12 Ocak 2020/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 123
  • 0

Bal Kanserle Savaşabilir mi?

 

Çoğumuz tatlı bir muamele olarak balı biliyoruz ama çok azı doğal anti-enflamatuar, antimikrobiyal, antikanser özelliklerinin farkında. Bal ve beyaz sofra şekeri (sükroz) kanser hücreleri tarafından nasıl tedavi edilir arasındaki farkı ele alan herhangi bir araştırma var mı? İlgili bir ziyaretçi yakın zamanda bu soruyu Balın Faydaları hakkında yayınladı.

Özellikle kanser hücresinin şekere olan afinitesi hakkında bize her zaman söylendiğinde çok geçerli bir endişe. Antikanser ajanı olarak herhangi bir şekerin faydalı etkisi şüphecileri kolayca ortadan kaldırır. Şekerin kanserojen olduğu ve kanseri beslediği fikri yaygın gibi görünüyor ve kanser hastaları genellikle “şekersiz” bir diyete uymaları gerektiğine inanıyorlar.

Kanser ve şeker araştırmamızın gözden geçirilmesi, balın tümör ve kanserin önlenmesi ve ilerlemesinde potansiyel rolü üzerine yapılan çalışmaların sayısında artış olduğunu göstermiştir.

Bal kanseri tedavi ediyor

 

Görünüşe göre tüm şekerler eşit değil. Balda tanımlanan çok sayıda flavonoid ve fenolik bileşiğin, chrysin, p-kumarik asit, gallik asit, ellagik asit, ferulik asit, syringik asit, kafeik asit gibi anti-enflamatuar, antioksidan, anti-proliferatif, anti-metastatik olduğu bulunmuştur. özellikleri ve tümörler ve kanserler üzerinde engelleyici etkileri vardır.

Meme ve akciğer kanserlerinin tedavisi ile ilgili birçok çalışmaya göre, bal iyi bir kemoterapötik ajandır. Akıllı bir besindir. Tümör veya kanser hücreleri için seçici olarak toksik olmasına rağmen, normal hücrelere sitotoksik değildir. Cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi dahil olmak üzere mevcut kanser yönetiminde, çoğu anti-kanser ilacı bu tür seçicilik ve özgüllük özelliklerinden yoksundur ve kullanımlarında birçok yan etkiye sahiptir. Bu nedenle bal, geleneksel kanser tedavilerini tamamlamak için potansiyel bir kanser terapötik ajandır.

“… Balın etkileri göğüs, karaciğer ve kolorektal kanser hücre dizileri gibi bazı kanserlerde ayrıntılı olarak araştırılmıştır. Buna karşılık, prostat, mesane, endometriyal, böbrek, deri, servikal gibi diğer kanser türleri için sınırlı ancak umut verici veriler mevcuttur. ağız ve kemik kanseri hücreleri… balın tümörlerin veya kanserlerin büyümesini ve çoğalmasını önleyebileceği çeşitli olası mekanizmalar…

“Artık balın doğal bir bağışıklık güçlendirici, doğal antienflamatuar ajan, doğal antimikrobiyal ajan, doğal kanser” aşısı “olduğuna dair büyük bir kanıt var … Balın antikanser özellikleri için olumlu bilimsel kanıtlar büyüyor. antikanser etkisi büyük ilgi alanıdır.Önerilen mekanizmalar arasında hücre proliferasyonunun inhibisyonu, apoptozun indüklenmesi ve hücre döngüsü durması bulunmaktadır.Bal ve kanser, kanser önleme ve tedavisi için kaynakların bulunduğu gelişmekte olan ülkelerin ortamlarında sürdürülebilir ters bir ilişkiye sahiptir. sınırlı.”
~ Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp, 2012

Bu yüzden diyetinizde şekersiz kalmayın. Kanser hastaları için meyve ve bal gibi şeker içeren gıdaların tamamen ortadan kaldırılması, akıllıca değildir, çünkü kanserle mücadele, genel sağlık ve beslenme için önemli olan besinlerin alımını sınırlar. Herhangi bir besinsel yarardan yoksun, yüksek oranda rafine edilmiş, işlenmiş şeker veya yapay tatlandırıcıların yerine gerçek, işlenmemiş şeker koymak daha sağlıklı bir seçimdir.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat