29 Eylül 2019/Bal
  • Tarafından İrem Mutlukaya
  • 170
  • 0

Bu yazımızda sizlere polenin saça olan faydaları konusunda bilgilendirme yapacağız. Özellikle saç dökülmesi sorununu yaşayanların bu yazımıza odaklanmasını istiyoruz. Polenin faydalarından daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Şimdi ise polenin saça olan faydasından daha da detaylı bahsedelim. Polenin güzellikteki etkisi gündemde yerini alıyor. Aynı zamanda cilt içinde faydalı olan polenin içerisinde yararlı maddeler yer alıyor.

Polenin doğallığını ve içerisinde yer alan maddelerin bize olan faydaları günümüzde çok bilinmiyor. Güzellik alanında olan faydalarıyla kendini belli eden polen, zinde tutmak ve dengeli beslenmek için ihtiyacı olan eksik maddeleri tamamlıyor. İçerisinde yer alan vitamin ve mineral sayesinde sağlıklı beslenebiliyoruz.

Sadece vitamin ve mineral değil aynı zamanda protein, yağ, şeker, hormon, pigment gibi değerli besin kaynakları yer alıyor. Polen sayesinde canlı olursunuz ve kendinizi yorgun hissetmezsiniz. Polenin saça faydası ise kullanımında kısa süre sonra ortaya çıkar. Saçın kök kısmında olumlu etkiler oluşturur. Birleşiminde bulunan nianin ve sistin maddeleri saç köklerini besler. Saçta yer alan zayıf telleri korur. Saçın hacmini geliştirir. Saçların dökülmesini önler.

Balkonak Taze Yaş Polen Satın Al

 

Polenin faydaları sadece yukarıda yer faydalardan ibaret değildir. Saç için birçok faydası bulunuyor ve günde yiyeceğiniz bir çay kaşığı kaliteli polen saçınızın beslenmesi için yeterli olacaktır. Eğer saç dökülmesini fazla yaşıyorsanız bunu 3 çay kaşığına da çıkarabilirsiniz.  Polen tüketiminden sonuç almak için 1-2 ay tüketmeniz gerektiğini de belirtelim.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat