19 Ağustos 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 276
  • 0

Kristalize bal nasıl çözülür? Hem sağlık için hemde sabah kahvaltılarından eksik etmeden tükettiğimiz balların çok yüksek bir besin değeri sunduğunu biliyoruz. Peki kristalize olmuş olan bal nasıl çözülür? İşte detaylar…

Çocuklarımızın ve kendi sağlığımız için tüketmiş olduğumuz bal resmen bir mucizevi etkiye sahiptir.  Bu etki ise hakiki ve gerçek olan temiz bal ile sağlanır.

Günümüzde birçok markette veya satıcılarda sahte şekerli ballar yer alıyor. Bu bakımdan gerçek bal konusunda da yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kristalize bal nedir?

Normalde kristalize bal olduğunda direk halkımız sahte şekerli bal diye hitap eder. Ancak kristalize bal aslında gerçek baldır. Kristalize bal bozulan bir bal değildir. Ani sıcaklık veya ortam değişikliğinde bu ballar kristalize olur.

Kristalize bal nasıl çözülür?

Kristalize balları çözmek için, bal kavanozunu sıcak bir suyun içerisine bırakmanız gerekiyor. Ancak bu sıcak su kaynayan bir su olmayacak. Maksimum 40 derecelik bir su olmalı. Daha sonra kısa bir sürede bal çözülecektir ve eskisi gibi yenilebilir hale gelecektir.

Yüksek sıcaklıklarda yapılan çözme olayında balın tüm içeriği öleceği için tüketiminin bir faydası olmayacaktır.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat