8 Ağustos 2019/Sağlık
 • Tarafından İrem Mutlukaya
 • 528
 • 2

Karaçalı balını son zamanlarda çok fazla duymaya başladık. Peki karaçalı balının faydaları nelerdir? Sağlığımıza ne gibi etkileri bulunuyor? İşte karaçalı balı faydaları hakkında merak edilen detaylar…

Karaçalı balı faydaları

Karaçalı balı mide rahatsızlıklarına çok fazla iyi gelir ve hazımsızlığı kolaylaştırır. Beraberinde ise bağırsakta yer alan mikropları öldürdüğü biliniyor. Gaz birikmesine engel olarak kabızlığa da çok iyi geldiği biliniyor.

Karaçalı balı ayrıca Grip ve nezlenin yanı sıra anjin ile sinüzit ve tüm soğuk algınlıklara çok iyi gelir. Genel anlamda idrar söktürücü etkisi ve böbrekte yer alan kum ve taşların dökülmesine çok fazla iyi gelir.

Balkonak Karaçalı Balı Satın Al

 

Astım ile bronşit gibi nefes darlığı olanların ise çok faydalı olduğu söylenen bir baldır. Göğsünüzü yumuşatır ve balgam varsa söktürür.

Karaçalı balı bunlarla sınırlı kalmıyor. Akciğer ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Gözlere ve sedef hastalığına iyidir. Karaçalı balı ayrıca belde yer alan gevşekliği giderir ve sıkar. Çocuklarımızın gelişmesinde çok güzel bir besindir. Ayrıca çocukların altını ıslatmasının da önüne geçtiği söylenmektedir.

Hem kadın hemde erkeklerin cinsel güçlerini çok fazla arttırır. Prostata kadar etki gösterir. Vücudumuzda dengeli bir kilo oluşumunu sağlar. Yorgunluğu giderir. Hem elde hemde ayaklarda ki titremelere iyi gelir. Kan akışını düzenleyerek kılcal damarlarda dolaşımı arttırır.

Kadınlarda adet durumunu düzenler, mide bulantısı önlüyor ve direnç verir. Ferahlık sunduğu da bilinmektedir.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

2 Comments

 1. Murat askan
  25 Ocak 2020 en 15:26

  Karaçalı balı petek mi süzme olarak mi tüketmek gerekir,ayrıca şeker hastalığı olanlar örneğin benim AKŞ oranı 110 HgA1c 6 uzeri

  • balkonak
   25 Ocak 2020 en 15:37

   Karaçalı balının süzme veya petek olması besin eğeri açısından çok farkeden birşey olmaz. Önemli olan balın katkısız olup olmamasıdır. Şeker hastaları ile ilgili bahsetmek gerelkirse; her doğal balın içerisinde doğal şeker bulunuur. Normal şekere göre daha etkisizdir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat