5 Ağustos 2019/Sağlık
 • Tarafından İrem Mutlukaya
 • 533
 • 2

Karaçalı diken balı neye iyi gelir? Geçtiğimiz günlerde bir anda değeri artan karaçalı diken balının sağlık üzerinde birçok etkisi olduğu biliniyor. Peki karaçalı diken balı nelere iyi gelmektedir? İşte merak edilen detaylar…

Balkonak Karaçalı Balı Satın Al

 

Karaçalı bitkisi 3-4 metre boylarında dikenli bir bitkidir. Sağlık üzerinde çok fazla etkisi olan bu bitkinin meyveleri yaprakları kurutulup demlenip içilmektedir. Ancak böylesine bir bitkinin polenleri olduğu için çok daha güzel bir besin olan bal ortaya çıkıyor.

Karaçalı diken balı nelere iyi gelir?

Karaçalı diken balı idrar sökmede birebirdir. Özellikle böbrek taşı sorunu yaşayanların mutlaka tüketmesi gereken bir baldır. Bu bal mide rahatsızlıkları, gaz problemleri bağırsaklarında sıkıntı çekenlerin tüketmesi gereken ilk baldır.

Ek olarak böbrek taşı dökümünde ağrınızı hafifletir ve taşın daha rahat parçalanarak çıkmasına yardımcı olur. Bir kaç gün içerisinde sorunlarınız bitecektir.

Kadınların ve erkeklerin cinsel problemlerine de iyi geldiği bilinmektedir. Ek olarak kadınların adet durumunu düzene sokucu etkisi bulunuyor.

Ayrıca karaçalı diken balı soğuk algınlıklara iyi gelir. Balgam sökücü etkisi de bulunur.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

2 Comments

 1. Neşet aykaç
  16 Ekim 2019 en 22:22

  İyi akşamlar karaçalı diken balı faydaları yazılırken neye dayanarak bu bilgileri yazıyorsunuz bilgilendirirmisiniz lütfen

  • balkonak
   17 Ekim 2019 en 13:43

   Merhaba,

   Öncelikle alakanız için teşekkür ederiz.
   Karaçalı diken balı ile ilgili araştırmaları yabancı kaynaklardan çevirerek bilgileri paylaştık. genel anlamda yabancı kaynaklarda da birebir laboratuvar çalışmalarının yanı sıra gözlemleme olarak analizler yapılmıştır. Ballar ile alakalı iyileştirmeler destekleyici nitelikte olup birebir tıp tedavisinde zaten kullanılamayacağını biliyoruz. %100 doğal ballarımızın özelliği tamamen organik olması ve her anlamda hastalıklarla mücadeleye destek olmasıdır. Tabi çiçek nektarlarının özelliklerine göre balların tedaviye katkısı da değişmektedir. Mesela karaçalı dikeni ile alakalı bizzat dikenin kaynatılarak ilaç yapıldığı ve mide rahatsızlıklarına ilaç yağıldığını da internetten araştırabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat