5 Ağustos 2019/Sağlık
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 42
  • 0

Karaçalı diken balı neye iyi gelir? Geçtiğimiz günlerde bir anda değeri artan karaçalı diken balının sağlık üzerinde birçok etkisi olduğu biliniyor. Peki karaçalı diken balı nelere iyi gelmektedir? İşte merak edilen detaylar…

Karaçalı bitkisi 3-4 metre boylarında dikenli bir bitkidir. Sağlık üzerinde çok fazla etkisi olan bu bitkinin meyveleri yaprakları kurutulup demlenip içilmektedir. Ancak böylesine bir bitkinin polenleri olduğu için çok daha güzel bir besin olan bal ortaya çıkıyor.

Karaçalı diken balı nelere iyi gelir?

Karaçalı diken balı idrar sökmede birebirdir. Özellikle böbrek taşı sorunu yaşayanların mutlaka tüketmesi gereken bir baldır. Bu bal mide rahatsızlıkları, gaz problemleri bağırsaklarında sıkıntı çekenlerin tüketmesi gereken ilk baldır.

Ek olarak böbrek taşı dökümünde ağrınızı hafifletir ve taşın daha rahat parçalanarak çıkmasına yardımcı olur. Bir kaç gün içerisinde sorunlarınız bitecektir.

Kadınların ve erkeklerin cinsel problemlerine de iyi geldiği bilinmektedir. Ek olarak kadınların adet durumunu düzene sokucu etkisi bulunuyor.

Ayrıca karaçalı diken balı soğuk algınlıklara iyi gelir. Balgam sökücü etkisi de bulunur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat