18 Ağustos 2019/Polen
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 339
  • 0

Çocuklarımızın tüketmesi gereken bir besin olan bal ve polenlerin ne kadar faydalı olduğunu birçok yazımızda anlatmıştık. Peki polen fiyatları ne kadar?

Bal çok yüksek bir besin kaynağı olurken, polenlerin de bir o kadar önemli besin kaynağı olduğunu belirtelim. Bu bakımdan kahvaltılarımız da veya günlük tüketilmesi gereken besinler olduğunu hatırlatalım.

Peki Polen nedir?

Polen nedir diye soracak arkadaşlarımız elbette olacaktır. Bal yapımında görevli olan arıların çiçekleri gezdiğini hepimiz biliyoruz.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Bu gezinti sırasında erkek hücre organına giden arıların ayaklarına erkek hücre organları yapışmaktadır. Daha sonra dişi çiçeklere gidildiğinde bir tozlanma meydana geliyor. Bu tozlanmaya işte polen diyoruz.

Polen fiyatları ne kadar?

Piyasa fiyatlarına çok sıkı bir şekilde baktığımızda, 1 KG polenin 80-150 TL ortalama olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra ise 500 gr arı poleninin ise 40-75 TL civarında olduğunu görüyoruz. Bunlar gerçek ve standart fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak bal alırken, polenlerde indirim veya normalde polenler için kampanyalar olduğu için, 1 KG bal alana, 500gr polenin 40 TL’ye düştüğü yada satıldığı yerlerinde olduğunu belirtelim.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat