22 Şubat 2020/Genel
  • Tarafından balkonak
  • 224
  • 0

BÜYÜKANNENİN DOĞAL, EV YAPIMI ÖKSÜRÜK ŞURUBU İÇİN KOLAY TARİFİ. SADECE ÜÇ GÜÇLÜ BİLEŞEN KULLANIR; ZEYTİNYAĞI, BAL VE LİMON. BOĞAZ, KAŞINTILI, KURU BOĞAZLARI YATIŞTIRIR VE ÖKSÜRÜĞÜ YATIŞTIRIR ”

İnsan yapımı tıbbı ÇOK son çare olarak kullanan bir aileden geliyorum, büyükannem doğal olan her şeyin kraliçesi, özellikle doğal ilaçlar. Sevimli küçük arka bahçesinde kendi doğal ilaç bitkilerini yetiştirir ve her zaman sobanın üzerinde bir tür yabani ev yapımı çay demlenir.

Ailenin herhangi bir rahatsızlığı olduğunda, genellikle doğal bir tedavi istediğimiz ilk kişidir. Bitkisel kür kitapları ve notları yatak odasına çekilir ve bu ev yapımı öksürük şurubu tarifi gibi her zaman harikalar yaratan bir tarifle gelir.

Ailedeki herkes bu ev yapımı öksürük şurubu tarifine sahiptir, çünkü sadece üç güçlü içerikle doğal olduğunu belirtmemek için gerçekten işe yarıyor; bal, zeytinyağı ve limon suyu!

Bu ev yapımı öksürük şurubu tarifi 12 aylıktan büyük çocuklar için kullanılmalıdır. Zaten 4 yaşın altındaki çocuklar için piyasada çok fazla soğuk ilaç yok.

Büyükannem tarifinde sadece 1 limon kullanıyor ancak limonlar soğuk algınlığı ile mücadelede çok iyi olduğu ve balın tatlılığını dengelemeye yardımcı olduğu için dayanabildiğim kadarını kullanmayı seviyorum. Ayrıca, büyükannem bu öksürük ilacını buzdolabında saklıyor, ancak benimkini dolaplarda saklıyorum.

EV YAPIMI ÖKSÜRÜK ŞURUBU
Büyükannenin doğal, ev yapımı öksürük şurubu için kolay tarifi. Sadece üç güçlü bileşen kullanır; zeytinyağı, bal ve limon. Boğaz, kaşıntılı, kuru boğazları yatıştırır ve öksürükleri yatıştırır.

Malzemeler

1 1/2 su bardağı organik çiğ Balkonak bal
1/2 su bardağı organik sızma zeytinyağı
1-5 organik limon sıkılır (ne kadar çok o kadar iyi)

Talimatlar

Küçük bir tencereye bal, zeytinyağı ve limon suyu ekleyin.
Karıştırmak.
Buharlaşana ve karışana kadar orta ateşte ısıtın.
Ateşten alın ve soğumaya bırakın.
Kapaklı bir kavanoza yerleştirin.
Buzdolabında saklayın
Gerektiğinde ısıtılmış 1 yemek kaşığı alın.

Notlar

~ İPUÇLARI ~ Soğuk geldiğini hissettiğiniz anda kullanın. Dayanabildiğiniz kadar taze limon kullanın. Kullanmadan önce karıştırın ve ısıtın. Gerekirse çay kaşığı veya çorba kaşığı tarafından kullanın. Alerjiler için de harika


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat