29 Ağustos 2019/Polen
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 256
  • 0

Polen nasıl tüketilir? Son zamanlarda sizlerinde bildiği gibi bal konularında en fazla polen kelimesini duymaya başladık. Nedir bu polen ve nasıl tüketilir? İşte detaylar…

Polen nedir?

Arı poleni aslında çok eski zamanlardan günümüze gelen bir ek besin tavsiyesidir.  Arı poleni güç verme dışında tüketicilerin metabolizmasını da düzene sokmakta çok iyidir.

Arıların polenleri bacakları ile kovanlara taşıdıklarını belirtelim. Daha sonra kovanda yer alan polen tuzakları ile arıcılık işiyle uğraşan kişiler bu polenleri toplar ve her gün bir miktar polenin toplandığını belirtelim.

Polen Nasıl Tüketilmelidir?

Polen nasıl tüketilmelidir? Sorusuna hemen cevap verelim. Polen tüketimi günde bir çay kaşığı kadar olup, bir tatlı kaşığına kadar zamanla çıkabilirsiniz. Sabahları aç karnınıza almanız tavsiye edilir. Ayrıca çok çabuk hazmedilmesi için su içerisinde eritmeniz tavsiye edilir.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Yarım çay kaşığı kadar yada bir çay kaşığı ile zamanla bir tatlı kaşığına kadar çıkabilirsiniz. İlk olarak 10-15 gr günlük tüketim yapılması ve zamanla 30-35 gr tüketebileceğinizi belirtelim. Ancak 35 gr tüketimi aşmamanız sağlıklı olacaktır.

Şu şekilde de tüketim yapabilirsiniz. Bir kase yoğurt içerisinde 1 tatlı kaşığı polen koyun ve yaklaşık 7-8 dakika kadar bekletin. Eridikten sonra tüketebilirsiniz.

Sizlerinde soruları olursa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilir veya iletebilirsiniz.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat