25 Kasım 2019/Genel
  • Tarafından balkonak
  • 179
  • 0

Son kullanma tarihi gıda sistemi kafa karıştırıcı. Bu tarihler çoğu zaman tamamen kapalı olabilir . Ve tüketiciler onları nasıl okuyacaklarından emin değiller, bu yüzden bu tarihler yüzünden birçok iyi yemek  çöpe atıldı. Çoğu zaman bu tarihler üreticinin en iyi kalite için sadece tavsiyelerde bulunur, yiyecekler yemek için güvensiz hale geldiğinde değil.

İyi yiyecek atmaktan yorulduysanız, hangi yiyeceklerin bozulmayacağını bilmenin zamanı gelmiştir. Onlardan 11’i var: onları öğren ve sonra sonsuza dek sakla. Ya da onları yiyene kadar.

1. Bal

 

Bal süresiz tutar . Rengi değişip kristalleşebilir, ancak yemek için güvenli kalır. Balınız kristalleşirse, açık kavanozu ılık suya koyun ve kristaller eriyene kadar karıştırın.

2. Pirinç

 

Poşet veya kutu üzerinde korkutucu derecede kalın bir toz tabakası oluştursa bile, içindeki pirinç, satın aldığınız günkü kadar iyidir . Bu beyaz, yabani, arborio, yasemin ve basmati pirinci için geçerlidir. Kahverengi pirinç aynı iyi servete sahip değildir; Daha yüksek yağ içeriği onu sıra dışı yapar. Sadece böcekleri uzak tutmak için hava geçirmez bir kapta sakladığınızdan emin olun.

3. Beyaz Sirke

Beyaz sirkenin dökme büyüklüğünü boşa harcadığı için endişelenmenize gerek kalmadan satın alabilirsiniz. Asla olmayacak, çünkü sonsuza dek taze kalıyor. Öyleyse stok, bu şekilde her zaman pansumanlara, terbiyelere ve hatta ev temizliğine ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir şeyiniz olur .

4. Gerçek Vanilya Özü

Saf vanilya özü, alkolden yapıldığından stokta olduğunuz sürece taze ve lezzetli kalacaktır . Taklit vanilyada aynı ömre sahip değildir. Bunu akılda tutarak, son kullanma tarihi olmayan biraz daha pahalı olan vanilyayı tercih etmek isteyebilirsiniz.

5. Tuz

Sofra tuzu, kaşar tuzu veya deniz tuzu, satın aldığınız gün kadar taze kalacaktır ve yıllar boyunca öyle kalacaktır .

6. Mısır nişastası

Mısır nişastası süresiz tutmak için, kuru, sıkıca kapalı ve serin bir yerde saklayın. Muhtemelen hızlı bir şekilde mısır nişastasının içinden geçmediğiniz için, sakını yenilemeye gerek olmadığını bilmek güzel .

7. Şeker

Şekerli zorluk, onu taze tutmak değil, aynı zamanda taşı sert çevirmekten korumaktır. Şeker asla bozulmaz, çünkü bakteri üremesini desteklemez . Sadece böcekleri ve nemi dışarıda tutmak için hava geçirmez bir kapta sakladığınızdan emin olun.

8. Sert likör

Acele etmenize ve bu magnum şişesi romunu bitirmenize gerek yok, sert likör, serin bir karanlıkta, gerekenden daha uzun süre saklanacaktır. İçki dolabınız, nesilden nesile aktarılan kalıtsal bir ürün olabilir. Likör hafif aromasını kaybedebilir , ama bu fark olması için yeterli değil.

9. Kuru fasulye

Kuru fasulye süresiz olarak güvende kalabilir . Pişirdiklerinde yumuşamaları daha uzun zaman alacaktır – ve bazen tamamen yumuşamayacaktır – yaklaşık bir veya iki yıl sonra, ancak yaşlandıkları zaman besin değerlerini kaybetmezler, böylece raf ömürleri belirsiz olarak sınıflandırılır.

10. Hazır kahve

Anında kahve, mühürlü olsun olmasın dondurucuda sonsuza kadar kalır.

11. Akçaağaç Şurubu

Tıpkı hazır kahvede olduğu gibi, donmuş halde tutarsanız sonsuza kadar tutacaktır. Ve biz her zaman bir kısmını dondurucunuzda tutmanız gerektiğini düşünüyoruz , bu yüzden bir daha asla iyi şeyler yemeden krep yemek zorunda kalmayacaksınız.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat