22 Eylül 2019/Polen
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 476
  • 0

Bebeklerde polen kullanımı, zayıf bebeklerin gelişmesini, kas yapısını arttırmaya yardımcı olur. Bedenin gelişmesi için kullanılan polen, bebeklerde bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir. Bebeklerde olan polen kullanımı kemik yapısını da etkiler. Fakat yeni doğan bebekler ilk olarak anne sütüyle beslenmelidir. Polenin birçok faydası bulunmaktadır ancak polene alerjiniz varsa tehlikeli bir durum olabilir.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Bazı bebeklere polen verilir ve anne sütü ile beraber takviye edildiği zaman bebeğin gelişim bozukluğunun önüne geçilmiş olur. Polen sayesinde bebeklerin hastalık kapmasının önüne geçilir. Sadece bebekler değil gelişim çağında olan çocuklara da bol kalori, protein, vitamin ihtiyaçları polen sayesinde karşılanabilir. Polenin enerji verici yapıda olması boy uzatmaya yardımcı olur, hormonları karşılar, zekayı çalıştırır ve kemik, kas yapısını güçlendirir.

Ergenlik çağına giren çocukların fast-foot alışkanlıkları da giderek artar. Sağlıklı beslenmeyenler için kullanılan polen kürleri sayesinde çocuklarınızın gelişimi durmaz ve zekaların çalışmasına yardımcı olur. Polenin içerisinde insan vücudunun yaşam savaşına gerek duyduğu tüm besinler yer alır. Arı polenin faydaları saymakla bitmez ancak çocuğunuzun alerjisinin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bebeğinizin ya da çocuğunuzun polene alerjisi olup olmadığına dikkat edin ve doktorunuza polen kullanacağınıza dair bilgi vererek, izin almanızı tavsiye ediyoruz. Eğer bir sıkıntı yoksa bebeklere 6 aydan itibaren ılık mama ya da sütün içerisine 1 çay kaşığı polen eklenerek verilmelidir. 1 yılda yapacağınız 3 aylık kür sayesinde bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamış olursunuz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat