4 Ağustos 2019/Sağlık
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 376
  • 0

Mide rahatsızlığına en iyi gelen bal nedir? Mide rahatsızlıkları için tüketilmesi gereken bal nedir? Bugün sizlere mide rahatsızlığı yaşayan kişilerin bal konusunda meraklarını gidereceğiz…

Eğer sizlerin çok hassas bir midesi varsa. Veya günlük tükettiğimiz sudan sonra bile mideniz ağrıyor veya rahatsızlanıyorsanız. Yemek sonrası şişkinlik ve rahatsızlık durumu ortaya çıkıyorsa bal tüketmeniz gerekmektedir.

Peki mide rahatsızlığı sorunu yaşayanların tüketmesi gereken bal nedir?

Mide rahatsızlıklarında hepimizin bildiği gibi bal tüketilmesi öneriliyor. Ancak her balın mideye iyi geldiği bilinirken, mide konusunda içerdiği maddeler doğrultusunda en iyi bal hangisidir? Bugün mideye en iyi gelen balı anlatacağız.

Balkonak Karaçalı Balı Satın Al

 

Karaçalı balı içeriğinde ki organik bileşenler sayesinde mide rahatsızlıklarına çok iyi geliyor.  Karaçalı balı hazımsızlığı giderir. Kabızlığa iyi gelir. İdrar söktürür. Sindirimi kolaylaştırır ve en önemlisi mide içerisinde yara varsa iyileşmesine destek sağlar.

Karaçalı balı mide rahatsızlıklarının tamamında çok fazla etki gösterir. Bu bakımdan mide rahatsızlığı çekenler varsa, karaçalı balı tüketmesini öneriyoruz.

Mide rahatsızlığım var bu balı nasıl tüket meliyim?

Karaçalı balının mide rahatsızlığına iyi geldiğini öğrendik. Peki karaçalı balının ne şekilde tüketilmesi gerekmektedir? Uzman kişilerin önerisine göre, karaçalı balını sabah uyandığınızda aç karnına 1 tatlı kaşığı yemeniz ve yarım su bardağı su içmeniz öneriliyor.  Gece uyumadan 1 saat öncesinden tekrar 1 tatlı kaşığı balı tüketin ve bu sefer 1 bardak su içmeniz gerekiyor.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat