1 Ağustos 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 503
  • 0

Bal tüketme konusunda zayıf olduğumuzu kabul etmemiz gerektiği ile birlikte bu sorunun temelinde yatan sebeplerde biri de balın bu gibi faydaları ve bilgilendirmelerinin yeteri kadar yapılmadığıdır.

Sizce Sabah aç karnına bir kaşık bal almak iyi mi?

 

Evet. Boş mideyle sıcak suda bal içmek güvenlidir. Hastalığı iyileştirir ve vücudun sağlıklı olmasından sorumludur.

Balkonak Ham Ballarından Satın Al

 

Bal, günlük olarak tüketilebilecek en iyi doğal bileşendir. Balın ılık suyla içilmesi vücuda yardımcı olur. En eski ve etkili doğal ilaçlardan biridir. Güne bir bardak ılık su ve bal ile başlamak, bir fincan kahve / çaydan daha faydalıdır. Bu, dengeli ve besleyici bir kahvaltı ile birleştirildiğinde, vücuda gün boyu enerji verir.

Boş Mide ile Ilık Su ile Balın Faydaları:

 

1. Sindirimi Geliştirir: Sıcak su, sindirim sistemini toksinlerin sindirilmesine ve temizlemesine yardımcı olur.

2. Kabızlığı önler: Sıcak su, bağırsak hareketlerini uyarır ve kabızlığı önler.

3. Ağrıları ve Ağrıları Giderir: Ilık suyun vücut üzerinde krampları ve spazmları hafifletmek için karın kaslarını gevşetmesine yardımcı etkisi vardır.

4. Kilo Verme: Vücut ısısını yükseltir ve metabolizmayı arttırır.

5. Dolaşımı Artırır: Sıcak su vücuttaki yağ birikintilerinin uzaklaştırılmasını uyarır, vücutta dolaşan toksinlerin atılmasına, dolaşımın iyileştirilmesine ve kanın arınmasına yardımcı olur.

6. Erken Yaşlanmayı Önler: Sıcak su detoksifikasyona neden olur ve birçok hastalığı önler.

7. İltihaplanmayı Azaltır: Bal, antioksidan görevi gören flavonoidler ve polifenoller içerir ve iltihapla mücadeleye yardımcı olur ve kronik iltihabı azaltmada yardımcı olur.

8. Enerji Artışı: Bal, daha fazla enerji, hidrasyon sağlayan ve beyine kan akışını artıran doğal şekerlerle doludur.

9. Antibiyotik Gibi Davranır : Balın antibakteriyel etkisi vardır ve patojenik ve patojenik olmayan mikroorganizmalara karşı savaşır.

10. Bağışıklık Artışı: Bal, enfeksiyonları temizlemeye yardımcı olur ve vücudun bağışıklık sistemini uyarır.

11. Kronik Alerjileri Önler: Karışım, vücudun doğal antikorlar geliştirmesine ve atmosferik alerjilere karşı bağışıklık geliştirmesine yardımcı olur.

12. Kalp Hastalıkları Riskini Azaltır: Vücuttaki damarları ve damarları gençleştirir ve kandaki kolesterol içeriğinin azaltılmasına yardımcı olarak kalp hastalığı riskini azaltır.

13. Toksinleri Temizler: Karışım, vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olur ve zararlı serbest radikalleri vücuttan uzaklaştırır.

14. Boğaz ağrısı ve öksürük ilacı: Balın antimikrobiyal ve antioksidan özelliği, boğaz ağrısı ve öksürükten anında bir rahatlama sağlamaya yardımcı olur.

15. Cildi Gençleştirir: Karışım en sağlıklı içecektir ve cildin neminin korunmasına yardımcı olur. Bu, bal hücrelerinin dezenfekte ve iyileştirici özelliklerinden, ayrıca kan hücrelerinin oluşumunu artırarak cilde bir parıltı ve parlama sağlayan özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Balın ılık su ile içilmesinin birçok faydası vardır. 3 yaşından küçük çocukların bal tüketmeleri tavsiye edilmez. Balın kaynamasıyla suyunu hiçbir zaman eklemeyin, çünkü balın bileşiminde değişime neden olur ve etkisiz hale gelir. Bu karışımı tüketdikten 20 dakika sonra sağlıklı bir kahvaltı yapın.

Aç karnına sarımsak ve bal sağlığınız için iyi midir?

Aç karnına bal ile sarımsak alınması genel sağlığınız için kesin bir bahistir. Bir seferde bu kadar çok şey yapan tek bir tedavi yoktur. Ancak bu karışımın tadı kötü, ama getirdiği faydalar çoktur.

Muhtemelen bir insan vücudundaki balın faydaları hakkında bir iki şey biliyorsundur. Ama balın aç karnına sağladığı yararları hiç duydunuz mu? Oraya gitmeden önce, balı bir gıda olarak gözden geçirelim.

Bal uzun bir kullanım ve üretim geçmişine sahiptir. Gıda endüstrisinde özel bir yeri vardır. Bal, pişirme, içecek ve yemek pişirmek için kullanılır. Bal çiğ tüketilebilir. Aslında, çiğ bal tüketmek daha iyidir. İşlenmiş balın doğal besinlerini kaybetme olasılığı yüksektir.

Her 100 gram bal alımı için protein ve karbonhidrattan kalori sağlar. Ayrıca kalsiyum, potasyum ve bazı vitaminler içerir. Masaya önemli besinler getirmenin yanı sıra bal, lezzetli tatlılığıyla da bilinir. Bal lezzetini fruktoz ve glikozdan kazanır. Nitekim bal, genellikle doğal bir tatlandırıcı olarak kullanılır.

Balın Genel Faydaları

 

Bal hakkında konuşmak, sunduğu faydalardan bahsetmek demektir. Araştırmalar düzenli olarak bal yemenin genel sağlığımızı iyileştirebileceğini gösteriyor. Bal, uzun zamandan beri yara ve öksürük tedavisi gibi tıbbi tedavi için kullanılmaktadır. Ayrıca aç karnına alındığında kendi yararları vardır. Balın aç karnına 7 harika faydası var.

1. Bir Sabah Tekmesi Vermek ve Enerji Vermek

Çoğu insan, sabahları tekme atmaları için kafeinli içeceği, özellikle de kahveyi seçer. Sinir uyandırmaktan başka, kahve besin değeri vermez. Bal, aç karnına tüketildiğinde besin değerleri ile aynı etkiyi verir.

Bal, çoğunlukla karbonhidrattan gelen çok miktarda kalori içerir. Kaloriler enerjimizin birincil kaynağıdır. Kadınların günlük ihtiyaç duyduğu kalori miktarı 1.700 ila 2.500 kalori iken erkeklerin 2.000 ila 3.000 kaloriye ihtiyacı vardır. 21 gramda 64 kalori veya 1 çorba kaşığı bal vardır. Kahvaltı tipi bir kişi olmasanız da, vücudunuzun etkinliklerini günün geri kalanında yürütmek için enerjiye ihtiyacı var. İki çorba kaşığı bal, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu ilk enerjiyi sağlayabilir. Aynı zamanda pratik ve zahmetsiz hazırlamaktır.

2. Sindirim Artırmak

Aç karnına bal yemek hazmı kolaylaştırır. Kolonunuzu uyandıracak ve işlevini yerine getirecektir. Güle güle, kabızlık. Daha da iyisi, sindiriminiz iyi çalıştığı zaman bağırsaklarınızdaki toksinlerin birikmesi önlenecektir.

3 . Bağışıklık Sistemini Geliştirmek

Bal, bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidan içerir. Öte yandan, bir çorba kaşığı bal sadece sindiriminize tekme atmaz. Bağışıklık sistemimizi de iyileştirir. Kolonumuz iyi temizlendiğinde en iyi şekilde çalışır. Bağışıklık sistemini iyileştirerek hastalık ve enfeksiyonlara daha az eğilimli olacağız.

4. cildi hafifletmek için

Bal sözlü ve topikal olarak tüketildi. Topikal kullanımın bir örneği: Bal, yüzün her tarafında doğal bir maske olarak kullanılmıştır. Yüze sağlıklı bir parlaklık verir. Bal ayrıca güzellik ve cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca oku: Yüzünüzdeki balın faydaları . Doğrudan cilt üzerinde kullanıldığında, hassas cilde sahip kişilerde kaşıntı olabilir. Bununla birlikte, düzenli olarak bal tüketerek cildimizin her yerinde aynı faydayı elde edebiliriz. Daha da iyisi, aç karnına. Cildimizi temizler ve rahatlatır.

5. Gazı kolaylaştırmak için

Bazen bir mide gazıyla uyanıyorsun. Dün gece yediğin yemeklerden olabilir. Ya da sadece onunla doğdun, benim gibi. Bal, gaz problemini hafifletmeye yardımcı olabilir. Gazı nötralize eder ve midenizi rahatlatır.

6. Suyunu kesmek için

Vücudumuz uyurken çok su kaybı ve büyük olasılıkla dehidrate olmakta. Bal çok su içeriyor. Balı ilk sabah tüketmek, susamış bedenimizi suyunu çekecektir. Ayrıca, onun da lezzetli.

7. Kötü nefes almak için

Sabah nefesin nasıl? Hiç kimsenin kötü nefes almadan uyanamayacağına eminim. Sen bile bir gece önce dişlerini fırçalayıp dişlerini açtın. Ağzımız uyku sırasında kurur. Ağız kuruluğu bakteri üremesini sağlar. Bu, yeni evli bir çiftin bile, düğün gününden sabaha sabahı eşine dokunması gibi bir koku ile sonuçlanır. Endişelenme ama. Balın, (ya da daha doğrusu) nefesimizi tutabilecek antibakteriyel ajanları vardır.

Bal ile ilgili bazı ipuçları

Mümkünse çiğ balı seçin. Bölgenizdeki mevcut tek bal işlenmiş bir bal ise, daha az başka bileşen içeren bir ürün seçin
Balın aç karnına tüketilmesi, başlangıçta oldukça karıncalanma etkisi verebilir. Balı ılık suyla karıştırın, önlemek için. Kaynar sıcak su kullanırsanız, balın moleküler yapısının değişeceğini veya tahrip olacağını unutmayın.

Yoğun kahvaltınıza geçmeden önce en az 30 dakika bekleyin.

Sonuç olarak

Aç karnına bal yemek, sağlığımız için bir takım avantajlar sağladığı için oldukça harika görünüyor.

Ham bal en iyi seçimdir. Mümkünse böyle bir bal tercih edin. Midenizdeki karıncalanma hissini önlemek için, önce ılık suyla bal alabilirsiniz.

Sonuçta bal her zaman güvenebileceğiniz lezzetli ve besleyici bir besindir. Güne balla başlamak, günün geri kalanını olumlu yönde etkileyebilir.

 

Aç karnına bal içiyor musunuz? Balı seviyor musunuz lütfen bizimle paylaşın


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat