14 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 39
  • 0

Bu yazımızda çocuklara kestane balı verilir mi? sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız. Kestane balı hakkında merak edilenleri bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Hakiki kestane balını düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman birçok faydası bulunmaktadır. Saf ve doğal olan kestane balını kahvaltılarda, içeceklerin içinde yapısını bozmadan tüketebiliyoruz. Büyükler kestane balını tüketirken akıllara çocuklar da kestane balını tüketebilir mi sorusu geliyor.

Çocuklara kestane balı verirken endişelenen kişiler olmaktadır. Bazı kişilerde çocuklara kestane balını vermeme taraftarıdır. Bu yazımızda bu konunun detaylarına girelim. Kestane balının büyüklere nasıl faydası oluyorsa çocuklara da aynı şekilde faydası oluyor. Fakat çocuğunuzun alerjisi olup olmadığına dikkat edin. Eğer alerji bakımından bir sıkıntı yoksa çocuğunuzun kestane balı tüketmesinde fayda vardır.

Hakiki ve saf yedirdiğiniz kestane balı çocuğunuzun zinde kalmasını sağlar. Balın içerisinde yer alan antioksidan, mineraller sayesinde soğuk algınlığı, üşütme gibi hastalıkların önüne geçmiş olursunuz. Günlük bir çay kaşığı olarak çocuklara tükettireceğiniz kestane balı sayesinde çocuklarınızın bağışıklık sistemi güçlenecektir.

Çocuğunuzun yaşı ilerledikçe bir çay kaşığı yerine bir tatlı kaşığı da tükettirebilirsiniz. Bal doğal olduğu için bir zararı olmaz aksine yararı olur. Sadece kestane balının hakikisini bulmanızı tavsiye ederiz. Alacağınız balın içerisinde katkı maddesi, renklendirici gibi maddelerin yer almaması gerekiyor. Yoksa tüketeceğiniz balın sağlık açısından bir değeri kalmaz.  Alt kısımda yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.


reklam

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat