Sıkça sorulan sorular sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada kestane balımız ile alakalı müşterilerimizden gelen sorulardan en popüler olanlara cevap vermeye çalıştık. Aşağıdaki sorular&cevaplar içinde sizin sorunuz yok ise bize mutlaka https://www.balkonak.com/iletisim sayfamızdan ulaşarak sorunuzu iletin.

Kestane balı le ilgili ilginç ve muhteşem bilgilere ulaşmak isterseniz Blog sayfamızdan tüm sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kestane balı ile ilgili bir sorunuz varsa mutlaka sizin için verilmiş veya verilecek bir cevabımız olduğunu unutmayın.

Bize ulaşmaktan çekinmeyin! Size her zaman yardımcı olacak arı gibi çalışan arkadaşlarımız olacaktır:)

Evet. Ballar tamamen kendi üretimimizdir. Bal üretimimiz uzman arı yetiştiricimiz ile anlık gözlem eşliğinde üretilmektedir. Baldaki orjinallik tamami ile bizim sorumluluğumuzdadır.

Deli balı kısaca özetlemek gerekirse, arıların Ormangülü (Komar-Rhododendron) çiçeklerinden elde ettiği, halk arasında 'bal tutması' denilen olaya (deli bal zehirlemesi) sebep olan arı ürünüdür. Halk arasında 'tutan bal'veya 'acı bal' da denilir. Kestane balımız içerisinde % veya %10 oranında delibal bulunmaktadır. Kestane balını çocuklarınıza yedirirken günde bir tatlı kaşığından fazla vermemeniz önerilir.

Kovanlarımız konum olarak kestane ağaçlarının yoğun olduğu bölgededir. Doğal şartlarda üretilen balımız hijyenik dolum noktalarında kavanozlara doldurulduktan sonra sofralarınıza sunulmaktadır. Kestane balının hakiki olması zaman mekan, arılar ve üreticiler olmak üzere bir çok etkene bağlı olup kesinlikle uzmanlık gerektirir. Her koyu bal kestane balı olmayabilir.

<strong>Kestane Balı :</strong> Sapancanın verimli kestane ağaçlarının yoğunlukta bulunduğu İstanbuldere köyünde üretilmektedir.
<strong>Yayla Balı :</strong> Yayla balımız Bolu/Göynük yaylalarında eşsiz çeşitli çiçeklerin özünden üretilir. Yayla balının herzaman çıkmaması ve 100lerce zengin çiçek özlerinden üretilmesi yayla balını çok değerli kılmaktadır.
<strong>Çiçek Balı :</strong> Kovanlarımız konum olarak Çorlu/Ergene ovalarının zengin bitki örtüsünün yoğun olduğu bölgededir. Doğal şartlarda üretilen balımız hijyenik dolum noktalarında kavanozlara doldurulduktan sonra sofralarınıza sunulmaktadır.

Ballarımız paketleme aşamasında dolgu malzemesi ile desteklenerek, sizlere kusursuz bir ürün ulaştırmak için hazırlanır.Kargo müşterilerimize ulaşana kadar bizim sorumluluğumuzdadır. Herhangi olası bir kırılma durumunda müşterimizin tercihine göre: ürün tekrar gönderilir veya iade edilir.

Hayır, kapıda ödeme sistemimiz maalesef yok. Bize güvenen müşterilerimiz kart ile veya havale ile alışveriş yaparlar.

Evet, ballar tamamiyle kendi üretimimiz olup doğal kestane balıdır.

WhatsApp chat