında da gereklidir.

İşte en iyi 10 enerji kaynağı kaynağım:

1. Kenevir tohumları

Omega-3 yağları içerir ve uzun süreli enerji sağlar. Onları salatalara, smoothie’lere ve tahıllara koymayı seviyorum.

2. Chia tohumları Elyafla

doldurulur ve ıslandığında toplanır. Chia en lezzetli sabah püresi yapar – egzersiz öncesi kahvaltı için şaşırtıcı.

3. Kale

Kale bir santral yeşil yapraklı sebzedir. Magnezyum yüklüdür ve alkali oluşturur. Çiğ salatada doğranmış veya quinoa ile garnitür olarak buğulanmış lahana, herhangi bir tabağı tamamlar.

4. Deniz sebzeleri

Bu sebzeler çok çeşitli eser mineraller ve besinler depolar. Ayrıca, diyete doğal sodyum sağlarlar. En sevdiğim deniz sebzesi arame veya nori . Bana zihinsel netlik ve odaklanma sağlıyor.

5. Tempeh

Fermente, sindirimi kolay, lezzetli ve en yüksek bitkisel protein kaynaklarından biridir. Salatalarımı ve sararımı artırmak için elma sirkesi, limon suyu ve hindistancevizi yağı ile tempeh marine etmeyi seviyorum.

6. Hindistan cevizi suyu ve hindistancevizi yağı

Hindistan cevizi suyu vücudu çok ihtiyaç duyulan elektrolitler ile doldurur. Ben egzersiz yaparken, bu benim içki gitmek. Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağlarla yüklenir, bu nedenle aktiviteden önce ve sonra hızlı bir enerji ve beslenme kaynağıdır.

7. Kinoa

Bu besleyici tohumlar , protein için yapı taşları olan tüm temel amino asitleri içerir. Protein kas geliştirdikçe, özellikle egzersiz yaptıktan sonra protein tüketmek önemlidir.

8. Goji meyveleri

Doğal bir antioksidan, protein ve lif kaynağıdır. Bir antrenmandan önce bir iz karışımında mükemmeldir veya bir antrenmandan sonra bir smoothie’de harika bir şekilde atılırlar.

9. Kakao

Doğanın en zengin magnezyum kaynaklarından biridir. Doğal bir enerji artışı sağlar – kahvaltıda çikolata almak için mükemmel bir bahane . Bir smoothie veya tahılda saklanır, mükemmel krizi ve tekmeyi ekler!

10. Bal

Bal yatıştırıcıdır ve kolay emilir, enzimler, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikler ile yüklenir. Bu doğal bir şeker ve kalori kaynağıdır, bu yüzden antrenman öncesi atıştırmalıklarıma mükemmel bir katkı sağlar ve ayrıca bana ekstra enerji artışı sağlar.

Yukarıdaki listedeki yiyecekler, hareket etmek istediğimde ulaştığım yiyeceklerdir. Bedenimin onları iyi emeceğini ve verimli kullanacağını biliyorum. Bitki bazlı, besin açısından zengin bu besinler, çökmemize ve yanmama neden olmadan bana bu enerji artışını verecektir. Onları günlük olarak çeşitli şekillerde tüketebileceğim kadar sürdürülebilir, besleyici ve çok yönlüdürler.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat