Ham Bal Nedir?

 

Ham bal adından da anlaşılacağı üzere balın kovandaki ilk halidir. Ham bal içerisindeki mevcut olan tüm vitaminler sağlıklı bir şekilde korunur. Bal üzerinde işlem yapıldıkça balın görüntüsü değişmese de içerisindeki zengin vitaminleri kaybeder. Böylelikle faydasız bir tatlı olmaktan öteye gidemez. Bal şifadır. Bal ağızda eşsiz bir tat bırakması gerektiği gibi vücutta da etkisi olması gerekir. Bala işlem yapmak yasak değildir fakat raf ömrü uzatmak için işlem yapılan bazı firmaların ballarını alan müşterilerin bunu bilmemesi ve marketlerden alınan balın ham bal olarak bilmesi biz ham bal üreticilerini derinden üzmektedir.

Neden Balkonak?

 

Amacımız müşterilerimize gerçek balı ulaştırmak. Ham balın özelliklerini ve değerini bilen müşterilerimizin yanı sıra ham bal ile pastörize bal arasındaki farkı bilmeyen müşterilerimizi bilgilendirmek görevimizdir. Gerçek bal kovandan alındığı gibi kavanoza girmiş ve hiç bir işlem görmemiştir. Diğer ballar işlem durumuna göre vitaminleri kaybolmuş sadece birer tatlıdan ibarettir. Biz Balkonak olarak müşterilerimize en iyi ve sağlıklı balı yedirmek için üretiyoruz!

 

Şeker Yeme Bal Ye!

 

Piyasada ve özellikle marketle olan bir çok balın şeker ağdası ile yapılmış olduğunu biliyor muydunuz? Kıvam ve görüntü olarak pek bir şey farketmese de tat olarak sadece uzman damakların anlayabileceği sahte ballar yapılmaktadır. Siz gerçek balı ayırt edemeyebilirsiniz. Bu nedenle bala değil bal firmasına ve üretip üretmediğine güvenmelisiniz.