2 Kasım 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 17
  • 0

Kestane balı bozulur mu? Kestane balı ne zaman bozulur? Kestane balının faydalarını son zamanlarda çok sık bir şekilde TV kanalları ve internet sitelerinde görmeye başladık. Kulaktan kulağa yayılan kestane balının öneminin yanı sıra bozulur mu sorusuna hemen yanıt verelim…

Kestane balı ülkemizde çok nadir yetiştirilen bir bal çeşididir. En sağlıklı balların başında yer alan kestane balının kilogram fiyatı ile saf olması dikkatleri daha fazla üstüne çekiyor. Sizlerinde bildiği gibi tükettiğimiz gıdaların neredeyse tamamı bir süre sonra bozulmakta.

Kestane balı bozulur mu?

Kestane balı bozulur mu? Sizlerde kestane balı satın aldınız ve balın gerçek olduğuna inanıyorsanız bu bal bozulmayacaktır. Yinede bir süre sonra balın üstünde kristalleşme olabilir. Bu durum yaşandığında ise 45 derecelik sıcak bir su içerisinde balı kavanoz ile bırakın kısa süre içerisinde bal düzelecektir. Bunun sebebi ise gerçek bal kristalleşir. Ancak sahte balda meyve şekeri olmadığı için kristalleşme olmaz.

Aslında hakiki ve gerçek saf bir kestane balınız varsa, çok uzun yıllar boyunca bozulmayacağı için tüketebilirsiniz. Uzun yıldan kastımız 1-2 yıl değil. Daha uzun yıllar olarak düşünebilirsiniz.


reklam

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat