21 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 210
  • 0

Bu yazımızda kestane balının kilosunun 2019 yılında ne olduğu konusunda bilgi vereceğiz. Daha önceki yazılarımızda da balların kalitesine göre fiyatlarında değişiklik olduğundan bahsetmiştik. Bazı balların içerisine katkı maddesi ve renklendirme katılıyor. Bu durum da balların doğallığını, saflığını yok ediyor. Kestane balı da özel bir baldır ve sağlık açısından birçok özellik barındırıyor.

Balkonak Kestane Balı Satın Al

 

Kahvaltılarda, içeceklerin içerisinde tatlandırıcı diye kullandığımız kestane balı, fiyat konusunda da pahalılığını koruyor. Daha önceki yazılarımızda kestane balıyla alakalı bilgileri paylaşmıştık, sayfamızdan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz. Kestane balının üretim yerlerine göre fiyatında da değişiklik olabilir. Ayrıca bal seçimi yaparken doğal olanı almanızı tavsiye ediyoruz. Bilmediğiniz kişilerden ve ucuz olan balları tercih etmeyin.

2019 yılında kestane balında birçok değişiklik yaşandı. %15 oranında bir artış yaşandı ve bu durumun sebebi de 2019 yılında mevsim dışı yağışların kestane çiçeklerini yıkayarak arıların çalışmasını engellemesinden kaynaklıdır. Kestane balının üretimi diğer ballara göre daha zor ve daha çok meşakkat gerektiriyor.

Kestane balların üretimi 1 yıl içerisinde 20 günlük süre zarfında oluşan yoğun bal akımı gerçekleşir ve yağmur yağışı gerçekleştiğinde bal miktarında düşüş yaşanır. Kestane balının kilosunun fiyatı yaklaşık 150-300 TL arasındadır. Eğer 150 TL’nin altında kestane balı alıyorsanız, doğal bal alıp almadığınızı sorgulamanızı isteriz. Kestane balının doğal olup olmadığına dikkat etmeniz gerektiğini tekrar belirtelim. Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Balkonak hakiki süzme kestane balımızın fiyatları için kestane balı ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat