9 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 285
  • 0

Kestane balının sağlığa faydaları nedir? Bugün sizlere kestane balı ve sağlık açısından faydalarından kısaca bahsedeceğiz. İşte tüm detaylar.

Kestane Balı Nedir?

Haziran ayında kestane ağaçları çiçek açar ve arılar bu çiçeklerden nektarları toplayarak kovanlara gider. Kestane balının üretimi diğer ballara nazaran daha azdır. Bu bakımdan değeri daha yüksek oluyor. Kestane balının ne olduğunu hakkında aklımızda artık bazı bilgiler canlanmıştır.

Kestane Balı Faydaları

Kestane balı az üretilen ve daha pahalı olan bir baldır. Ancak sağlık konusunda bir numaralı bal olduğunu söyleyebiliriz. İnsan sağlığında ciddi bir yere sahip olan balın faydalarını sayarak bitiremeyiz.

Bazı faydalarına değinmeden hemen önce gün içerisinde 1-2 tatlı kaşığı kestane balı yemeniz sizin için çok önem teşkil ediyor.

Kestane balının şeker hastalığına iyi geldiği ve kan dolaşım sistemini hızlandırdığını belirtelim. Böylelikle soğuk günlerde fazla üşümez siniz.

Ayrıca bu balın hazımsızlık ile bağırsak düzenlenmesinde etkin bir rol oynadığını biliniyor.

Balkonak Kestane Balı Satın Al

 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve hastalıklara karşı dirençli olmanızı sağlar. Daha zor hasta olursunuz.

Bir türlü bitmeyen bir öksürük sorununuz varsa, yada balgam durumunuz mevcutsa, hem öksürük hemde balgama çok iyi gelir. Anında kestiği bile söyleniyor.

Boğaz enfeksiyonlarına da iyi gelen bu bal gaz problemi ve mide sorunlarının yanı sıra, kanser hastalığına kadar iyi gelmektedir.

Peki sizler hiç kestane balı tükettiniz mi?


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat