9 Ocak 2020/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 164
  • 0

Balı daha da ucuza satmak için içerisine katkı maddesi koyularak çoğaltılıyor. Durum bu şekilde olunca bal alırken dikkatli olmamız gerekiyor. Kestane balı arayışında olan kişilerin en fazla merak edeceği şey balın iyisini nereden alabilirim. Sizlere balın iyisini nereden bulabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Bulunduğunuz il ya da ilçenin kapalı çarşısından bal alabilirsiniz.

Balkonak Kestane Balı Satın Al

 

Yöresel mağaza yerleri ya da kapalı çarşı alanlarında bal satılıyor ve kestane balını da bu alanlarda bulabilirsiniz. Fakat kestane balının satışlarında çok fazla sahtekarlık vardır. Alacağınız bal kaliteli olmayabilir. İçerisine yapay renklendirici katabilirler. Bazen de şeker eklemesi yaparak balın saf halini bozabiliyorlar. Balların içerisine katılan yapay maddeler daha sonra gerçek diye piyasada sunuluyor.

En iyi kestane balına sahip olmak için kestane balının üretildiği yerlerden almanız daha da mantıklı olacaktır. Aktarlardan almaktansa direk arıcılardan alınmalıdır. Fakat bulunduğunuz bölgeden kaynaklı olarak arıcı bulunmuyorsa, kapalı çarşılardan bildiğiniz ve güvendiğiniz markalardan bal satın alabilirsiniz. Ancak bilmediğiniz, güvenmediğiniz markaları almanızı tavsiye etmiyoruz.

Güvenmediğiniz yerlerden bal almamanızı tavsiye ederiz. Ucuz baldan kaçının çünkü içerisinde daha da fazla tatlandırıcılar yer alıyor. Pahalı balların içerisine de renklendirici, tatlandırıcı, koruyucu gibi maddelerde ekliyorlar internet sitesinden güvendiğiniz yerlerden ya da aktarlardan bildiğiniz yerlerden temin etmeniz daha da mantıklı olacaktır. Eğer kestane balı konusunda merak ettikleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat