12 Ağustos 2019/Sağlık
  • Tarafından balkonak
  • 269
  • 0

Kabızlığı önlemenin ve size açık bir cilt sağlamanın yanı sıra, her sabah bu bal ve limon suyu karışımını içip kilo vermeyi hızlandırabilir mi?

Ortalama bir insan üç hafta boyunca yemeksiz yaşayabilir, ancak sadece üç gün susuz yaşayabilir. Suyun önemini ve faydalarını hepimiz biliyoruz. Sadece vücut sıcaklığının düzenlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun detoksifikasyonunda da yardımcı olur. Suyun metabolizmayı arttırdığına ve kilo kaybına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Yağınızı eritecek ve kilo kaybınızı hızlandıracak birçok kilo kaybı içeceği var . Ve böyle bir içki bal ve limon suyu karışımıdır. Bal ve limonun kendi sağlık yararları vardır. Balın sağlığa faydaları arasında, öksürük ve soğuk algınlığından kurtulma ve bağışıklığı arttırma iyi bilinmektedir. Sindirimi ve bağışıklığı arttırmak ve doğal bir cilt aydınlatıcı ajan olarak hareket etmek limonların sağlık için bir kaç faydasıdır.

Bal ve limon suyu karışımının her sabah aç karnına içilmesinin, kilo vermenize yardımcı olan metabolizmayı artırdığına inanılmaktadır. Ancak bu mucize içki, kilo vermeyi hızlandırmaktan çok daha fazlasını yapar.

Tutar kabızlığı koyunda : Birçok vardır kabızlık için ev ilaçları herhangi bir yan etkisi olmadan çalışır. Ancak hiçbir şey bal limonu karışımıyla ılık su veremez. Diyetisyen Naini Setalvad , suyun sindirime yardımcı olduğunu ve dolayısıyla kabızlıktan kurtulmada yardımcı olabileceğini söylüyor. Ilık su ayrıca sertleşmiş dışkı tarafından emilir ve bağırsak hareketlerini kolaylaştırır ve kabızlığı önler.

Kilo kaybını hızlandırır : Genellikle sabahları aç karnına bal ve limon suyu içmenin kilo kaybını hızlandırdığına inanılır. Ancak, Naini Setalvad, bunun kanıtlanmış bir gerçek olmadığını ve bunun kilo vermeye yardımcı olduğunu iddia edemediğini söylüyor.

Sindirimi artırır : Lemon, sindirim sisteminizin karmaşık gıdaları daha iyi parçalamasını ve temel bileşenleri kullanmasını sağlayan karaciğerinizin daha fazla safra üretmesine yardımcı olur. Öte yandan, bal enfeksiyonları önleyen antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Kolonun çalışmasını artırabilir : Bal ve limon suyunun kolonu temizlediğine ve sindirilmemiş gıdaları, bağırsak hücrelerini ve içinde birikmiş olan diğer toksinleri attığına inanılır. Toksinlerin uzaklaştırılması, besin maddelerinin midede emilimini artırır ve nemli kalmanıza yardımcı olur. Bu içeceğin şişkinliği önlediğine de inanılıyor.

Lenfatik sistemi temizlemeye yardımcı olur : Bu içecek harika bir detoksifikasyon maddesidir ve lenfatik sistemde oluşan toksinlerin yıkanmasında yardımcı olur. Ayrıca lenfatik sisteminizi güçlendirir ve tüm sistemi nemlendirir.

Enerji seviyenizi yükseltir – Zayıflamak için diğer birkaç içeceğin aksine, bal ve limon suyu karışımının çok az kalorisi vardır. Ayrıca, bal enerji seviyenizi yükseltir ve su sindirim sisteminizin temizlenmesine yardımcı olur. Limon da yorgunluk atmaya yardımcı olan bir antioksidan deposudur. Dahası, limon kokusunun doğal bir gevşetici olduğu bilinmektedir ve ruh halinizi yükseltmeye yardımcı olabilir. Bu çözümü denedikten sonra bile yorgun hissetmeye devam ederseniz, düşük enerji seviyelerinin başka nedenleri olabilir . İhmal etmeyin ve bir doktora görünün.

İdrar yolunuzu temizlemeye yardımcı olur ve idrar söktürücü olarak işlev görür : Bal, çok sayıda genel enfeksiyonları geçme yeteneğine sahip çok güçlü bir antibakteriyel maddedir. Limon ve suyla karıştırıldığında – mükemmel diüretikler gibi davranan iki ajan (vücudunuzdan su aktaran ajanlar) – bu karışım idrar yollarınızı temizlemenin en iyi yoludur.

Size açık bir cilt ve doğal bir parlaklık verir : Limonun güzellik yararları bol miktarda bulunur , ancak bunun dışında, temizleme etkisi ayrıca kanınızı arındırmanıza yardımcı olur ve size berrak bir cilt verir. Su ve bal cildinize eşsiz bir restoratif, antibakteriyel ve kollajen artırıcı özellikler kazandırır.

Bal ve limon suyu nasıl yapılır?

Uzun bir bardağı ılık suyla doldurun (tahammül edebileceğiniz kadar sıcak), yarım limon suyu ve bir çay kaşığı bal ekleyin. Şimdi karışımı iyice karıştırın ve için. Şeker hastasıysanız, şeker hastalarının limon suyuna bal eklemesi güvenli olduğundan , bu içkiden uzak durmanıza gerek yoktur . Ayrıca, bal ve limon karışımını yedikten sonra en az yarım saat çay veya kahve içmekten kaçınmayı unutmayın.

Bu ilaç sağlıklı ve güzel kalmanıza yardımcı olmak için mükemmel olsa da, sahte bal üreten bir sürü insan var. Balı doğru markadan satın alın ve gerçek ve sahte bal arasındaki farkı ayırt edin .


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat