17 Ağustos 2019/Sağlık
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 411
  • 1

Son zamanlarda çocuklarımız için polen iştah açıyor veya polen iştah açar mı? Sorusu karşımıza çok çıkmaya başladı. Bugün sizleri bu konuda biraz bilgilendirmek istiyoruz…

Polen Nedir?

İlk olarak polen nedir bunu bilmeliyiz. Polen çiçeklerin erkek organ hücresi olarak bilinir. Çiçeklere giden arıların ayaklarına yapışan ve çiçek tozları arısının dişi bir hücreyle temas ettiği an tozlaşma olmaktadır. Bu tozlaşmada elde edilen polen çok faydalıdır.

Polen faydaları var mıdır?

Polenin faydaları çok fazladır. Saymakla bitmeyecek polen faydalarına az biraz değinelim.

Polen faydalarına baktığımızda kas sistemimizi çok fazla güçlendirir ve kalbe iyi gelir. Bunun yanı sıra H vitamini ile gelişmemizi sağlar. Kabızlık ve ishal gibi sorunları düzeltir. Bağırsaklarda yer alan iltihaplanmalara karşı iyi gelir. Beta karoten içerdiği için görmeye iyi gelir. Cinsel gücü arttırır. Yüksek enerji sunar. Metabolizmamızı düzene sokar.

Bu şekilde birçok faydası olan polenin tüketilmesi elbette iyidir.

Peki polen iştah açar mı?

Polenin iştah aştığı bir gerçek ama kilo aldırıcı bir etkisi yoktur. Yani içerdiği bir çok özel madde ile gelişimi destekliyor. Ama tek başına kilo aldırıcı bir etkisi yoktur. İştah sorunlarından kilo alamıyorsanız eğer, iştahınızı açar ve yardımcı olur.

Arı Poleni İştah Açıcı mıdır?

Arı poleni birçok şeyi yapar, ancak iştahınızı bastırarak yağ kaybetmenize yardımcı olabilir mi? Bunun nasıl ve neden böyle olabileceğini inceliyorum

Kilo kaybı ve iştah kesici maddeler pazardaki birçok maddenin yılan yağından başka bir şey olmadığı tartışmalı bir konudur. Müşterilerden aldığım geri bildirimlere ve protein, yağ ve mikro besin öğelerinin iştahı nasıl etkileyebileceğini ve kontrol edebileceğine ilişkin beslenme bilimine dayanarak, arı polenlerinin iştahı kontrol etmek için kullanılabileceğini söylemek güvenlidir.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Arı poleninin nasıl çalıştığına dair birkaç farklı teori vardır, ancak hiç kimse arı polenlerinin iştahı bastırıcı yeteneklerini araştırmak için kesin bir çalışma yapmamıştır. Arı poleni uzmanlarının yazdığı sınırlı literatürü, bazı sonuçlara varmak için kendi deneyimlerimizle bir araya getirmemiz gerekecek.

Arı Poleni ve Glisemik İndeks

Bütünsel sağlık alanında 12 yıl çalıştım ve kelimenin tam anlamıyla bir ton arı polenini ömrümde yedim, arı poleninin neden etkili bir iştah bastırıcı ve yağ kaybı yardımcısı olarak davrandığına dair kendi kişisel teorimi geliştirmeye başladım.

Teorimin ilk kısmı, glisemik indeks ve kan şekeri kontrolü denilen bir şeyle ilgili. Glisemik indeks (GI), yiyeceklere bakmak ve tüketildikten sonra vücutta nasıl etki ettiklerini görmek için oldukça karmaşık bir yöntemdir, ancak bu şekilde hızlı ve kolay bir şekilde toplanabilir.

GI, verilen bir yiyeceğin kan dolaşımına ne kadar hızlı girdiğini ölçen, 100’den 100’e kadar olan bir şekerdir. Beslenme bilimi bize bir yiyeceğin kana ne kadar hızlı girdiğini, insülindeki artışın o kadar yüksek olduğunu söylüyor. İnsülin bir yağ depolama hormonu olduğundan, daha yüksek glisemik yiyecekler (hızlı girme) yağ depolamayı ve diğer sağlık sorunlarını destekleme eğilimindedir.

Kısaca, düşük yağ, düşük protein, yüksek karbonhidrat (nişasta ve şeker baskın) diyetlerinin uzun vadede hiç çalışmamasının nedeni budur. İnsülin seviyeleri yükselmiş durumda ve yağ yakma hiçbir zaman devam edemiyor. Tüm düşük glisemik gıdaların üç bileşeni vardır – protein, lif ve iyi yağlar. Bunların üçü de yiyeceklerin GI’sini düşürür ve insülin seviyelerini kontrol eder.

Polen ve Protein

Arı poleni protein açısından çok yüksek olur ve her ikisi de düşük GI değerlerine yol açan 14 yağ asidi içerir. Arı polenindeki GI derecesini bulamama rağmen, arı poleninin glisemik indeks üzerinde oldukça düşük olduğu ve aşırı insülin seviyesini yükseltmeyeceği konusundaki tek başına (aşırı tatlı olmayan) tadına dayanarak sizi temin ederim.

Bu, neden arı poleninin iştahını bastırdığını görünce neden birçok insandan haber aldığımı açıklar. Ayrıca arı poleninin yemekler arasında neden bu kadar etkili bir atıştırmalık olduğunu ve bu yüzden açlık sancılarını etkili bir şekilde öldürdüğünü de açıklıyor.

İnsülini Kontrol Etmek İçin Arı Poleni Kullanın

İnsülin ve kan şekeri seviyeleriniz bir roller coaster gibi yukarı ve aşağı olduğunda, enerji ve iştahta çarpıcı değişiklikler yaşayacaksınız. Beyaz ekmek gibi yüksek glisemik yiyecekler veya Kola gibi şekerli bir içecek yediğinizde, yiyeceğin şekeri kana hızlı bir şekilde girer. Bir cevap olarak, vücudunuz hızlı bir şekilde insülin üretir ve bu da şeker için kaslarınıza bir dağıtım mekanizması görevi görür. Sorun şu ki, kaslarınız artık şekere ihtiyaç duymadığında (ki bu çoğumuz için neredeyse her zaman), vücut şekeri yağa dönüştürmede ve belinize veya uylukta saklamada çok etkilidir.

Bunları arı poleni gibi düşük GI gıdaları ile kontrol etmeyi öğrenirseniz, hızlı ve etkili yağ kaybı için yolda olursunuz. İnsülin seviyeleri düşük olduğunda, vücudun depolanan vücut yağınızı yakmakta çok daha etkili olduğu bilinen bir gerçektir.

Arı Poleni Besin Eksikliklerini Ortadan Kaldırır mı?
Arı poleninin neden iştahı bastırdığına dair teorimin ikinci kısmı, beslenme eksikliklerinin silinmesi kavramına dayanmaktadır.

Muhtemelen bunun iştah bastırmayla nasıl ilişkili olduğunu merak ediyorsunuzdur, ancak benimle geçin. Öncelikle bir Batı diyetini tüketen dünyanın bir bölgesinde yaşıyorsanız, size beslenme eksikliğinizin olduğunu temin ederim. Diyetinizin ‘Batı’ olarak kabul edilip edilemeyeceğini merak edenler için, size biraz ışık tutacağım.

Eğer yediklerinizin çoğu:

Bir kutuda / kutuda / tetra paketinde gelir veya dondurulmuş veya önceden hazırlanmış
Derin yağda kızartılmış, siyahlık noktasına kadar mangalda veya çok fazla pişmiş
Organik değil veya sürdürülebilir bir şekilde üretiliyor
Hemen hemen herhangi bir fast food restoranında satın alındı
Pastörize veya ışınlanmış
İçinde yapay tatlandırıcılar, koruyucular veya renkler vardır
Taze yetiştirilmiyor veya yerel olarak üretilmiyor
…. o zaman büyük ölçüde Batı diyeti tüketiyorsunuz. Öyleyse sorduğunuzdaki sorun nedir?

Ne yazık ki, gıda endüstrisi çok büyük ve güçlü bir hale geldi ve son 100 yılda sağlık konusunda kar ve daha az sağlıkla ilgili bir hale geldi. Niye ya? Çünkü bir yıl boyunca bir kutu makarna yapmak rafta bir yıl daha ucuz, çünkü her 3 ayda bir yenilmekten daha ucuz oluyor. Bir yemeği kimyasallarla ‘muhafaza etme’ ve raf ömrünü süresiz uzatma kabiliyetine sahip olmak iyi bir iştir.

Sonuç olarak, günümüz gıda tedarikinin 1950’de olduğundan en az% 50 daha az vitamin, mineral ve besleyici madde olduğu gerçeğini biliyoruz. Ve sonra, herhangi bir yiyeceği ısıtıp işlemden geçirdiğinizde, daha da fazlasını öldürür veya ortadan kaldırırsınız. sizin için mevcut olan besinleri. Yani, ortalama bir Batılı, yağsız proteinlerden, meyvelerden ve sebzelerden ve temel yağlardan oluşan% 100 çiğ, yerel olarak üretilen bir diyet yiyorsa, o kişi 50 yıl önce atalarının yediklerinin yarısına kadar gerisindedir.

Bu varsayımla ilgili sorun, ortalama bir Batının, yağsız proteinlerden, bol miktarda meyve ve sebzeden ve uçucu yağlardan oluşan% 100 çiğ, yerel olarak üretilen bir diyete yakın hiçbir şey yememesidir. Ortalama bir Western, çoğunlukla ağır işlenmiş, önceden paketlenmiş, kimyasal olarak yüklü çöplerden oluşan ve bize yiyecek olarak sunulan bir diyet yiyor. Hemen hemen vitaminler, mineraller, esansiyel yağlar, lif ve antioksidanlardan yoksundur ve yüzlerce pestisit, herbisit, hormon, plastik, tatlandırıcı ve renkle doldurulur.

Sonuç olarak, popülasyonumuzun çoğu aşırı beslenmelerine rağmen besin bakımından yetersizdir. Obezite oranları Kuzey Amerika’nın her yerinde göğe fırlatıyor – halka açık bir yerdeyken etrafınıza bir göz atın. İnsanlar daha da büyüyor.

Bu neden? Burası arı poleni ve diğer süper yiyeceklerin girdiği yerdir. Birçok bütünsel sağlık uzmanı, modern diyetlerimizin besin eksikliği ile birlikte, obezite salgınının nedenlerinden birinin aslında yetersiz beslenmeden kaynaklandığını düşünmektedir.

Arı Poleni, Kötü Beslenme ve Boş Kaloriler

Yetersiz beslenme? Evet, fazla kilonuz varsa yetersiz beslenmeniz mümkündür. ‘Boş kalorileri’ yemek muhtemelen oraya gitmene yardımcı oldu. Nasıl? Vücudun vitaminler, mineraller ve diğer mikro besinler için temel ihtiyaçları var. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri elde etmek için aslında ‘yoksun bir besin’ diyeti yiyerek gerçekten daha fazla yiyecek isteyebileceği olabilir mi? Enerji gereksinimlerini karşılamak için yeterli kalori tüketmiş olmanıza rağmen yemeyi sürdürmenizi söyler, çünkü bazı besinler sağlık için hayati öneme sahiptir.

Arı poleni gibi besleyici bir yoğun gıda yemek, bu sorunu izinde durdurur. Bir düzine vitamin, 28 mineral, 11 enzim ve ko-enzim ve arı poleninde bulunan 14 yağ asidi, bir laboratuarda çoğaltılamayan ve hap olarak çoğaltılamayan doğanın yarattığı bir süper süper vitamin ve mineraldir.

Arı poleni vücuda çok fazla besin maddesi sağladığından, vücut yeterince beslenir ve yemeye, yemeye ve yemeye devam etmeye gerek yoktur. Beyin size dolu ve işte olduğunuzu gösterir, iştahınız bastırılır. Aslında, bastırılmış değil – sadece doğanın istediği şekilde davranıyor. Dünyadaki en sağlıklı yiyeceklerin hepsi vücutta bu şekilde hareket eder.

Arı polenini öğün aralarında atıştırmalık olarak veya akşamları iştah açıcı olarak test etmenizi öneririm . Aç kaldığımda genellikle yatmadan önce veya yemeklerin arasında 1-2 çorba kaşığı alırım. Neredeyse her zaman kendimi neredeyse anında tam ve memnun hissediyorum ve polenlerin insülinimi çürütmediğinden ve yağ depolamasına yol açmadığından emin olabilirim.

Arı Poleni Hakkında Diğer Uzmanlar Ne Diyor?

Healing From the Hive’ın yazarı Rita Elkins, “arıların kilo kontrolündeki birincil rolü polenlerin hatalı bir metabolizmayı dengeleme kabiliyeti olduğunu” iddia ediyor.

Ayrıca “arı poleninin yağları parçalamaya yardımcı olan lesitin bakımından zengin olduğunu” belirtiyor.

Rita, lesitinin bir yağ emülgatör olduğu ve sisteminizde yeterli miktarda bulunması sadece yağ yakma işlemine yardımcı olacağı konusunda doğrudur. Aslında bunların metabolizmasını hızlandırıp arttırmadığı veya yağ yakımını tetikleyip tetiklemediği bilinmemektedir ancak James F. Balch, MD’ye göre, “lesitin, yağların suda dağılmasını ve vücuttan uzaklaştırılmasını” sağlar.

Dolayısıyla, arı poleni sadece kan şekeri ve insülin seviyelerini dengelemekle kalmaz (sisteminizi vücut yağlarını yakmak için hazırlar), aynı zamanda vücudunuzun yağdan kurtulması için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlar!

Polen Satın Al

 

Sizlerde alt kısımdan sorularınızı iletebilirsiniz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

1 Comment

  1. İsimsiz
    30 Mart 2020 en 00:10

    Ben kilo almak istiyorum ve gainer(düşük protein, yağ ve yüksek karbonhidrat) kullanmak istiyorum ve yanında bunu da almayı planlıyorum yanlış anladıysam düzeltin arı poleni gainer in işlevinin kaybolmasını mı sağlıyor?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat